Radio i bezpiecznik

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Radio i bezpiecznik

Postprzez Franeczek » 31 maja 2012, o 22:56

Witam dzisiaj postanowiłem podłączyć głośnik od wieży 6omowy do bagażnika zamiast tuby żeby wyszło taniej w wakacje może jakaś tubka i problem nasuwa się taki : podpiołem się kablem pod kable w radiu i drugą końcówke do głośnika radio nawet się nie włączyło zobaczyłem że jest w nim spalony bezpiecznik wymieniłem działało przez około 4 godziny i od nowa spaliło. Radio mam chińskie DALCO pisze niby 2x60w i w instrucki że obsługuje od 4 do 8 omów znajomy miał starego blaupunkta na kasety i nie miał żadnych problemów prosze o pomoc
„Co się stanie gdy jadąc z prędkością światła włączysz przednie reflektory?”
Avatar użytkownika
Franeczek
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 12:46
Lokalizacja: Kraśnik
Rocznik: 1993
Silnik: 2.0 2E
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Radio i bezpiecznik

 

Postprzez gawior » 1 cze 2012, o 12:15

60W mocy maksymalnej, a w RMS-ie pewnie dwadzieścia pre wat.

Odnośnie palącego się bezpiecznika, to może być przypadek. Odpowiedzią na twoje pytanie i winowajcą zaistniałej sytuacji jest DALCO jako firma.
Niestety jest to radio na tanich podzespołach i wcale mnie nie dziwi problem z tym radiem.

Rozbierz radio i obejrzyj wizualnie ścieżki i elementy. Miałem parę przypadków wzmacniaczy ( home audio ), gdzie była wada fabryczna i jarały się rezystory. Dawało to efekt palącego się bezpiecznika. Ludzie wkładali czasem większy bezpiecznik i działało jakiś krotki czas, ale po takim czymś nie było sensu naprawiania tego.
Może robi się gdzieś zwarcie np. na końcówce mocy. Może dioda zabezpieczająca przed odwrotnym podłączeniem ma zwarcie. Różnie może być.
To już musisz sam przejrzeć, albo oddać gdzieś do serwisu RTV

Tylko nie wkładaj czasem większego bezpiecznika niż zalecany, bo uwalisz do końca - ludzie mają różne pomysły.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości