radio nie wczytuje płyty, mryga przy próbie wczytania

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

radio nie wczytuje płyty, mryga przy próbie wczytania

Postprzez whashin » 11 kwi 2012, o 16:36

Moje radyjko Pioneer DEH-P5800MP zaczęło protestować. Po włożeniu płytki pokazuje sie komunikat wczytywania przy czym ekran gaśnie i sie zapala, gaśnie zapala itd. Cały czas utrzymuje sie komunikat o wczytywaniu i nawet po dłuższym czasie dzieje się to samo. Jeżeli chodzi o fale to każdą stację radiową odtworzy bez problemu. Próbowałem z wieloma płytami i to samo. Pytałem znajomych i mówią, że albo laser sie zabrudził, albo jakieś zwarcie. Jakieś pomysły jak temu zaradzić?
whashin
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 mar 2011, o 23:30
Lokalizacja: Siedlce

radio nie wczytuje płyty, mryga przy próbie wczytania

 

Postprzez GrZeChU91 » 11 kwi 2012, o 16:59

Tez stawiam na laser.....Zobacz moze jak przeczyscisz bedzie oki....
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez prezesik » 11 kwi 2012, o 21:05

Miałem taki sam problem w DEH-3500MP jak było zbyt niskie napięcie na akumulatorze, to nie wina lasera ( radio by nie mrygało ).
Sprawdź wszystkie podłączenia zasilające radio, popraw styki, podładuj akumulator. Jak możesz to wyjmij radio i sprawdź w innym aucie.
Daj znać o wynikach.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez whashin » 11 kwi 2012, o 23:20

Moja wiedza nt elektroniki w samochodzie zbyt wielka nie jest ale posprawdzałem połączenia przy radio, poprawiłem klemy i nic. Na razie nie mam jak sprawdzić w innym aucie. Akumulator ma niecały rok, był podładowywany w lutym i powinien być ok. A problem zaczął się z radiem chyba podczas siarczystych mrozów, ciężko powiedzieć dokładniej bo bardzo rzadko zimą używałem samochodu, jedynie odpalałem dla zdrowia akumulatora.
whashin
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 mar 2011, o 23:30
Lokalizacja: Siedlce


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości