Pytania o radio VW alpha.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Pytania o radio VW alpha.

Postprzez adrian5 » 11 kwi 2010, o 23:32

Mam dwa pytania dotyczące radii alpha.

PYTANIE NR 1:
Czy w radiach VW Alpha data produkcji to ta pieczątka? Czyli, że jedno radio zostało wyprodukowane w 97 roku, a drugie w 96?
Obrazek
Obrazek

PYTANIE NR2:
Mam pytanie tylko do użytkowników Golfów CL, wersja specjalna- "Europe" z 1995r., w tej wersji oryginalnie było radio alpha. Jeśli mieliście to radio przy kupnie auta to jaki rodzaj mieliście? Z klawiszem AF czy bez klawisza AF? Lub może ktoś inny wie kiedy zaczęły być wstawiane radia alpha z klawiszem AF?

1. Brak klawisza AF:
Obrazek

2. Z klawiszem AF:
Obrazek
Ostatnio edytowano 14 kwi 2010, o 00:26 przez adrian5, łącznie edytowano 1 raz
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Pytania o radio VW alpha.

 

Postprzez marcinkoz2910 » 13 kwi 2010, o 22:46

a co mi powiesz o tym radiu ALPHA --> http://neuerdings.com/wp-content/upload ... wdroth.jpg


heheh za dużo myślisz i to Cię stresuje widocznie bo radia VW nie były robione tylko do Golfa 3 :wstyd: taki fanatyk VW powinien to wiedzieć

Jak to już w zwyczaju VW jest, jeden model może być produkowany przez wiele firm, co powoduje, że mimo podobnego wyglądu może być zupełnie inny. Alpha w tej linii pobiła chyba wszelkie rekordy. Nie dość, że była robiona przez kilka firm to jeszcze w różnych wersjach.
Blaupunkt robił:
- z zielonym podświetleniem i SDK (bez RDS)
- z zielonym podświetleniem i TP oraz kawałkiem RDS (klawisz AF obok AS) (*)
- czerwono-niebieskim podświetleniem i TP oraz kawałkiem RDS (klawisz AF obok AS) (*)
Philips robił tylko dwa pierwsze modele, a Grundig tylko ten pierwszy. Te z inną kolorystyką były już początkiem nowej linii.

Więcej już Ci na ten temat nie piszę bo i tak tego nie ogarniesz za dużo pisania a mi się już nie chce

A co do rocznika to dekoduje się go z numeru VIN radia a ten stempel to nie wiem od czego jest możliwe że tak jak na oponach masz tydzień roku i rok produkcji wybity ale szczerzę w to wątpię
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez adrian5 » 14 kwi 2010, o 00:13

marcinkoz2910 napisał(a):a co mi powiesz o tym radiu ALPHA --> http://neuerdings.com/wp-content/upload ... wdroth.jpg


heheh za dużo myślisz i to Cię stresuje widocznie bo radia VW nie były robione tylko do Golfa 3 :wstyd: taki fanatyk VW powinien to wiedzieć

Jak to już w zwyczaju VW jest, jeden model może być produkowany przez wiele firm, co powoduje, że mimo podobnego wyglądu może być zupełnie inny. Alpha w tej linii pobiła chyba wszelkie rekordy. Nie dość, że była robiona przez kilka firm to jeszcze w różnych wersjach.
Blaupunkt robił:
- z zielonym podświetleniem i SDK (bez RDS)
- z zielonym podświetleniem i TP oraz kawałkiem RDS (klawisz AF obok AS) (*)
- czerwono-niebieskim podświetleniem i TP oraz kawałkiem RDS (klawisz AF obok AS) (*)
Philips robił tylko dwa pierwsze modele, a Grundig tylko ten pierwszy. Te z inną kolorystyką były już początkiem nowej linii?

Więcej już Ci na ten temat nie piszę bo i tak tego nie ogarniesz za dużo pisania a mi się już nie chce

A co do rocznika to dekoduje się go z numeru VIN radia a ten stempel to nie wiem od czego jest możliwe że tak jak na oponach masz tydzień roku i rok produkcji wybity ale szczerzę w to wątpię


marcinkoz2910 hehe, a gdzie ja piszę, że to radio (Alpha IV z mojego zdjęcia) było robione tylko do golfa i co to woogle ma do mojego pytania????? To chyba oczywiste, że to radio było robione do wszystkich VW i może być w każdym właściwie VW z czasów produkcji Golfa III.

Dzięki za przekopiowanie informacji z tej strony, ale już tam dawno byłem (jakieś dwa lata temu):

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/caraudio/oem/vw93.htm

Chciałeś powiedzieć, żę więcej mi już nie przekopjujesz, a nie, że nie napiszesz bo nic nie napisałeś.

Ale nawet to co wkleiłeś jakoś nie jest odpowiedzią na powyższe pytania, ale nieważne, poprostu nie wszyscy ogarniają czytania ze zrozumieniem.

Poza tym co ma wspólnego radio Alpha V, które przedstawiłeś z radiem Alpha IV o które ja pytałem?

A pozatym to jak się dekoduje rok produkcji z numeru VIN? W jaki sposób? Który numer o czym mówi?
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez marcinkoz2910 » 14 kwi 2010, o 23:55

adrian5 napisał(a):Dzięki za przekopiowanie informacji z tej strony, ale już tam dawno byłem (jakieś dwa lata temu):

http://elektron.pol.lubli...io/oem/vw93.htm

Chciałeś powiedzieć, żę więcej mi już nie przekopjujesz, a nie, że nie napiszesz bo nic nie napisałeś.

Ale nawet to co wkleiłeś jakoś nie jest odpowiedzią na powyższe pytania, ale nieważne, poprostu nie wszyscy ogarniają czytania ze zrozumieniem.


To czemu o to pytasz skoro masz tam napisane dlaczego się różniły klawisze :lol: nie rozumiem

I tak to skopiowałem z tego artykułu ale czy z tej strony to nie wiem bo mam pełno takich opisów zapisanych na dysku jako kompletne strony kiedyś to był chyba serwis prv24 ale mniejsza o to

adrian5 napisał(a):a gdzie ja piszę, że to radio (Alpha IV z mojego zdjęcia) było robione tylko do golfa i co to woogle ma do mojego pytania?????
-->
adrian5 napisał(a):Mam pytanie tylko do użytkowników Golfów CL, wersja specjalna- "Europe" z 1995r., w tej wersji oryginalnie było radio alpha. Jeśli mieliście to radio przy kupnie auta to jaki rodzaj mieliście? Z klawiszem AF czy bez klawisza AF? Lub może ktoś inny wie kiedy zaczęły być wstawiane radia alpha z klawiszem AF?
WTF ?? alphy szły do golfa3,4 do polówek i do każdego innego jeśli ktoś to sobie zażyczył
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez adrian5 » 15 kwi 2010, o 02:26

Ja nie wiem czemu niektórzy nie rozumieją języka polskiego... Nie pytam gdzie te alphy szły, ale pytam o to czy radio alpha w Golfie w wersji " CL Europe" z 1995r. były z klawiszem AF czy bez tego klawisza przy kupnie samochodu z salonu... Zresztą już przejrzałem ogłoszenia golfów w tej wersji z tego roku na autoscoucie i wszystkie mają bez tego klawisza. A mój miał wyjęte radio więc nie wiem jakie miał przy kupnie dlatego o to pytam, a chce mieć takie jak przy kupnie auta. Ale temat jest jak dla mnie rozwiazązany, i tak zresztą nikt tu nic nie doda rzeczowego.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez michaal » 15 kwi 2010, o 19:36

Wtrącę się do tematu otóż w czasach gdy produkowano nasze golfy i jeszcze kilka lat temu radia zakładano głównie w salonach rzadko które wyjeżdżały z fabryki z zamontowanym radiem. Przeważnie w czasie przyjazdu auta do salonu auto miało zaślepkę, którą to wyjmowano jak klient zażyczył sobie radio i podłączano pod fabryczną instalację radiową
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez adrian5 » 15 kwi 2010, o 21:56

michaal tak, masz rację, jednak były też golfy w wersjach specjalnych np. moja "Europe" czy "Bon Jovi", "Match" itd. czy wiele innych, było tych samochodów bardzo dużo w tych tzw, wersjach specjalnych. Wiele z nich miało już zamontowane radia w fabryce, a świadczy o tym naklejka w bagażniku, ja mam tam kod wyposażenia taki, że u mnie było radio alpha, czyli mój golf napewno miał radio alpha jak go kupowano.
A swoją drogą wiem co to za zaślepka na radio, taka ze znaczkiem VW, i wtedy ktoś mógł dokupić radio jak chciał.
VW Golf, CL Europe, 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.
adrian5
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 20:03
Lokalizacja: pomorskie


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości