Subwoofer do około 300zł

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Subwoofer do około 300zł

Postprzez e2 » 29 lip 2010, o 09:45

No i czasami nawet mając jakąś wiedzę trzeba się popytać ;). Muszę wymienić głośnik w skrzynce bo mój ma uszkodzoną membranę (pęknięcie - dziura). Znalazłem sobie wstępnie 3, którymi bym się kierował i są to:

http://allegro.pl/item1155189906_u_dime ... on_fv.html
http://allegro.pl/item1158278276_rockfo ... _free.html
http://allegro.pl/item1152771730_rockfo ... mlawa.html

nie wiem czy coś jeszcze by mnie interesowało, znam te firmy i wiem, że są solidnie wykonane. Nie chcę mocniejszego, bo wzmak wyciąga w mostku 175W więc wystarczy 150W głośnika.

Czy ktoś miał z nimi styczność? Słucham absolutnie wszystkiego, od rocka przez pop i czarną muzykę do d&b nawet więc nie potrafię określić pod co on ma być. Głównie idzie jednak czarna/d&b bo po prostu lubię bas. Tylko tu jest problem - czarna muza to niższe zejścia, znowu d&b to szybki bass i chciałbym by głośnik to wyciągnął. A może ktoś poleci coś innego? Nie chciałbym jednak używki, wiem jakie problemy potrafi zrobić przegrzany głośnik.
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Subwoofer do około 300zł

 

Postprzez Skaktus » 29 lip 2010, o 12:27

Spoko loko, ale czy brałeś pod uwagę parametry skrzyni do parametrów głośnika ? Chyba nie, każdy z prezentowanych głośników przez ciebie ma inne parametry QTS, TS itp a to już kłóci się z wymianą. Skrzynie liczysz pod konkretny głośnik, chyba o tym wiesz skoro upominałeś mnie tyle razy że nie wiem co piszę.

Może lepszym wyjściem będzie regeneracja głośnika ? Skoro jest przeznaczony do danej skrzyni to było by najlepsze rozwiązanie, no chyba że postawisz skrzynię od nowa.
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Postprzez e2 » 29 lip 2010, o 15:57

to jakie mają parametry jest niekoniecznie wazne co do udowadnia głośnik u-dimension który mieści się w skrzynkach od 12,5 do 20l. Poza tym skrzynkę sobie mogę lekko przerobić bo to godzina roboty. Pytałem o głośnik nie o skrzynię :). Regeneracja nie wchodzi w grę w żaden sposób.
Moje mk3
“go to work, send your kids to school
follow fashion, act normal
walk on the pavements, watch T.V.
save for your old age, obey the law
Repeat after me: I am free”
Avatar użytkownika
e2
Members
 
Posty: 1545
Dołączył(a): 18 lis 2008, o 12:04
Lokalizacja: Gotenhafen
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Basior1997 » 29 lip 2010, o 19:11

polecam crunch fatboy mocna i szybka http://allegro.pl/item1162452992_skrzyn ... dpass.html na takich dwóch wydmuchałem 130db

[ Dodano: 2010-07-29, 19:14 ]
lub jbl z seri P ale to troche przekracza kwote
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez Skaktus » 29 lip 2010, o 19:15

e2 napisał(a):to jakie mają parametry jest niekoniecznie wazne co do udowadnia głośnik u-dimension który mieści się w skrzynkach od 12,5 do 20l. Poza tym skrzynkę sobie mogę lekko przerobić bo to godzina roboty. Pytałem o głośnik nie o skrzynię :). Regeneracja nie wchodzi w grę w żaden sposób.


Ale nie każda skrzynka da ci taki bass jaki sobie życzysz i możesz być rozczarowany. Przerobienie skrzynki nie jest łatwe jeśli trzeba ją powiększać, o innego z pomniejszaniem objętości, jednak z tym wiąże się odpowiednie dobieranie tunelu BR, jego długości i średnicy.

Ja bym brał 3 pozycję i zrobił od podstaw do niej skrzynkę, przy okazji pobawił się programami do liczenia skrzyni, ewentualnie sprawdził gotowe skrzynki pod ten głośnik.
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości