Radio + głośniki? Nie wszystkie grają.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Radio + głośniki? Nie wszystkie grają.

Postprzez 1arturek1 » 4 wrz 2012, o 17:37

Cześć, posiadam w golfiku 6 głośników, dwa na desce, dwa w przednich drzwiach i dwa w tylnych. Co zrobić, aby grały wszystkie głośniki? Aktualnie grają 2 na desce i 2 w przednich drzwiach.

Help. ;)
1arturek1
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lip 2012, o 10:31
Lokalizacja: Lublin

Radio + głośniki? Nie wszystkie grają.

 

Postprzez slavwek.ie » 4 wrz 2012, o 19:51

Rozpisz się wiecej, jakie radio, co to za głośniki (fabryka czy coś dokładane) jaka jest instalacja (oryginalna czy jakaś druciarnia jest)
Trzeba sprawdzić czy do tyłu idzie instalacja, czy w kostce ISO od głośników masz doprowadzone kable (muszą być zapełnione wszystkie 8 pinów), czy tylne głośniki są wogóle podłączone itd.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez slawek5t » 4 wrz 2012, o 20:08

1arturek1, chyba ggadaliśmy na GG :)
Mówiłeś że wszystko załapałeś :)

Twoja sprawa jest prosta, trzeba tylko sprawdzić czy owe nie dzialające głosniki są podłączone.
A jak podłączyć to ci pisałem.... szeregowo 2 tylne z dwoma innymi. Tylko nie pomyl balansu lewo - prawo :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez slavwek.ie » 4 wrz 2012, o 20:15

slawek5t napisał(a):A jak podłączyć to ci pisałem.... szeregowo 2 tylne z dwoma innymi.
i zrobi 8 ohm z tego.. świetny pomysł..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez slawek5t » 4 wrz 2012, o 20:42

Taa napewno bedzie róznica w takim zwyklym audio. Ja podłączałem normalnie , potem szerogowo i jakos nie było róznicy na minus przy szeregowym.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez bogib184 » 4 wrz 2012, o 21:54

A twierdzisz, że nie będzie ? Czyli 4 ohm i 8 ohm to jeden kalafior ? Oczywiście, że będzie, opór wzrośnie 2 x, a mizerna moc radia o połowę spadnie, czyli wychodzisz na takim podłączeniu kiepsko (czytaj: będzie dużo ciszej grało przy powojonej impedancji)... Jeżeli radio ma 4 wyjścia, to podłącz jak należy, a jak masz jakiegoś starocia, co ma 2, to nie kombinuj, bo nic nie zyskasz.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez pablomed » 5 wrz 2012, o 12:09

no jak szeregowo, przeciez nawet najgłupsze radio maja regulację głośności przód tył. 1arturek1, nie wiem o czym tam z kolega pisaliście, ale najpierw w ustawieniach radia sprawdź czy głośniki tylne nie zostały wyciszone, potem czy sa podłączone a ostatecznie dobre nagłośnienie w aucie jest miedzy innymi równoznaczne z tym że niema żadnych średnio lub wysokotonowych głośników w drzwiach tylnych, z tyłu to tylko basy więc możesz to olać jeśli cię nie denerwuje coś co nie działa. Zamiast nich lepiej skombinuj sobie piszczałki - w oryginale montowane w plastyku przed klamkami tylnych drzwi - zresztą też nie najszczęśliwsze miejsce
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez slawek5t » 5 wrz 2012, o 17:06

Ale on ma tylko 4 wejścia a chce podłączyć aż 6 głosników..

pablomed, a co ma regulacja balansu do ilości głosników ? Na czterech też to zadziała, a on chce 6 głosników i koniec. Grzecznie pytam :)
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez bogib184 » 5 wrz 2012, o 19:24

pablomed napisał(a):no jak szeregowo, przeciez nawet najgłupsze radio maja regulację głośności przód tył. 1arturek1, nie wiem o czym tam z kolega pisaliście, ale najpierw w ustawieniach radia sprawdź czy głośniki tylne nie zostały wyciszone, potem czy sa podłączone a ostatecznie dobre nagłośnienie w aucie jest miedzy innymi równoznaczne z tym że niema żadnych średnio lub wysokotonowych głośników w drzwiach tylnych, z tyłu to tylko basy więc możesz to olać jeśli cię nie denerwuje coś co nie działa. Zamiast nich lepiej skombinuj sobie piszczałki - w oryginale montowane w plastyku przed klamkami tylnych drzwi - zresztą też nie najszczęśliwsze miejsce

Ni kumam Twojej wypowiedzi, najpierw, że nie montuje się woofersów z tyłu, że z tyłu tylko bas, czyli sub, a nagle "załatw sobie jakieś piszczałki (?? ciekawe nazewnictwo) " ? O co Ci chodzi w tej wypowiedzi ? Mażesz po Polsku ?
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez 1arturek1 » 24 wrz 2012, o 14:32

Powiem wam lepszą historię, w tylnych drzwiach nie ma głośników. :lol:
1arturek1
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lip 2012, o 10:31
Lokalizacja: Lublin


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości