tuba czy turbo

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

tuba czy turbo

Postprzez bart.l » 13 sty 2009, o 20:26

Witam,
pytanie takie jak w temacie często zadają mi ludzie, którzy ze mną jezdża od czasu do czasu (pomimo to, że moje auto to nawet nie diesel).

Kłopot jest nastepuyjący - mam w samochodzie zamontowany zestaw audio:

- radioodtwarzacz CD - JVC
- głośniki przód - blaupunkt gt 10cm
- głośniki tył - blaupunkt gt 16cm
-gwizdki (podszybie)
- wzmacniacz (no name)
- tuba blaupunkt gt
- antena elektryczna vw
wszystko połączone gotowym zestawem kabli.

Podczas jazdy w tubie są mocno słyszalne zakłucenia w postaci świstu odwezorowujące prace silnika (czym większe obroty tym intensywniejszy świst)

Jezlei ktos miał już problem takiej natury to bardzo prosze o wyrazenie opini na tan temat.
Pytanie jakie mi sie nasuwa - co odizolować filtrem i jakim - połączenie między akumulatorem a wzmacniaczem czy radiem a wzmacniaczem?

Z góry thx za rozwiązanie problemu. Bartek
bart.l
Avatar użytkownika
bart.l
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 23:30
Lokalizacja: Bobrowniki k.Będzina

tuba czy turbo

 

Postprzez Shmatan » 13 sty 2009, o 20:50

Byłem świadkiem takiej sytuacji w toyocie carinie - problem leżał początkowo po stronie podłączenia wzmacniacza do aku (masa też musi być puszczona kablem pod kleme - nie do karoserii)

otem problem pojawił się ponownie, bo przy przykręcaniu plastików pod którymi bnyły puszczone kable został minimalne naruszony jeden z kabli sygnałowych i miał jakieś (nie pełne) połączenie z karoserią).

Sprawdzić zasilanie (jak mniemam - bezpiecznik na "+" masz?), potem kable z radia i kable do głośników (posłuchaj czy pisk jest we wszystkich). Potem można myśleć o filtrach
Avatar użytkownika
Shmatan
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 sty 2009, o 20:12
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez bart.l » 13 sty 2009, o 21:01

Niema mowy o uszkodzeniu jakiegokoliwek kabla (sam je prowadziałem przez całe auto). Bezpiecznik na + jest 15cm od aku a "-" rzeczywiście jest dołączony do karoseri a nie do aku. Dzieki za odpowiedź. Dosztukuje kabel pod aku i dam znać czy ustało, jeżeli nie to bedziemy sie bawili dalej.
bart.l
Avatar użytkownika
bart.l
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 23:30
Lokalizacja: Bobrowniki k.Będzina


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości