Radio - podlaczenie

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Radio - podlaczenie

Postprzez Jumper » 30 mar 2008, o 19:35

Witam!!! Mam w swoim golfiku podlaczone radio SONY CDX-GT200S

gdy kluczyk jest wlozony to radio ma zapamietane normalnie stacje radiowe, ktore ustawie i wszystko dziala, lecz gdy wyjme kluczyk w stacyjce radio wylacza sie i "traci pamiec". nie moge wlaczyc radia (bez kluczyka)

Co musze zrobic zeby bylo dobrze? (nie tracilo pamieci?)

i chcialbym wiedziec jak dokladnie otwiera sie te boczne scianki, zeby puscic dobrze okablowanie... bo mam to troche zle zrobione...
z gory dzieki !:)
Pozdroo

Tak wyglada zdjecie podlaczenia. (jest tam jeden kabelek nie podlaczony i wejscie na niego, ale nie wiem czy trzeba to podlaczyc. boje sie ze spale radio...

Obrazek
Avatar użytkownika
Jumper
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 10:19
Lokalizacja: Olkusz/Gliwice

Radio - podlaczenie

 

Postprzez matmixmix » 30 mar 2008, o 22:14

tez tak mialem musisz zobaczyc w ktorym kablu masz caly czs prad nawet po wyciagnieciu kluczyka i do niego podlaczyc kabel od zasilania i od pamieci u mnie byl w radiu czerwony i zolty polaczylem je razem z pradowym i teraz jest normalnie. a o jakie scianki ci chodzi??
Avatar użytkownika
matmixmix
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 19:03
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez puma » 30 mar 2008, o 23:30

Boczne ścianki? :-| Jak chcesz poukładać sobie kable od radia to jest sposób! Odkręć 6 śrubek na dole od nawiewu i wyjmij delikatnie pokrętła! Będziesz miał prawie wszystko jak na dłoni :roll:

[ Dodano: 2008-03-30, 23:41 ]
Żółty pamięć, czerwony + ;-) !!! Jak podłączysz te 2 razem to powinno być ok! Tak jak napisał kolega wyżej ;-) Najpierw zobacz na jakich kablach masz napięcie!!! Przed i po przekręceniu kluczyka! Jak będziesz łączył przewody, to najlepiej te wychodzące z auta, a nie na kostce ISO! :roll: Połącz je za pomocą drucika !!!Obejdzie się bez cięcia kabli, bo po co! :roll:

[ Dodano: 2008-03-31, 19:50 ]
Tak to wygląda w moim aucie! Wychodzą DWIE kostki
-Czarna ma 5 przewodów
-Brązowa ma 4 przewody(podłączenie głośników);czerwono-biały, brązowy ,szaro-niebieski, brązowo-czerwony ,niebiesko-biały.
Moja kostka ISO, ma 4przewody(+8 do podłączenia głośników)
Wolne przewody z kostki ISO ,to; czerwony(zasilanie) , żółty(pamięć), czarny(uziemienie), niebieski(zasilanie anteny)!!!

[ Dodano: 2008-03-31, 19:52 ]
więcej masz opisane w twoim temacie pt.Elektryka, klima,wnętrze

[ Dodano: 2008-03-31, 19:55 ]
Namieszałeś trochę!!! :lol: Zacząłeś pisać w dziale pt. Elektryka,klima.... a póżniej Nawigacja i Car audio :lol: Teraz to ja nie wiem w którym mam odpisywać :oops: :lol:
puma i wszystko jasne;)
Avatar użytkownika
puma
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 15:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez shift26 » 1 kwi 2008, o 23:16

ja poprostu zamieniłem żółty z czerwonym i git, wsio działa jak należy, niczego nie łączyłem. :-D
shift26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 14:06
Lokalizacja: Garwolin/Radom

Postprzez lysutki » 3 kwi 2008, o 15:45

jak polaczysz zolty i czerwony to radio powinno grac niezaleznie od tego czy masz kluczyk w stacyjce czy tez nie, zawsze bedzie gralo.
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jumper » 3 kwi 2008, o 21:14

zamienilem czerwony z zoltym :) i podtrzymanie pamieci jest, lecz gdy wyjme kluczyk radia sluchac nie mozna... :-|
Avatar użytkownika
Jumper
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 10:19
Lokalizacja: Olkusz/Gliwice

Postprzez PiJey88 » 3 kwi 2008, o 22:45

Jumper napisał(a):zamienilem czerwony z zoltym i podtrzymanie pamieci jest, lecz gdy wyjme kluczyk radia sluchac nie mozna...

czyli jest prawidłowo ;-)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez shift26 » 23 kwi 2008, o 11:04

kolego radia słucha się najczęściej jak się siedzi w samochodzie czyli kluczyki też zawsze masz ze sobą bo inaczej byś w nim nie siedział ;-)
shift26
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 14:06
Lokalizacja: Garwolin/Radom


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości