Wybór radia

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Wybór radia

Postprzez albert107 » 9 lip 2012, o 17:00

Witam,
muszę wymienić radyjko w Golfiku bo mam domyślne kasetowe i chce na to przeznaczyć około 200zł. Radio musi mieć SD lub USB i przede wszystkim GRAĆ - nie musi grać wybitnie bo nie jestem melomanem ale nie podoba mi sie jak coś będzie przerywać czy tacić sygnał stacji.

W oko wpadły mi dwa modele
1. http://allegro.pl/radio-samochodowe-phi ... 92348.html

2. http://allegro.pl/pioneer-mvh-1400ub-us ... 52545.html

Co o tym sądzicie? Za Philipsem przemawia dodatkowo odtwarzacz CD.

No i podstawowe pytanie, ponieważ mam zerowe pojęcie o car audio: czy te radia podejdą do Golfa3 94 1.9D? I czy będę w stanie je sam zainstalować?


Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
albert107
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 23:04
Lokalizacja: Kraków

Wybór radia

 

Postprzez przemekdj » 9 lip 2012, o 18:28

podejś podejdą ja na Twoim miejscu wziął bym Pioneer`a jest to jednak jedna z najlepszych firm jeśli chodzi o radia mają bardzo dobre przetworniki i dźwięk jest naprawdę bardzo dobry Sam mam Pioneer`a w aucie i jestem bardzo zadowolony i następne radio też będzie tej firmy( jak byś miał trochę więcej gotówki mógłbym Ci moje sprzedać http://www.audiophile.pl/p/968_pioneer_deh-p6900ib)
Avatar użytkownika
przemekdj
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 17:38
Lokalizacja: kraków

Postprzez prezesik » 9 lip 2012, o 19:05

Bierz Pionka. Ja mam stary model DEH-3500MP, którego kupiłem używanego 10 lat temu - gra do tej pory.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Rzeczkos » 9 lip 2012, o 22:38

Zdecydowanie Pioneer. Ma większą moc wyjściową, no i marka mówi sama za siebie. A czy brak odtwarzacza to jakiś problem? Podejrzewam że jeśli kopiłbyś tego Philipsa to i tak używałbyś tylko wejścia USB. Jest to po prostu wygodniejsze, wrzucasz na pen'a ile chcesz muzy i nie musisz zmieniać płyt.
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez ciechan » 9 lip 2012, o 23:04

Ja mam tego Philipsa ;-) Gra całkiem nieźle ;-) Ale napędu nie używam tylko USB... Ale polecam Pionka ze względu na markę i jakość wykonania ;-)
ciechan
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 19:55
Lokalizacja: Szczecin/Węgornik

Postprzez bogib184 » 10 lip 2012, o 08:52

Źle piszecie - jaka większa moc wyjściowa w przypadku Pioneera, bo nie rozumie ? Najlepiej wypadł u mnie w teście Kenwood, jako napęd do głośników (one rzeczywiście jak na radio i ich końcówki radzą sobie nadzwyczaj dobrze. Pioneer klasą samą w sobie ? Przecież z najniższych modeli, to nie ma większej różnicy - po prostu ustawienia wyjściowe (zapisane) są nieco inne i dlatego odczucia, że jedno gra bardziej basem, a drugie średnicą czy też sopranem. Koledzy nie ten przedział cenowy - w tym przedziale, kierować się należy ilością bajerów (USB, itd) i wyglądem - ma pasować do deski, bo dźwięk jest ogólnie przeciętny, a już jak ktoś szuka USB i będzie słuchał non stop mp3, to o jakiej jakości wy tu mówicie ? Najlepiej jeszcze w tym budżecie pod względem dźwięku wypada Clarion i Kenwood. Radyjko Alpine za 300-400 PLN warte jest tyle, co Soniak, JVC, Blaupunkt itd. (gra jeszcze gorzej nawet, a kosztuje bo marka zobowiązuje, ale do wykładania dodatkowej stówy za nią ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości