radio i co dalej?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

radio i co dalej?

Postprzez mkkay » 7 lis 2012, o 21:56

mam problem, mianowicie dostałem radio może nie jakiś szał ale na pewno lepsze od nie których nowych, radio CLARION DRX 960 rz, ale tu pojawia się problem bo jest to DECK, więc potrzebny jest wzmacniacz, i teraz mam pytanie jaki powinien być wzmacniacz? i jakie głośniki?
od razu zaznaczam że audiofilem nie jestem ale lubie jak sprzęt gra ładnie ,
i jest w miare dobry bas.
na razie chciał bym założyć jakieś głośniki w podszybie i drzwi przednie a z czasem w tylne drzwi i moze coś do bagażnika, wszystko zależy od funduszy
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

radio i co dalej?

 

Postprzez sebadure » 7 lis 2012, o 23:12

Na początek wyposaż się w dystanse MDF i wygłusz drzwi. Jeżeli chcesz wkładać coś do bagażnika to nie pakuj głośników do tyłu, lepiej dołożyć zaoszczędzone pieniądze do tego co będzie w bagażniku.
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez mkkay » 8 lis 2012, o 22:13

dzięki , racja z tymi głośnikami do tyłu poco pakować kase niepotrzebnie,
dalej mnie nurtuje temat wzmacniacza do radia ktoś coś podpowie?
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez bogib184 » 8 lis 2012, o 22:56

Bierz się bystro za wygłuszenie + montaż dystansów, żeby nie pchać głośników na tapicerkę :) bo pod wzmacniaczem na tapicerce, to dopiero są efekty :-D a raczej oprócz brzęczenia wszystkiego, to nic więcej nie uświadczysz ;-) Zrobisz drzwi - powiesz jaki budżet na zestaw do przodu, doradzi się zestaw, dopiero dobierzemy wzmacniacz, na który też powiesz jaki budżet. Wygłusz drzwi (przyłóż się do tego, masz na Forum fotorelację, zanituj otwory blachą, tylko pamiętaj o odpowiednim wyprofilowaniu, żebyś boczek później założył ;-) , zamontuj dystanse, połóż okablowanie pod głośniki i wzmacniacz. Później zastanów się ile możesz przeznaczyć $$$ na dalsze elementy.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez slavwek.ie » 9 lis 2012, o 19:26

mkkay napisał(a):tu pojawia się problem bo jest to DECK, więc potrzebny jest wzmacniacz, i teraz mam pytanie jaki powinien być wzmacniacz? i jakie głośniki?
To nie jest problem, tylko niewątpliwie zaleta tego sprzętu.
Pytanie zadałeś zbyt ogólnikowo.
Żeby dobrać wzmacniacz trzeba mniej więcej wiedzieć jakie będą głośniki (moce, parametry).
Kolejnym kryterium wyboru, jest kasa jaką masz na sprzęt i czy nowy czy może być używany.
Radio masz "z duszą" to i wzmacniacz pasowało by dobrać adekwatny.

Tak jak poprzednicy napisali, nie zmarnuj efektu na samym wstępie i przyłóż się do "zrobienia" drzwi.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości