Rozbudowa aktualnego sprzetu (2xdsk 165 + radio jvc)

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Rozbudowa aktualnego sprzetu (2xdsk 165 + radio jvc)

Postprzez ziemek1707 » 1 sie 2013, o 19:34

Witajcie,
W swoim golfie 3 96' joker 5d znalazlem taki o to sprzęt.
Golf byl przez wiele lat w posiadaniu mojego ojca i to wlasnie on w roku +/- 2009 wymienil tam naglosnienie, ktore wykonala firma zajmujaca sie car audio.
Golfine ja odziedziczyłem w stanie igła i z kazdej wyplaty staram się w niego inwestowac, wizualnie jest juz jak dla mnie super, wiec z racji ze jestem audiofilem padlo na wymiane audio :)

Zalezy mi na czystym, pieknym brzmieniu z przyzwoitym bassem. Slucham muzyki klubowej glownie vocal dubstep, vocal trance no i troche radiowek :)
Nie zalezy mi na "bum,bum" i mocy na pół wsi, gdyż nie jest to klasyczny golf 1.9 tdi :P

Aktualnie w samochodzie znajduje się:
1) radio jvc kd-g322 (gdzies od 2006r.)

2) przód w drzwiach
* 2x woofer dv 165, 2x tweeter, 2x zwrotnice no i kable widzę jakieś lepsze

(wydaje mi się że jest to dsk 165, do takiego wniosku doszedlem po dluzszym googlowaniu o tych glosnikach)
Zamontowane zostały w +/- 2009r. przez firme protector)

3)tyl w drzwiach
* 2x woofer dv 165, 2x tweeter, 2x zwrotnice no i także zmienione kable
Zamontowane zostały w +/- 2009r. przez firme protector)

Sumując w aucie znajduje sie:
*jvc kd-g322
* i na 90% 2x zestaw dsk 165, wydaje mi się że to ta poprzednia edycja, z tego co wiem najnowsza zostala wypuszczona w +/-2012r.

Zestaw jak dla mnie gra tragicznie, mimo ze ojciec z tego co pamietam za glosniczki, montaz i kable dal kiedys prawie 800zl wiec mysle ze to suma juz znaczna, a graja jakby warte byly 50zl.

Moja wizja rozbudowy audio jest taka:
Po pierwsze chcialbym zaczac od zmiany radia na jak najlepsze i kupic je na dluuugie lata, zmieniajac samochod radio bym przekladal, najlepiej jakby bylo nowe, ale o nowych radiach alpine czytam mieszane opinie. Glosnikow ruszac nie bede, mysle ze z tych idzie wyciagnac zadowalajaca jakosc, a wzmacniacza kupowac w tym roku tez nie bede, wole kupowac wszystko stopniowo, ale z wyzszej polki. Wiec na chwile obecna poszukuje radia do max 1500zl, oczywiscie jak roznica miedzy innymi za 700zl nie bedzie duza to wydam 700zl. Glownie mi zalezy zeby radio gralo jak najlepiej, najczysciej.

Chłopaki poradźcie, co byście zrobili z tym co posiadam, aby to przyzwoicie gralo, wiem ze za te pieniadze nie ma co wiele wymagac, ale jestem pewien ze moze to grac przystepnie dla przyzwoitego kowalskiego, nie dla audiofila :) Na chwile obecna jak dla mnie nie ma kompletnie bassu.
A co do wygluszenia drzwi, po wyjeciu glosnika widzialem w srodku jakies maty, ale jakbym mial, czas wygluszyl bym porzadnie na nowymi dystansami z mdfu zgodnie z poradnikami z forum.

Z gory dzieki za pomoc
Mateusz
ziemek1707
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 19:24
Lokalizacja: Wejherowo

Rozbudowa aktualnego sprzetu (2xdsk 165 + radio jvc)

 

Postprzez assesino » 2 sie 2013, o 19:32

Sprzedaj JVC, sprzedaj DSK, Za te 1500zł kup te radio co szukasz na forum SCA, kup dobry zestaw na przód i wzmacniacz, zrób dobrze drzwi, a będziesz happy.
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez killah » 2 sie 2013, o 22:42

assesino napisał(a):Sprzedaj JVC, sprzedaj DSK, Za te 1500zł kup te radio co szukasz na forum SCA, kup dobry zestaw na przód i wzmacniacz, zrób dobrze drzwi, a będziesz happy.


1500 to budżet jaki ja przeznaczyłem właśnie na sprzęt u siebie który gra przyzwoicie

głośniki dls r6a
wzmak rockford fosgate 300x
reszta na kabelki

Będziesz zadowolony :)
killah
 

Postprzez gawior » 4 sie 2013, o 20:08

Głośniki grają tragicznie, bo gonisz je radiem i grają w nieprzygotowanych drzwiach.
Zamiast zmieniać radio, które bardzo mało wniesie w obecnym steupie, to zrób przednie drzwi, sprzedaj granie z tylnych drzwi i załóż wzmacniacz do napędzenia zestawu w przednich drzwiach.
Zagra to o niebo lepiej niż teraz.

Po takiej poprawie grania dopiero zastanowisz się nad zmianą radia i może nad zmianą głośników.

Jak teraz wsadzisz lepsze radio, to zaczniesz od d... stron i niewiele zmieni się gra całości.
Montaż głośników i ich zasilanie przez radio jest tutaj największym problemem.

Co do nowego radia za 1500zł to odpuść !
Za niecałe 1500zł było niedawno Alpine 7889, ale pod takim graniem marnowało by się ...
Za 800-900zł kupisz bardzo fajne i w świetny stanie radyjko - Alpine CDA 9835, które starczy ci na długie lata. Za resztę zrobisz wygłuszenie drzwi i jeszcze na kable zostanie, a i z tego odłożysz jeszcze parę groszy na wzmacniacz.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości