sens zakładania głośników w tylnych boczkach w wersji 3 dzwi

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Paweu » 14 wrz 2014, o 20:53

Chłopaki.. Zluzujcie majty. Nie sprzeczajcie się między sobą tylko udzielcie SENSOWNEJ odpowiedzi na zadane wyżej pytanie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez gawior » 14 wrz 2014, o 20:53

Boguś nie ma sensu dyskutować z melomanami. Po prostu jak ktoś nie słyszał dobrze zrobionego grania, to nie ma do czego porównać i tyle. 8 głośników = piękna scena, pozycjonowanie instrumentów i w ogóle gra gitara.
Niedługo chyba będzie trzeba przełamać konwencję i w zawodach będzie trzeba startować bezapelacyjnie z zestawem w tylnych drzwiach - ot takie "turbo boost" będzie.

Już wcześniej swoje zdanie wyraziłem i lepiej zamiast tego kupić materiał na zrobienie przednich drzwi, bo w Mk3 są dziurawe jak przysłowiowe sito. Zrobienie tych drzwi znacznie poprawi granie. Nawet seryjne głośniki zyskują na dźwięku na zrobionych drzwiach. Działa to też odwrotnie i zestaw za tysiące zł nie zagra poprawnie na niezrobionych drzwiach.

Opik, powiedz mi co też jest "przestrzennego" w podłączonych dwóch zestawach grających w stereo, tyle że jedne z przodu drugie z tyłu. Dla mnie psuje to dźwięk i całą scenę, ale może ja się za mało jeszcze znam. Są różnego rodzaju "efekty", ale na tym nie polega naturalne, jakościowe granie.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Opik » 14 wrz 2014, o 22:11

gawior napisał(a):Opik, powiedz mi co też jest "przestrzennego" w podłączonych dwóch zestawach grających w stereo, tyle że jedne z przodu drugie z tyłu. Dla mnie psuje to dźwięk i całą scenę, ale może ja się za mało jeszcze znam. Są różnego rodzaju "efekty", ale na tym nie polega naturalne, jakościowe granie.


to sobie posłuchaj płyty audio w samochodzie gdzie jest fabrycznie 8 głośników i zobaczysz, dźwięk mam Ci opisać? :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adziok09 » 14 wrz 2014, o 23:50

No wszystko fajnie...
Ja też jestem za tym że 8 głośników lepiej brzmi niż 4 bo mam porówanaie w nowym mondeo gdzie jest własnie 8 głośników i po ,,ściszeniu" tylnych głośników jest ogromna różnica
Tylko mam pytanie jak przymocować te głośniki do tapicerki? Oczywiście chodzi o tył
Avatar użytkownika
adziok09
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Wlb

Postprzez Opik » 15 wrz 2014, o 00:04

albo szukasz fabrycznych boczków pod głośniki, albo bawisz się z dystansem i żywicą z matami szklanymi i rzeźbisz sobie mocowania
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 15 wrz 2014, o 06:55

Temat uprzątnięty. Poleciały posty Grześka i bogib184 . Jeśli dalej coś będzie nie halo to już nie będę się nad nikim litował.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez miras200888 » 15 wrz 2014, o 07:25

adziok09, tak jak pisze Opik, poszukaj boczkow ori z miejscem na glosniki .
Avatar użytkownika
miras200888
Badacz tematu
 
Posty: 331
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 19:48
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez gawior » 15 wrz 2014, o 20:53

Tak się składa, że przede wszystkim u mnie w aucie goszczą płyty audio.
Żeby było śmieszniej nawet dzisiaj siedziałem w A4 z systemem BOSE, a właściciel słuchał później u mnie. Pojawiło się też w trosce o pasażerów na tylnej kanapie pytsnie o głośnikach w tylnych drzwiach, więc zaprosiłem na odsłuch z tylnej kanapy i było kolejne zdziwienie że "tak fajnie gra".
Reszty nie muszę komentować ;)

Słuchałem już paru aut z seryjnym graniem i nic ciekawego w tym nie ma. Jedynie całkiem OK prezentowało się Dynaudio w Volvo

Nie mowa tu o tym jak to gra gdy wyciszy się jedną parę głośników w aucie gdzie są głośniki w każdych drzwiach. Chodzi o auto gdzie jest zrobiony jakoś przód na głośnikach w przednich drzwiach, a auto gdzie każde drzwi uzbrojone są w głośniki. Skoro ktoś twierdzi, że lepiej mieć 8 i więcej głośników, to chyba jest głuchy, albo nie słyszał przyzwoicie zrobionego audio.
Na zawody chyba będzie trzeba założyć kolejne 4 głośniki w tylne drzwi, bo chyba "inni" się nie znają.

Jak radzicie komuś zamocowanie głośników i oryginalnych miejscach w tapicerce ( "boczkach" ). To gratuluje. Dalsza dyskusja o jakości grania i wyższościach jest bezcelowa.
Kto będzie chciał, to wyciągnie co wartościowsze z tej dyskusji, a reszcie życzę przyjemnego odsłuchu ;)
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez brzesiu » 16 wrz 2014, o 07:55

W ogule o czym wy tutaj rozmawiacie. ?

Wnętrze samochodu jest mega trudnym srodowiskiem do zbudowania nawet imitacji sceny a wy jeszcze chcecie tweeterów napakować z każdej możliwej strony ;P

Dla mnie głośniki z tyłu mają sens tylko jak sie jeździ z pasażerami. Sam mam polyglassy podłączone pod radio ale tylko dla tego bo mi sie kurzyły w szafie ;P

Widziałem kiedyś zdiecia z przebudowy car audio w RR i nawet tam wsadzali sredniej jakości papier ;P
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości