seryjne radio i nowe glosniki

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

seryjne radio i nowe glosniki

Postprzez white71 » 16 mar 2008, o 12:43

Siema, mam pytanko nie znam sie specjalnie na elektryce, z racji swojego w sumie mlodego wieku..ale licze na wasza pomoc. Mam w golfiku seryjne radio, i tylko jakies stare glosniki w desce rozdzielczej...straszne sa trzeba je tez wymienic ale o tym potem.. Golfik jest 3drzwiowy wiec chcialem zamontowac w przednich drzwiach jakies fajne glosniki (narazie drzwi sa puste)..jak sie nie myle srednica 16 cm..to juz wiem. Dwa pytania...czy wzmacniacz w tym seryjnym radiu( pisze na nim 2x 20 watt) pociagnie dwa nowe glosniki w drzwiach + te w desce rozdzielczej. Kolejne pytanie dotyczy tego ze po wyjeciu maskownic glosnikow z drzwi nie zauwazylem tam zadnych kabli wiec jak sadze trzeba je jakos przeciagnac. Moglibyscie mi powiedziec co zrobic i jak to zrobic? Z gory dzieki
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

seryjne radio i nowe glosniki

 

Postprzez xwojtassx » 16 mar 2008, o 13:44

witam!
srednica glosnikow tak jak mowisz 160mm jesli chodzi o radyjko to nic mu nie bedzie jesli podepniesz nowe glosniki tyle tylko ze nie bede one graly "na maxa" ale grac beda natomiast wydaje mi sie ze jak juz podepniesz nowe glosniki to te z tablicy rozdzielczej lepiej wogole odpiac bo beda ci tylko psuly dziek ja tak zrobilem us iebie ze jak kupilem glosniki w drzwi to te seryjne z deski wogole wypiolem nawet ich nie wyjmowalem. jak juz wymienisz glosniki to predzej czy pozniej bedziesz mosial p[omyslec nad wymioana radyjka. natomiast jesli chodzi o kable to zeczywiscie tam nie ma (przynajmniej u mnie nie bylo) i trzeba przeciagnac. w drzwiach to jest jeszcze pol biedy i wydaje mi sie ze najlepiej jest wlasnie zaczac od drzwi. jak zdejmiesz maskownice to robisz mala dziurke w tej gabce na drzwiach i przeciskasz kabelek do gory do tego gumowego weza z wiazka elektryczna niestety w nim jest kostka. ja sie nie bawilem w podlaczanie do kostki tylko puscilem kabel przy wezu bokiem dale wchodzisz do weza i do wnetrza samochodu a tam mosisz zdjac pod kierownica z lewej i pod schowkiem z prawej kawalek tapicerki i poprowadzic kable do miejsca przy radyjku. troszke bedzie zabawy wlasnie z tym doprowadzeniem za tapicerka do kieszeni na radio. ale mnie sie udalo to i tobie sie uda :-D , powodzenia
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez white71 » 16 mar 2008, o 14:18

dzieki dzieki ;-) a mozesz mi jeszcze powiedziec jakie kable zasotosowales tzn jaka grubosc najlepiej...i czy trzeba do tych kabli kupic jakies koncowki zeby podlaczyc do glosnika i radia czy nie... :?:
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez xwojtassx » 16 mar 2008, o 14:49

wiesz co ja dostalem kabelki od razu z glosnikami kupowalem blaupunkty i w zestawie byly wystarczajaco dlugie kabelki natomiast koncoweczek zadnych nie potrzebowalem bo do glosnikow to byly tylko zaciski przy glosnikach a przy radyjku to sie podpinalem pod kostke iso od razu i mysle ze tobie tez nie beda potrzebne dodatkowe koncowki. chyba ze radio nie ma iso ale powinno miec, w razie czego pstrykniesz fotke koncowek przy radiu to bedziemy myslez dalej ;-)
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez white71 » 16 mar 2008, o 15:02

oka ;-) dzieki za pomoc ...a jesli chodzi o glosniki tez wlasnie mysle o blaupunktach...z checia uslyszalbym twojej oceny chociaz jak sadze na pewno sa to glosniki dobrej klasy...tylko dowale do nich jeszcze jakas ladna jednostke sterujaca i bedzie gralo... :-)
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez xwojtassx » 16 mar 2008, o 15:13

wiesz co ja stwierdzam ze teraz to gra calkiem niezle z tym ze radyjo wymnienilem tez na blaupunkta i poki co jestem zadowolony choc ostatnio zaczolem sie zastanawiac nad dodaniem jeszcze dwoch glosniczkow, mysle o kolejnych blaupunktach tym razem trojdroznych ( bo te co mam sa dwudrozne) i te co mam wyjac i przelozyc w tylne drzwi a trojdrozne w przenie (bo ja mam wersje 5drzwiowa) albo kupic elipsy w polke z tylu wladowac :-P
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez white71 » 16 mar 2008, o 15:46

walnij sobie z tylu jest na pewno duza roznica... :-) zastanawiam sie jeszcze czy jak stawiac na blaupunkt to czy radio tez kupowac tej firmy czy np pioneera albo sony...maja tez ciekawe propozycje i w atrakcyjnych cenach...raczej nie powinno to chyba kolidowac z jakoscia muzy...nie wiem... chyba ze lepiej jak juz, to kupic wszytsko jednej firmy.. :-D zobaczy sie:)
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez xwojtassx » 16 mar 2008, o 16:11

ja ci powiem tak jesli chodzi o sony to radyjka sa nawet choc jak ja kupowalem swoje to facet od ktorego to bralem mowi ze zajmuje sie od jakiegos czasu radyjkami i na blaupunkta nie mial zadnej reklamacji nigdy a na sony bylo kilka( kilka to mnoze niewiele ale zawsze)
natomiast jesli chodzi o pioneera to tez sa to dobre radyjka kuzynek moj ma i jest bardzo zadowolony tylko jak bedziesz kupowal to nie kupuj z podwojnym panelem (tzw na windzie) bo tasme szlak trafia od razu a wogole sa dosc awaryjne (kuzyn raz mial takie to wiecej lezalo w naprawie niz gralo w aucie) lepiej kupic normalne z jednym wyswietlaczem a pozadne i wtedy gra jak nalezy , natomiast kolizji sprzetopwej raczej nie powinno byc zadnej.
tez wlasnie mysle ze raczej pojda elipsy w polke :-D
mam nadzieje ze u ciebie sprzecik tez bedzie dzialal jak nalezy ;-)
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez white71 » 16 mar 2008, o 17:02

pewnie ze bedzie ...innej opcji nie ma :-) ;-)

[ Dodano: 2008-03-16, 20:14 ]
a jeszcze mam pytanie...ogladam tak te glosniki na deske rozdzielcza na allegro..i tu tez mam problem. Sprawdzalem w moim golfie te glosniki i podlacza sie je kablami ktore maja wtyczki tak samo glosniki maja takie jakby gniazdko.. :-P te na allegro nic takiego nie maja wiec prawdopodobnie bedzie trzeba wymienic caly kabel co..prosze o rade.. :-)
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez xwojtassx » 17 mar 2008, o 17:39

ja sprawdzalem u siebie zeczywiscie te glosniki w desce rozdzielczej maja takie smieszne wtyczki ale to jest chyba jakis wymysl, natomiast odkrecilem tez blaupunkciki w drzwiach zeby sie upewnic i to wyglada tak: te glosniczki jak i te ktore ogladales na allegro maja takie plaskie blaszki odstajace do ktorych podpinasz kable. koncowki na kable powinny z kolei byc w zestawie razem z glosnikami (tzw. koncowki mesko-zenskie, meska jest na glosniku a zenska zakladasz na kabel) i jak dla mnie to nie bedziesz musial wymieniac calego kabla w desce rozdzielczej tylko jak wymienisz glosniki to utniesz te smieszna wtyczke co jest na kablu i zalozysz ta koncowke co bedzie przy glosnikach(jak nie bedzie to mozna to kupic kosztuje grosze a dostaniesz w kazdym sklepie z art elektrycznymi itp.) a zakladasz to w zasadzie przy pomocy nozyka i chocby kombinerek.
dalej wsuwasz na glosniczki montujesz w desce i gra jak trzeba :-D
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez white71 » 17 mar 2008, o 19:59

aha...gicior ;-)
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez lysutki » 18 mar 2008, o 02:09

a moj pioneer na windzie ma juz z 8 lat mniej wiecej i tasma jest nienaruszona!
a wkladam i wyjmuje radio 2-4 razy dziennie...
Pioneer to na prawde niezla firma jesli chodzi o radia.
mam tez sony ale strasznie mnie wkurzaja latajace napisy, cyferki i inne glupoty, wyglada jak zabawka a nie porzadne radio.

i chyba najlepsze rozwiazanie jakie do tej pory znalazlem to stary kaseciak pioneer (hi end, na ktorego nie ma chetnych, jesli chodzi o kradziez, np. Keh p8600, bardzo ciezko dostac, ale warto szukac!!) + zmieniarka i gra po prostu bajecznie, nawet na zwyklych X-plodach sony.
na pewno lepszy efekt niz nowe radio CD za 400zł
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości