Uciekł sygnał radiowy, co zrobić ?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Uciekł sygnał radiowy, co zrobić ?

Postprzez oldsoul » 19 cze 2012, o 22:45

Witam, po wczorajszej mocnej ulewie i burzy, dziś rano wsiadam do autka chce włączyć radio a tam szum. Myślałem że zgubił pamięć ale nie, ta była zaprogramowana dobrze. Ze stacji działała miejscami RMF tylko i to jak już działała to szumiała.

Antenę mam rozkładaną z przodu. Wszystko było okej, wpięcie kabla antenowego do radia sprawdziłem.

Co jest nie tak ? Wcześniej wszystko działało prawidłowo.
oldsoul
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 23 lut 2011, o 21:31
Lokalizacja: Tuchola

Uciekł sygnał radiowy, co zrobić ?

 

Postprzez prezesik » 20 cze 2012, o 00:27

Może być przetarty kabel antenowy - oplot kabla styka się z "gorącą żyłą" stąd brak sygnału. Trzeba kabel sprawdzić miernikiem, czy nie robi zwarcia, ostatecznie wymiana kabla lub całej anteny.
Moja rada ze środka radia ( mała dziurka gdzie wchodzi bolec antenowy ) wyprowadź zwykły kabelek i przywiąż do lusterka przy szybie - będzie lepiej odbierać stacje niż na antenie.
Ostatnio edytowano 20 cze 2012, o 00:36 przez prezesik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez oldsoul » 20 cze 2012, o 20:59

Nie wierze, żeby od stania jedną noc mógł przetrzeć się kabel antenowy. Gdzieś czytałem że coś w podstawie anteny od wody może oszaleć. Co myślicie o antenach wewnętrznych ?'

Mówisz, żeby zamiast kabla antenowego, wsadzić do radia zwykły kabelek, i puścić go tak po prostu do wstecznego lusterka ? Przecież to fatalnie wygląda jeśli się go nie schowa.
oldsoul
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 23 lut 2011, o 21:31
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez michaal » 21 cze 2012, o 11:05

Prawdopodobnie zamókł ci wzmacniacz sygnału radiowego i z tego powodu nie działa. Większość seryjnych anten ma taki wzmacniacz wbudowany. Musiałbyś go wysuszyć i zobaczyć czy będzie pracował jak nie to albo wymiana anteny albo dołożenie zewnętrznego wzmacniacza. Co do anten zewnętrznych to są to słabe urządzenia i nie licz że będą lepsze od zewnętrznej anteny.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez slawek5t » 21 cze 2012, o 15:38

oldsoul napisał(a):Gdzieś czytałem że coś w podstawie anteny od wody może oszaleć.

Też czytałem. Możliwe.... Jest tam taki wzmacniacz, może woda sie dostała i.....

co do tego :
prezesik25 napisał(a):Moja rada ze środka radia ( mała dziurka gdzie wchodzi bolec antenowy ) wyprowadź zwykły kabelek i przywiąż do lusterka przy szybie - będzie lepiej odbierać stacje niż na antenie.

Do tego są specjalne separatory aby polepszyć zasięg - nie fabryczne radia go nie mają i powstaje problem w postaci że stacje radiowe szumią.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez oldsoul » 23 cze 2012, o 19:55

Słuchajcie a w oryginalnej antenie jest kabel przykręcany ? Na allegro są takie anteny do golfa 3 że nie trzeba ciągnąć starego kabla tylko przykręcić do nowej anteny i już. Ale jest też wersja z nie przykręcanym kablem i trzeba targać kabel przez samochód. Jaka antena jest oryginalnie w golfie ? taka z odkręcanym przewodem? Bo jeśli nie to można tą dokręcaną końcówke przełożyć na stary kabel ?
oldsoul
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 23 lut 2011, o 21:31
Lokalizacja: Tuchola


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości