Radio Sony CDX S22 nie łapie stacji radiowych.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Radio Sony CDX S22 nie łapie stacji radiowych.

Postprzez CR7 » 16 lut 2013, o 13:23

Witam, mam problem z nowym radiem, a mianowicie kupilem od znajomego radio Sony CDX S22, po podlaczeniu radio dziala normalnie, plyty CD graja itp, niestety nie daje oznak zycia podczas poszukiwania fal radiowych, tzn, recznie jak sie wyszuka jakas fale to slychac tylko lekki szum. Co moze byc przyczyna? Normalne oryginalne radio z mojego golfa gra normalnie, i normalnie wyszukuje stacje. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
CR7
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 21:25
Lokalizacja: Jasło

Radio Sony CDX S22 nie łapie stacji radiowych.

 

Postprzez brzesiu » 16 lut 2013, o 16:03

Jakie radio było wcześniej jak orginał albo jakiś becker to na stówe nie masz zasilania wzmacniacza antenowego. Musisz kupić tz separator antenowy i podpiąć pod niego 12v
Koszt ok 20 zł plus 5 min roboty.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojego firmowego Bloga https://www.rabbittranspoland.com/pl/blog a gdyby ktoś potrzebował taksówki na lotnisko w Gdańsku zapraszam na stronę https://www.rabbittranspoland.com/pl
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez CR7 » 16 lut 2013, o 16:55

Wczesniej mialem radio VW Beta 3 czy jakos tak. Czytalem tez ze w tych radiach Sony co mam czesto jakies glowiczki padaly i dla tego radio nie odbieralo. Powiedzcie mi jeszcze co moze byc przyczyna tego ze to radio sie troche grzeje jak jest podlaczone. Czy to nie jest problem. Pozdrawiam i czekam na odp. <brzesiu> dzieki za odp.
CR7
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 21:25
Lokalizacja: Jasło

Postprzez brzesiu » 16 lut 2013, o 18:36

Orginalne radio VW ma w sobie separator antenowy. o ile sie nie myle to jakies Beckery tez miały.

W tym wypadku jak zmieniłeś radio na takie bez separatora to musisz dokupic go i bedzie wszystko bez problemu działało.
Ale poczekaj az ktos jeszcze sie wypowie bo nie jestem pewny czy orginalnie w golfie był w ogule wzmacniacz antenowy toć to jednak bieda auto ;P

Sprawdziłem i niby w mk3 stopka anteny jest z wbudowanym wzmacniaczem ;)
brzesiu
Badacz tematu
 
Posty: 298
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 16:04
Lokalizacja: Gdańsk
Rocznik: 1993
Silnik: 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez CR7 » 16 lut 2013, o 18:50

Ok dzieki za pomoc. W poniedzialek postaram sie kupic separator. Jesli nic jeszcze nie bedzie dzialac to sie odezwe. Pozdr.
CR7
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 21:25
Lokalizacja: Jasło

Postprzez slavwek.ie » 17 lut 2013, o 09:44

Zanim kupisz separator, to otwórz górną pokrywę radia, na płycie głównej po prawej stronie patrząc od panelu masz tuner FM (taka srebrna prostokątna puszka), od niej powinien iść miedziany cienki pasek blaszki, który powinien być zaczepiony o krawędź bocznej obudowy i przytrzaśnięty górną pokrywą. Sprawdź, czy jest on na swoim miejscu, czy nie odczepił się, bo bez niego nie znajdziesz żadnej stacji FM.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez CR7 » 17 lut 2013, o 21:45

Z paskiem wszystko ok. Oby na tym separatorze wszystko dzialalo :D

[ Dodano: 2013-02-18, 14:49 ]
Niestety separator nie pomógł, jak byl szum tak jest dalej. Bylem tez w sklepie co zajmuje sie takimi rzeczami i koles, ktory tam sprzedawal powiedzial mi ze moze byc problem z antena. Jednak oryginalne radio odbiera sygnal ok, takze juz nie wiem co z tym Sony jest nie tak.
CR7
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 21:25
Lokalizacja: Jasło

Postprzez dopel » 1 mar 2013, o 09:00

Witam kolego a sprawdzałeś na kawałeczku przewodu wsuniętego w to gniazdo od radia bo jak na przewodzie ci zadziała to trzeba lekko wtedy dogiąć tzw środeczek w gnieździe które wtykasz może się nie dotykają wzajemnie z bolcem od anteny stad problem bardzo częsty jak na przewodzie znajdzie ci stacje to coś z nie stykającą końcówką na wejściu od radia i anteny czasami wypadały też w sony zimne luty w okolicy właśnie gniazda :)
dopel
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 22:26
Lokalizacja: j-w


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości