radio trzeszczy przy większej prędkości

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

radio trzeszczy przy większej prędkości

Postprzez tyberianki » 10 lis 2009, o 09:57

witam, od jakiegoś czasu jest tak, że gdy zaczynam przyspieszać tak od 80 km/h w górę to radio zaczyna trzeszczyć i trzeszczy równomiernie wraz ze zwiększającą się prędkością, a gdy prędkość osiągnie 120 km/h audycji radiowych wcale już nie słychać, co mogło się stać?


Druga sprawa, co trzeba zrobić aby radio nie przygasało podczas uruchamiania samochodu?
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

radio trzeszczy przy większej prędkości

 

Postprzez swatu » 10 lis 2009, o 10:28

sa to normalne zakłócenia idace od silnika .zalecałbym załozyc filtr przeciwzakłóceniwy ale nie jestem pewien czy to rozwiaze problem.
zz tego co wiem sa 2 sposoby na unikniecie takich zakłócen:
1. Podłączyć radio prosto do akumulatora
2. Próbować niwelować zakłócenia kondensatorem (przypuszczam, że o dużej pojemności) podłączonym równolegle do zasilania.
Nie wiem na ile te sposoby są skuteczne, bo nie miałem tego problemu ze swoim radiem.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 10 lis 2009, o 12:56

swatu napisał(a):2. Próbować niwelować zakłócenia kondensatorem (przypuszczam, że o dużej pojemności) podłączonym równolegle do zasilania.
Kondensator nie jest żadnym środkiem eliminującym zakłócenia, niewłaściwie dobrany i źle zainstalowany może powodować wzrost zakłóceń.
tyberianki, Zakłócenia odbioru stacji radiowych biorą się z instalacji elektrycznej, która wytwarza iskrzenie, czyli wszelkiego rodzaju silniki, alternator oraz układ zapłonowy.
Jeśli zakłócenia narastają z prędkością (stawiam że wraz z obrotami silnika) to do przeglądu jest szczotkotrzymacz w alternatorze (zużyte szczotki), poprawienie masy silnika, jak swatu wcześniej wspomniał montaż filtrów przeciwzakłóceniowych w torze instalacji zasilania radia. Filtr radzę kupić jakiś solidny, omijać tanie wynalazki, bo nic nie pomogą i wydasz tylko kasę.
Zanim cokolwiek kupisz przejrzyj najpierw to co wymieniłem.

Napisz jakie to radio.

tyberianki napisał(a):Druga sprawa, co trzeba zrobić aby radio nie przygasało podczas uruchamiania samochodu?
Położyć nową instalację prosto z akumulatora, pominąć fabryczną.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Basior1997 » 10 lis 2009, o 18:34

wiem ze jak na wzmaku masz zakłucenia to mozna urzyc cewki naty zakłuceniowej albo minusy przwodów sygnałowych podłaczyc pod mase a w radio to moze wez minus anteny spróbuj dodatkowo zmasowac
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez Pascal » 10 lis 2009, o 19:15

Bankowo alternator wywołuje Ci te zakłócenia.Kup filtr przeciwzakłóceniowy są takie na allegro poszukaj a co do przygasania poprowadź kable prosto od aku
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez tyberianki » 10 lis 2009, o 23:47

slavwek.ie mówisz szczotko trzymacz w alternatorze, ale jeśli były by zużyte szczotki to nie byłoby ładowania akumulatora, ale lepiej sprawdzę, z drugiej strony, jeśli fabrycznie założone okablowanie to nie powinno robić problemów, dlatego prowadzenie kabli bezpośrednio od aku zostawię na sam koniec, co do radia to PIONEER DEH-700BT
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez revers » 11 lis 2009, o 01:26

Nawet szczotki nie muszą być zużyte wystarczy ze w wyniku pracy zabrudzą komutator, co sprawi że ten zacznie iskrzyć a wtedy zakłócenia na pewno się pojawią mimo iż akumulator będzie ładowany prawidłowo.
revers
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 02:11
Lokalizacja: Strzelce Opolskie


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości