Skrzynia basowa

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez swatu » 30 mar 2012, o 13:13

PiJey88 napisał(a):nie ma subwooferów które grają bez prądu
:super: no chyba ze chinczycy wynajda takie.
piorun665 sa 2 rodzaje subwooferów
pasywny bez wzmacniacza
aktywny taki jak twój,który ma juz wbudowany wzmacniacz.Zeby on zadziałał musisz dostarczyc do niego (wzmacniacza)sygnał z radia oraz prad z akumulatora.

prosciej wytłumaczyc sie tego nie da.

po drugie jesli kupiłes juz tego Blaupunkta GTB 8A to zapewne masz tam dołączona instrukcje montazu wystarczy przeczytac.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

przeróbka tuby na zamkniętą skrzynkę basową

Postprzez prezesik » 30 mar 2012, o 22:10

Witajcie!

Niedawno stałem się posiadaczem takiego oto wynalazku ( w rozliczeniu ).

http://allegro.pl/tuba-basowa-aktywna-s ... 47181.html

Jest to tuba ze wzmakiem i głośnikiem 25 cm. Z tego co wyczytałem i zauważyłem to tuba buuuczy, natomiast skrzynka basowa wydaje piękny aktywny bas.
Chciałem przerobić tą tubę na skrzynkę basową z aktywnym basem. Cały wzmacniacz z głośnikiem przełożyłbym do samodzielnie zrobionej skrzynki zamkniętej.

Czy wzmacniacz w takiej tubie będzie dobrze pracował pod skrzynka zamkniętą?
Czy wzmak daje charakterystykę dźwięku specjalnie pod tubę? Dobrze to będzie grać w skrzynce?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez AdiK__ » 30 mar 2012, o 22:43

Wg. mnie nie ważne w jakim opakowaniu będzie głośnik grać musi a jego głębia basu itp zależy tylko i wyłącznie od budowy skrzynki. Lecz moge się mylić jeśli tak niech mnie ktoś poprawi.
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez swatu » 31 mar 2012, o 14:23

prezesik25 napisał(a):Czy wzmacniacz w takiej tubie będzie dobrze pracował pod skrzynka zamkniętą?
wzmacniacz do najprostszy Mosfet z niego duzych mocy nie bedzie ,a co do głonika to w skrzyni zamknietej ,moze cos pokazac.
tu masz sam Mosfet
http://allegro.pl/mocny-wzmacniacz-do-s ... 16339.html
Ogólnie mówiac sprzet masz za free wiec zabudowa głosnika w skrzynie zamknieta i danie mu prawdziwego wzmacniacza moze dac efekty.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez jarbarek » 31 mar 2012, o 20:17

Witam. Myślę, że Twój sprzęcik nie jest za "specjalny". Spróbuj na początek eksperymentów zatkać temu walcowi otwór, i po odkręceniu głośnika wnętrze wypchać np: watoliną. Po skręceniu podłącz całość, i zobacz czy choć trochę lepiej TO gra (nie buczy). Mocy z tego wielkiej pewnie nie uzyskasz, więc tak jak sugeruje kolega Swatu podłącz głośnik pod inny wzmacniacz, który ma ze 200-300 prawdziwych (rms) wat, i zobacz, czy teraz TO lepiej zagra. -Bo myślę, że ten głośnik w ogóle się nie "skapnie" czy gra w tym walcu (pewnie z prasowanego papieru), czy w skrzyni robionej z płyt ze starych mebli, czy z mdf. Ogólnie lepiej na pewno będzie mu w czymś zamkniętym, a przy jego nie jasnych parametrach pojemność obudowy proponuję 25 litrów. Poeksperymentuj, w końcu sprzęt za free, pozdrawiam, j
jarbarek
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 gru 2011, o 00:36
Lokalizacja: puck

Postprzez slavwek.ie » 31 mar 2012, o 20:32

AdiK__ napisał(a):nie ważne w jakim opakowaniu będzie głośnik grać musi a jego głębia basu itp zależy tylko i wyłącznie od budowy skrzynki.
niestety nie... w dużej mierze zależy to od wzmacniacza..

To, co znajduje się w tej tubie, to imitacja wzmacniacza, więc zamiana obudów dla głośnika nie przyniesie z pewnością żadnego słyszalnego efektu. Trzeba by mu zapewnić jakieś zewnętrzna (normalne) źródło zasilania.

jarbarek dobrze doradził, aby pokombinować z obecną obudową, czyli zrobić z niej zamkniętą.
Musisz tylko zwrócić uwagę na zapewnienie chłodzenia wbudowanego wzmacniacza, bo może się ugotować.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez czarus21 » 31 mar 2012, o 21:57

a ja jestem zdania ze dziura wylotu musi być inaczej bas jest przytłumiony ja mam 35 cm ten głośnik już trochę dmucha i raz rozdmuchał nie oryginalna skrzynie dlatego musiałem zrobić nowa z mdfu i z początku była zamknięta teraz ma otwór i gra to lepiej porostu ma oddech a tak nie miała gdzie tego wypychać dożo osób ni tak doradziło do tego mam radio ze sterowaniem sub i mogę to ostawić ze gra jak malina morze zrób to do trapezu morze coś ci to da

[ Dodano: 2012-03-31, 20:58 ]
a i oczywiście kable nie raz się przekonałem ze maja znaczenie
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez prezesik » 31 mar 2012, o 22:21

Zatykałem otwór - jeszcze gorzej. W dodatku te wzmak strasznie zakłóca fale radiowe, nie tylko zwykłeradio np. ZET, ale i CB.
Podłączyłem to po prostu dla sprawdzenia, zasilanie wziąłem z zapalniczki ( podłączona bezpośrednio do aku wraz z CD Audio i CB - wszystko jest na jednym grubym kablu ).

Dzięki Wam wszystkim za informację.

W wolnej chwili coś zmontuję, chociaż nie widzi mi się tak głośno słuchać muzy, zbyt męczy ten bas, chyba się starzeję :wstyd:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez slavwek.ie » 1 kwi 2012, o 13:43

czarus21 napisał(a):morze zrób to do trapezu morze coś ci to da
Morza, może w to nie mieszaj..
prezesik25 napisał(a):nie widzi mi się tak głośno słuchać muzy, zbyt męczy ten bas,
Jak będziesz miał normalną skrzynię z przyzwoitym głośnikiem i wzmacniaczem to bas będzie uprzyjemniał słuchanie a nie męczył.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez czarus21 » 1 kwi 2012, o 19:21

nie no twoja rada z zatkaniem otworu była lepsza :wstyd:
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez jarbarek » 1 kwi 2012, o 19:28

Czarus, zdradź mi (tajemnicę) z czego była zrobiona skrzynia, że Ci ją rozdmuchał głośnik. A ten głośnik, 35 cm (?) - czym Ty zasilasz takiego (dziwnego) potwora?, pozdrawiam, j
jarbarek
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 gru 2011, o 00:36
Lokalizacja: puck

Postprzez czarus21 » 1 kwi 2012, o 19:32

głośnik jest firmy mrs a skrzynia mac audio i nie wiem czy kiedyś była mokra czy jak porostu się róż szczeniła taka już kupiłem a zasilam to wzmak alpine 1200 i cewka 1.5

[ Dodano: 2012-04-01, 18:35 ]
a prędzej chodziła na kenie 2 razy 200 i jakoś dawało rade głośnik ma dwa kanały do podłączenia
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość