ustawienia radia alpine 9853r

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

ustawienia radia alpine 9853r

Postprzez mariusz48 » 9 lut 2014, o 19:07

Witam

Mój zestawik

Radio alpine CDA 9853R
- Morele tempo 6 + zwrotnice + tweetery DLS RC1
- sub RE8S4

Wzmak Rodek R4100A
wszystko podpięte pod wzmaka ( 1 i 2 kanał głośniki przednie, 3 i 4 kanał zmostkowany pod suba)

No i teraz moja prośba, bawiłem się w ustawieniach ale uważam że nię grają w 100% tak jak powinny
Sprzedający wzmaka i radyjko podesłał mi nawet małą instrukcję jak to mniej wiecej ustawić oto ona:

We wzmacniaczu filtry powyłączaj wszystkie, bo nie są tak dokładne jak w radiu.
To więc jeżeli chcesz uciąć morele(woofery) od dołu co by nie odtwarzały pasma suba czyli poniżej 60Hz musisz:

UWAGA!!!Podłączyć żółty kabel od pamięci radia bo cały wysiłek pójdzie na marne!!!

1.Podłączyć zestaw głośników "tempo" (RCA) pod wyjście w radiu REAR.
2.Suba naturalnie zostawiasz pod wyjściem SUB
3.W radiu naciskasz i przytrzymujesz przycisk Menu długo parę sekund aż pojawią się opcje na ekranie- wybierasz X-OVER
4.Naciskasz BAND i wybierasz MID- za pomocą paska touchglide zmieniasz częstotliwość.
Ja u siebie woofery odcinałem na 63Hz.
5.Naciskasz SOURCE i wybierasz nachylenie zbocza 0(FLAT) 1(6dB/okt) 2(12dB/okt) 3(18dB/okt)
4(24db/okt)- ja ustawiałem zawsze opcję 2(12dB/okt) grało to najlepiej.
6.Naciskasz BAND i wybierasz LOW- paskiem ustawiasz na 50HZ
7.Naciskasz SOURCE i ustawiasz opcję 3(18dB/okt)
8.Naciśnij przycisk FUNC i wybierz i przytrzymaj na pasku opcję 1 to zapamięta ustawienia
Jak chcesz wyjść przytrzymujesz MENU

KOREKTA CZASOWA:
1.Przytrzymujesz MENU parę sekund i wybierasz T.CORR na pasku.
2.Naciśnij BAND jako że masz podpięte rca pod rear to ustawisz korekty na R.L i R.R
3.Na R.L ustaw 1.6 a na R.R ustaw 0.6
4.Nacisnij FUNC i przytrzymaj 1 na pasku to zapamięta ustawienia,
5.Jak chcesz wyjść przytrzymaj MENU

Czy jesteście w stanie coś dodać od siebie może coś pozmieniać w ustawieniach żeby to lepiej grało ??

Bas jest zadowalający ale jeśli chodzi o dźwięk to nie jest on taki jak powinien być moim zdaniem, z głośników w drzwiach nie wydobywa się odpowiedni dźwięk tak jakby go coś blokowało ?
Avatar użytkownika
mariusz48
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: B-ce

ustawienia radia alpine 9853r

 

Postprzez assesino » 9 lut 2014, o 19:40

A dobrze podłączone wszystko,ustawione w radiu?
mariusz48 napisał(a):Bas jest zadowalający ale jeśli chodzi o dźwięk to nie jest on taki jak powinien być moim zdaniem, z głośników w drzwiach nie wydobywa się odpowiedni dźwięk tak jakby go coś blokowało ?

A gdzie masz tweetery i jak są ukierunkowane.

[ Dodano: 2014-02-09, 18:41 ]
A słuchałeś tego zestawu u kogoś innego, skąd pewność że może grać lepiej, może masz wyższe oczekiwania niż zestaw który masz?
Kablomania dobrze zrobiona, drzwi dobrze zrobione?
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez mariusz48 » 9 lut 2014, o 22:26

No niestety tweetery jak narazie mam w miejscu starych głośników w podszybiu i drzwi nie są wygłuszone ;/
Avatar użytkownika
mariusz48
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: B-ce

Postprzez assesino » 10 lut 2014, o 06:32

To musisz wykleić drzwi matami, głośnik dać na dystans z mdf-u, tweetery na słupki i ukierunkować odpowiednio idopiero wtedy można mieć jako takie rozeznanie czy to gra odpowiednio czy nie.
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez mariusz48 » 10 lut 2014, o 08:42

Jaki koszt takiego porządnego wygłuszenia 3drzwiowego golfa??
dystanse z mdfu już siedzą, zostało tylko wykleić
Avatar użytkownika
mariusz48
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:02
Lokalizacja: B-ce

Postprzez gawior » 12 lut 2014, o 23:21

Na duże otwory technologiczne trzeba dać coś, żeby mata nie wisiała w powietrzu. Do tego kieszenie boczków wchodzą lekko w drzwi, co nie jest ułatwieniem.
Zaopatrz się w blachę aluminiowa 0,8-1mm i płaskownik aliminiowy 1-2mm grubości i szerokość 4-5cm
Na otwory technologiczne dajesz wyprofilowane płaskowniki jak najbardziej do wnętrza drzwi, byle by szyba nie zawadzała, albo elementy prowadnicy szyby. Najlepiej ją opuścić i robić przymiarki po gięciu płaskowników. Na to dajesz blachę alu, a wszystko łączysz na nity. Nity nie będą korodować jak śrubki, a i w razie czego rozwiercenie nita to 3 sekundy. Takie wyjście było by najlepsze, a za blachę alu i płaskownik wyjdzie około 30zł

Dopiero na zrobiony stelaż dajesz maty. Tutaj wszystko zależy od grubouści portfela. Od siebie mogę polecić maty GMS 07XL ( 100x50cm )
Ile za to wyjdzie, to zależy od mat i ich ilości. Np. po sztuce GMS 07XL do wnętrza i trzy na wierzch, to masz 5 mat. Na allegro obecnie jest dobra cena, bo 23zł za kawałek 50x50cm ( 100x50cm = 46zł ), a wysyłka to 9zł za kuriera.
Najlepiej wymierz sobie drzwi ( po otwarciu, strona z tapicerką drzwi ), ale mniej więcej potrzeba będzie 5x kawałków ( może 5 i pół, bo to wersja 3D i drzwi są dłuższe ) po 100x50, albo 10-11x 50x50cm
Tak więc mniej więcej koszt takiej zabawy to 250zł na maty, około 30zł na płaskowniki i blachę alu, a do tego garść nitów. Radzę ci doliczyć do tego jeszcze benzynę ekstrakcyjną ( broń boże rozpuchole nitro itp. bo lakier odparzysz ), oraz zmywacz silikonowy do odtłuszczenia ( benzyna ekstrakcyjna się nie nadaje do dobrego odtłuszczania ). Takim specyfikiem odtłuszcza się powierzchnie przed lakierowaniem. Koszt tego to jak pamiętam 14zł za 1L ( zmywacz silikonowy firmy BOLL )
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/003002-boll-zmywacz-silikonu-odtluszczacz-1l-i3971085771.html


Morelki zagrają zupełnie inaczej jak wygłuszysz drzwi, odpowiednio zamocujesz i ukierunkujesz tweetery.

Wzmacniacz ten nie do końca jest dobry na przedni zestaw. Na suba OK, ale średnie i wysokie, oraz ogólnie profil jego grania, to nie to. Bas na nim, na wooferkach może być fajny, ale reszta pasma niekoniecznie.
Mam ten piecyk obecnie na subwooferach, ale jeździł w różnych konfiguracjach.
Czasem zdarza się że w tych seriach Rodek-a jest problem z przełącznikiem filtra ( LPF, HPF, FULL ). Sprawdź, czy u ciebie jest sprawny, bo jeżeli masz jednymi przewodami puszczony sygnał na przód i zasilasz go poprzez zwrotnice tylko z dwóch wyjść wzmacniacza, to możesz mieć coś powłączane na wzmacniaczu ( o ile to to, a nie kiepski montaż ), a nie w radiu. Chyba że uciąłeś jakąś część wyższego pasam, bo niższego, to basu byś nie miał, ale raczej obstawiam montaż głośników.

Co do ustawień radia, to na dzień dobry korekcję czasu ustawiasz na słuch. Ustawisz u słuchasz gdzie skupia się wokal. Na środku szyby, przed tobą, jak komu pasuje.
Reszta ustawienia jest co gdzie i kiedy nacisnąć. Nie mam 9853 przed sobą więc nie wiem co jak i gdzie, więc napisze inaczej.
Podcięcie wooferów od dołu będzie na wyjściach głośnikowych REAR i tu musisz podpiąć kable sygnałowe idące na wzmacniacz. W ustawieniach tak jak ten ktoś ci napisał, albo instrukcja w ręką, a jak nie ma to pobierz z sieci, włącz aktywną zwrotnicę. W niej włącz HPF ( high pass filter, lub HP ) dla wooferów i ustaw cięcie na 60-70Hz. Ustaw i posłuchaj. Tak samo stromość cięci. 12, 18dB/Oct. ustawiasz i słuchasz. Nie ma gotowej recepty na to i gotowego ustawienia.
Ja obecnie u siebie mam woofery cięte na 63Hz i 18dB/Oct. ale tylko dla tego, bo głośno słucham. Inaczej ustawienie było by na 50Hz i 18dB/Oct, ale woofery które mam mają ciut specyficzny profil grania.
Resztę cięć zostawiasz w spokoju. Jedynie cięcie subwoofera. Tutaj cięcie 60, 63Hz i 12-18dB/Oct. przy np 80Hz to już subwoofer za bardzo dudni.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - - https://www.lubimyprzecinki.pl/korekta/



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości