różnica w efektach wygłuszania - rózne materiały

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

różnica w efektach wygłuszania - rózne materiały

Postprzez ci-nek » 23 lip 2012, o 22:19

mam wnetrze drzwi wygłuszone w zeszłym roku najzwyklejszą matą app (tylko bitumiczna). chce zakończyc wygłuszanie "jak należy" i na wierzchnia warstwe drzwi na pewno połoze jakieś lzejsze maty bitumiczno-aluminiowe.

pytanie:

jaki będzie efekt jeżeli maty bitumiczne wewnątrz drzwi zostawie jak są i nei będę ich pokrywał zadna taśmą dekarską itp?
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

różnica w efektach wygłuszania - rózne materiały

 

Postprzez bogib184 » 24 lip 2012, o 06:48

Ciężko powiedzieć, najpierw popatrz, czy APP się nie odkleja (a lubi się odklejać niestety), ma też na wierzchu warstwę zwykłej folii i może być tak, że nakleił byś np. dekarkę, a ona po pewnym czasie odklei się razem z tą folią. Najlepsze rozwiązanie zawsze, to robić np. 1 warstwę (wystarczy), a produktem lepszym. Ja w obecnym aucie wygłuszyłem APP, ale takimi bardzo grubymi, które nie mają tej folii i są z wierzchu gładkie, na to poszła po całości dekarka - zrobiłem tak, bo miałem ten materiał w sporej ilości, ale więcej nie bawię się już w takie wygłuszanie - jedna warstwa np. STP Silver, czy GMS załatwia sprawę i nie waży tyle, ile moje obecne wygłuszenie. Z zewnątrz na otwory ja obowiązkowo dałem blachą, tylko ten duży otwór trzeba wyprofilować, bo inaczej nie wejdzie boczek. Jeżeli u Ciebie nic się nie odkleja, to ja bym tak zostawił, bo jak byś na to chciał dać dekarkę, musisz odtłuścić, a jak APP dostanie ekstrakcyjnej, wtedy zacznie się odklejać z niej ta folia (sprawdzone) i już wtedy nic nie poprawisz. Efekt i tak będzie dobry, bo jednak te APP jak mocno podgrzejesz i dobrze odtłuścisz blachy, to trzymają dobrze i są mocno twarde. Zadanie spełnią przy 1 warstwie.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez ci-nek » 26 lip 2012, o 14:26

się nei do końca chyba zrozumieliśmy :) jedna warstwa owszem, ale wygłusza się drzwi od srodka i na wierzch. Jak ie w srodku wygłuszy to dostęp np do zamka jest, ale jak sie wygłuszy od zewnatrz to juz nei ma. I o to mi chodzi. Mam na razie od srodka i to tylko APP. na wierzch na pewno położe bitum+alu
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez bogib184 » 26 lip 2012, o 17:26

Pisałeś, czy kłaść na pierwszą warstwę dodatkowo dekarkę, więc odpowiedziałem... Co do zamknięcia otworów technologicznych i braku dostępu do zamka, czy prowadnic szyby - no cóż albo rybki, albo akwarium :)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez ci-nek » 26 lip 2012, o 17:49

nie, nie nie nie nie nieee nieee i nieee, nie rozumiemy się, nei i nie i nie

żeby powstała przestrzeń zamknięta, to wiadomo że obkleić drzwi trzeba dookoła (prawie dosłownie), bo inaczej pudełka nie będzie, bo jak będą dziury, tak jak mam teraz to nei bedzie grało, pytanie dotyczy JAKI będzie efekt w zależnosci od użytych materiałów do "obklejenia"

oryginalnie drzwi są metalowe.

jako warstwę tuż miedzu boczek a drzwi połozę na pewno jakaś matę aluminiowo-bitumiczną, mniej więcej jak tu:
http://softlogo.pl/soft/cms/qlik/upload ... all%29.jpg
jest to bezsprzeczne że tak należy zrobić (ze wzmocnieniami z płaskowników lub blachy etc.)

jako warstwę WEWNĄTRZ czyli jak tu:
http://img339.imageshack.us/img339/8701/dsc0738.jpg
mam położoną TYLKO matę APP (sama bitumiczna, BEZ alu)

moje pytanie brzmi CZY JAKOŚĆ DZWIĘKU będzie słyszalnie gorsza na poziomie świadomym, jeżeli tak zostawię? czy MOZE POWININEM położyć na to taśmę ALU (a jezeli spłynie jak mówiłeś, moze powinienem zerwać i położyć bitum+alu, tylko czy jest sens?)?
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Postprzez Lobus » 26 lip 2012, o 18:30

Ja powiem od siebie tak, mam położoną zwykłą taśmę dekarską tytan bodajże, wewnątrz i na zewnątrz i to dało wyraźnie lepszy efekt w pracy głośniku bas itp wiadomo. Ale wydaję mi się, że jeśli masz na wewnętrznej stronie położoną matę app to powinno wystarczyć, nie startujesz przecież w żadnych zawodach ca itp bo nie tak byś się za to zabierał hehe, ta wewnętrzna ma na celu zmniejszyć drgania blachy która będzie wpadać w drgania przy niskich tonach, także w jakiś sposób jest wzmocniona.
Z resztą jak nie spróbujesz to się nie przekonasz hehe :P
Aha dobra rada, zanim zakleisz drzwi zewnątrz, sprawdź/wymień wszystko co w środku bo potem ciężko jest zerwać tą taśmę i dostać się np do mechanizmu szyb jak ja to miałem... ;-)
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez ci-nek » 26 lip 2012, o 18:32

tak też mam zamiar uczynić... miałem robić elektrykę, dlatego rok czasu sie wstrzymywałem, ale zrezygnowałem
ci-nek
Gaduła
 
Posty: 738
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 22:05
Lokalizacja: Białystok/Warszawa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości