Wartość bezpiecznika

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Wartość bezpiecznika

Postprzez R4VE » 15 wrz 2015, o 11:24

Witam.
Jaki bezpiecznik powinienem zastosować za akumulatorem na kablu o przekroju 35mm^2, gdzie we wzmacniaczu siedzą 2x30A ?

Teorii na ten temat spotkałem dwie.
Jedna mówiąca o tym, że bezpiecznik nie powinien być "większy" niż suma zabezpieczeń zasilanych urządzeń.
Druga, która zakłada, że ten bezpiecznik ma zabezpieczać sam kabel, bo wzmacniacz ma własne zabezpieczenia i powinienem dobrać go tylko po długości oraz przekroju kabla.

Rozwiejcie proszę moje wątpliwości :mrgreen:
Avatar użytkownika
R4VE
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 23:29
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1997
Silnik: 1.9TDi AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Wartość bezpiecznika

 

Re: Wartość bezpiecznika

Postprzez PiJey88 » 18 wrz 2015, o 21:05

Jeśli masz kabel 35mm2 to na pewno masz "dużą" oprawkę bezpiecznika, a do takiej występują bezpieczniki minimum 100A (mniejszych nie widziałem, być może są), więc taki zastosuj, teoretycznie bezpiecznik nie może być mniejszy niż suma bezpieczników na urządzeniach na nim pracujących, czyli w twoim przypadku minimum 60A, myślę że 100A będzie dobry. Im mniejszy tym bezpieczniej przy teoretycznym zwarciu z masą gdyby kabel gdzieś się przetarł.
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Wartość bezpiecznika

Postprzez R4VE » 19 wrz 2015, o 19:50

PiJey88 napisał(a):Jeśli masz kabel 35mm2 to na pewno masz "dużą" oprawkę bezpiecznika, a do takiej występują bezpieczniki minimum 100A (mniejszych nie widziałem, być może są), więc taki zastosuj, teoretycznie bezpiecznik nie może być mniejszy niż suma bezpieczników na urządzeniach na nim pracujących, czyli w twoim przypadku minimum 60A, myślę że 100A będzie dobry. Im mniejszy tym bezpieczniej przy teoretycznym zwarciu z masą gdyby kabel gdzieś się przetarł.


Faktycznie, minimum 100A.
Dzięki :ok:
Avatar użytkownika
R4VE
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 23:29
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1997
Silnik: 1.9TDi AFN
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości