Radio - podlaczenie

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Radio - podlaczenie

Postprzez Jumper » 30 mar 2008, o 14:00

Witam!!! Mam w swoim golfiku podlaczone radio SONY CDX-GT200S

gdy kluczyk jest wlozony to radio ma zapamietane normalnie stacje radiowe, ktore ustawie i wszystko dziala, lecz gdy wyjme kluczyk w stacyjce radio wylacza sie i "traci pamiec". nie moge wlaczyc radia (bez kluczyka)

Co musze zrobic zeby bylo dobrze? (nie tracilo pamieci?)

i chcialbym wiedziec jak dokladnie otwiera sie te boczne scianki, zeby puscic dobrze okablowanie... bo mam to troche zle zrobione...
z gory dzieki !:)
Pozdroo

Tak wyglada zdjecie podlaczenia. (jest tam jeden kabelek nie podlaczony i wejscie na niego, ale nie wiem czy trzeba to podlaczyc. boje sie ze spale radio...

Obrazek
Avatar użytkownika
Jumper
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 10:19
Lokalizacja: Olkusz/Gliwice

Radio - podlaczenie

 

Postprzez puma » 30 mar 2008, o 16:41

Miałem tak samo!!! Masz kostkę ISO? :-| Jeżeli tak, to jak połączysz żółty z czerwonym to będziesz miał pamięć cały czas! Nawet bez wkładania kluczyka będziesz mógł słuchać radia ;-) Uważaj na bezpieczniki!!! :-x Łatwo je spalić przy złym podłączeniu!!! Napisz jakie kable wychodzą z auta! Chodzi mi o kolory kabelków! ;-) Zanim podłączysz POCZEKAJ j!!! Napisz więcej,to ja albo koledzy z forum ci pomogą ;-)

[ Dodano: 2008-03-30, 16:43 ]
Poczekaj z tym podłączeniem!!! Bo nie patrzyłem na zdjęcie i może żle ci poradziłem!!!

[ Dodano: 2008-03-30, 16:58 ]
Najpierw zobacz gdzie masz napięcie!!! Posprawdzaj wszystkie kabelki! Przed włożeniem kluczyka i po przekręceniu!!! TO WAŻNE ;-) Tam gdzie będzie prąd bez wkładania i przekręcenia kluczyka to twoja pamięć !!!

[ Dodano: 2008-03-30, 17:03 ]
Jeżeli chodzi o dostanie się do kabli od radia, to polecam odkręcenie 6 śrubek od nawiewu!!! Odkręcasz, wyjmujesz i masz wszystko prawie jak na dłoni! Tylko delikatnie bo łatwo połamać mocowania! :lol: Poczekaj na opinie kolegów z forum na pewno ci pomogą! ;-)
puma i wszystko jasne;)
Avatar użytkownika
puma
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 15:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Jumper » 30 mar 2008, o 17:15

tak. mam kostke iSO, jak widac na zdjeciu jest tam jeden kabelek nie podlaczony.. i jest na niego wejscie, tylko ze kabelek jest koloru niebieskiego, na koncu ma oslone zolta a wtyczka tez jest niby zolta... nie wiem co robic....

help:(!
Avatar użytkownika
Jumper
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 10:19
Lokalizacja: Olkusz/Gliwice

Postprzez puma » 31 mar 2008, o 16:28

Ten niebieski kabelek może być od elektrycznej anteny!!! Zostaw go! Mam pytanie czy masz brzęczyk w samochodzie??? Ten od świateł, bo czytałem kiedyś ,że po podłączeniu radia może póżniej nie działać :-P Zobacz na jakich kabelkach masz napięcie!!!

[ Dodano: 2008-03-31, 16:30 ]
JAK DALEJ MASZ PROBLEM TO NAPISZ, to wyśle ci linka o tym samym temacie!!!Ja miałem ten sam problem i poczytasz sobie co i jak!!! To powinno pomóc ;-)

[ Dodano: 2008-03-31, 16:34 ]
Kolego będzie dobrze!!! Po pierwsze zobacz na jakich kabelkach masz napięcie!!! To ważne!!!To połowa sukcesu ;-) Jak już to sprawdzisz to powiem ci co dalej :roll:

[ Dodano: 2008-03-31, 16:40 ]
W moim przypadku było tak!!! żółty- pamięć, czerwony-zasilanie(+) :-| Podłącz kostke ISO do przewodów które wychodzą z auta i zobacz które się stykają!!! Ja już nie pamiętam jak było u mnie :-/ Czarny to był chyba masa, a czerwony zasilanie :arrow: i był jeszcze chyba brązowy-pamięć :roll:

[ Dodano: 2008-03-31, 16:41 ]
Oczywiście mówiłem o przewodach które wychodzą z auta!!!! :-x

[ Dodano: 2008-03-31, 16:55 ]
Co ja z Tobą mam :lol: Oj punkcik mi się należy :lol:
Tak to wygląda w moim aucie! Wychodzą DWIE kostki
-Czarna ma 5 przewodów
-Brązowa ma 4 przewody(podłączenie głośników);czerwono-biały, brązowy ,szaro-niebieski, brązowo-czerwony ,niebiesko-biały.
Moja kostka ISO, ma 4przewody(+8 do podłączenia głośników)
Wolne przewody z kostki ISO ,to; czerwony(zasilanie) , żółty(pamięć), czarny(uziemienie), niebieski(zasilanie anteny)!!!
puma i wszystko jasne;)
Avatar użytkownika
puma
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 15:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości