skrzynia basowa w moim mk4

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez 14SoundSX » 14 mar 2013, o 01:33

Dobrego subbasu nie zrobimy a tym bardziej nie kupimy ponizej 400zł a do tego odpowiedni wzmacniacz to drugie tyle. O okablowaniu , zwrotnicach i jakims bezpieczniku nie wspominam.

Przy małym budżecie najlepiej wygłuszyć drzwi (operacja nie jest bardzo droga) i juz wtedy polepszy sie odsłuch bo nie bedzie słychac przydźwiekow.

Jeżeli nadal brakuje głośności to można kupić lepsze głosniki.
Tak na prawde z 20watt (RMS) które posiada radio też można uzyskać dobry efekt. ;-)

Tak w ogóle to witam Wszystkich bo to moj pierwszy post :-D
14SoundSX
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 00:36
Lokalizacja: Zawiercie

 

Postprzez baphu » 15 mar 2013, o 09:39

No dobra. Nie sprecyzowalem sie.
Mam na to do wydania 1000 1500 zl.
Sprzet nie musi byc nowy.
Dzieki wszystkim
baphu
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 10:50
Lokalizacja: Żukowo

Postprzez slavwek.ie » 15 mar 2013, o 09:45

baphu napisał(a):Mam na to do wydania 1000 1500 zl.
Sprzet nie musi byc nowy.
To masz do wydania 1,5kzł i za Magnatami się oglądasz? Zlituj się..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez PiJey88 » 15 mar 2013, o 09:48

no za taką kase coś fajnego można kupić, ja bym polecił rockforda P2 12" + do tego jakiś odpowiedni wzmak, może jakaś lepsza używana 4-kanałówka nawet żeby przód też napędzić?
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Janekwgolfie » 17 mar 2013, o 20:42

Witam wszystkich po raz pierwszy. Dopiero zaczynam swoja przygode z mk3 i jestem nowy na forum. Chcialbym sie podpiac pod temat a mianowicie mam rowniez do wydania okolo 1500zl na wszystko i interesuje mnie jakies konkretne audio a najbardziej chodzi mi o czysty i dobrej jakosci dziwiek. Bas wiadomo tez wazny ale to nie jest to dla mnie priorytetem. A wiec co polecacie za takie pieniadze? Z gory dziekuje za wszystkie porady. Pozdrawiam.
Janekwgolfie
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 21:36
Lokalizacja: Białystok

Postprzez bogib184 » 17 mar 2013, o 21:35

1500 na wszystko to musisz sprecyzować dokładnie, bo jak radio, głośniki, wzmacniacz/e, sub, kable, to może być ciężko z tym dobrym, czystym dźwiękiem... Napisz dokładnie co Ci potrzeba i będziemy myśleć, radzić ;-)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Janekwgolfie » 17 mar 2013, o 22:39

Mam na mysli tak: dwa glosniki na przod bo z tego co wyczytalem na innych postach to nie ma sensu ladowac w glsoniki na tyl i na polke. Okablowanie, wzmacniacz no i jakis sub do bagaznika. Radio tez napewno musze zmienic ale to juz traktuje jako odzielny wydatek. Zastanawiam sie co z glosnikami wysokotonowymi (tweetery o ile sie nie myle) jakies tam mam zamontowane ale to chybaorginalne no i byc moze warto by bylo je wymienic.
Janekwgolfie
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 21:36
Lokalizacja: Białystok

Postprzez PiJey88 » 18 mar 2013, o 09:03

1500 mało jak ma być wszystko, przedni zestaw ok 400, wzmacniacz ok 600 sub ok 500 i budżet się kończy, a jeszcze okablowanie i wygłuszenie drzwi, chyba że jedziemy na używkach, ale wtedy trzeba szukać i obserwować ceny
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez bogib184 » 18 mar 2013, o 10:09

Szkoda, że Kolega kawałek drogi ma w moje okolice, bo chętnie udostępnił bym na odsłuch zestaw w moim szrociku, które +- podobnie finansowo by wypadł, pomógł bym w wyborze, montażu ew. :-) . Kolega ma tyle bez radia. Pomijając akcesoria czyli kable (około 200 - 250 zł), wygłuszenie + dystanse - tutaj budżet może być różny, w zależności od użytych materiałów, czyli od ok. 200 w górę (można myślę za 300 zrobić to całkiem dobrze ;-) ). Na pewnych używkach można złożyć granie bdb, czyli kilka klas wyżej jak na "nowych" sprzętach z czainikowa :-) Na podstawie moich elementów, podam ceny i finalnie za nie wyjdzie ok. 1500 zł. a granie uważam, że jest przyjemne dla ucha i dostarcza sporo przyjemności z słuchania:

- zestaw na przód (tutaj akurat nowy zakupiony od Kolegi z tutejszego Forum - polecam jak coś, to PW i podam namiar na fajny zestaw ;-) ) - koszt 350 zł

- wzmacniacze na przód + subwoofer- tutaj największy koszt, ale warto było ze względu na ich stan, a już o cenie kiedy były dostępne nowe nie będę wspominał (na tamte czasy Top Liga) - koszt 800 zł

- Subwoofer - koszt około 400 zł. wiadomo, skrzynię wygłaskałem sam, więc nie liczę kosztów, a cenę podaję taką, za jaką można w tej chwili kupić ten sub na giełdzie :-D

Wychodzi łącznie 1550 zł, doliczając kabelki, wygłuszenie i radio, to za przyzwoite granie wychodzi 2500 zł. Osobiście nie mam za wiele pieniędzy na inwestycje, ale kupując coś dobrego mamy pociechę, podjeżdżając do jakiegoś "marketu" skasuję nas niewiele mniej, ale sprzęt finalnie będzie raczej niskich lotów, wzmacniacz/e będą prawdopodobnie dobrane nijak do zestawu, ani pod względem profilu brzmienia, jak również mocy, głośniki również będą kiepskie i takie jakie akurat mają i wepchną człowiekowi. Zazwyczaj - kup Pan wzmak Blaupunkta i głośniki JBLa i będziesz Pan zadowolony... a ja powiem, że nie bardzo :-P Wszystko zweryfikuje odsłuch pierwszego trochę bardziej przemyślanego CA w aucie i może być wtedy przykro :zalamany: Mnie ni stać było na zaczynanie od tub, głośników współosiowych w półkach - od początku wiedziałem jak ma wyglądać poprawnie zbudowany system :)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości