Przewód anteny CB mk III

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Przewód anteny CB mk III

Postprzez soniak87 » 23 cze 2014, o 18:18

Witam mam pytanie otóż mam golfa III kupiłem CB antenę chce zakładać sporadycznie na magnesie na środku dachu z przodu i mam pytanie którędy puszczać przewód bezpiecznie aby nie przycinać go drzwiami?
soniak87
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 18:33
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Przewód anteny CB mk III

 

Postprzez trojeczkaGT » 23 cze 2014, o 23:01

pusc go na sam tyl, ja mam tak w variancie, przewod idzie po dywaniku i do bagaznika, tam tylko go wlozylem w slupek i cyk przez klape na uszczelce i jest tam ciagle bo mam spokojna okolice.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez soniak87 » 24 cze 2014, o 16:11

I Przygniatać przewód anteny CB klapą bagażnika ? Chyba tak długo nie wytrzyma antenę muszę mieć chyba z przodu dachu z tyłu mam antenę od radia.
soniak87
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 18:33
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Postprzez Gesiu_15 » 24 cze 2014, o 16:30

soniak87

powiem ci tak , ja mam antenę z tyłu na prawej stronie dachu :-) przygniata się kabel klapą , ale żeby uszkodzić to się nie uszkodził :-) antenkę mam ok 1,5 roku i nic się nie dzieje z kablem :-P
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Wilkuuu » 30 cze 2014, o 16:53

A ja mam pomiędzy klapą a dachem w tej " szparze :lol: " i nie narzekam bardzo dobrze nic się gniecie :-D , a kabel mam przez fotele przez środek puszczony bardzo szybko i ładnie :) :hyhy: :wstyd:
Avatar użytkownika
Wilkuuu
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 12:28
Lokalizacja: Łomża

Postprzez prezesik » 1 lip 2014, o 00:33

Potwoerdzam powyższe odpowiedzi.
Ja miałem antenę w lewym tylnym rogu dachu, kabel szedł wzdłuż lewego słupka, koło tylnej lampy i dolnym narożnikiem wchodził do środka, potem pod dywanikiem bagażnika, tylną klapą, środkowym tunelem do radia we wnęce po boxie na kasety.
Trzeba zwrócić uwagę na wpuszczeniu kabla do środka, aby podczas deszczu woda nie wleciała po kablu do środka.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez michal284 » 1 sie 2014, o 02:29

ja mam rdio w tunelu na stałe w ramce, kabel idzei całkowicie pod tunelem, rychodzi za ręcznym i dalej idzie pod tylnymi siedeniami, i wykladzina w bagażniku, .mam kiepska antene titanym z kijowym kablem ale od prawie 3 lat smiga bez zarzutów, jedygne gdzie wystaje kabel to miejsce miedzy tylnym siedzeniem a popielniczka z tyłu
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dj_jankes » 2 sie 2014, o 13:43

Popieram przedmówców ja w każdym samochodzie puszczam antene przez bagażnik i na rogu stawiam bo przy skręconym SQ i RF nie ma różnicy gdzie ona stoi aby na dachu :)

jeżeli nie chcesz anteny zostawiać w bagażniku to kup przedłużkę kabla antenowego 3-4m i puść go sobie od miejsca gdzie radio zwykle trzymasz do bagażnika i wtedy podpinasz sobie antenę w bagażniku

Jak przewód jest przytrzaśnięty to mu nic sie nie stanie ja uważam cb 2-10 razy w miesiącu i przez ostatnie 3 lat nie wymieniałem kabla

a najlepiej zamontować na stałe ale tak jak dla mnie to nie praktyczne bo jeżdżę rożnymi samochodami

A jakie masz CB i antene ?
Avatar użytkownika
dj_jankes
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 20:59
Lokalizacja: Płock

Postprzez tdu1705 » 2 sie 2014, o 16:06

dj_jankes, co ty gadasz jak nie ma różnicy gdzie stoi antena ma i to dużą różnice bo antenę stroi się do miejsca umieszczenia i dziura jest dużo lepsza niż magnes, a przewód prędzej czy później przetniesz bo klapa bagażnika jest na tyle ostra

dj_jankes napisał(a):jeżeli nie chcesz anteny zostawiać w bagażniku to kup przedłużkę kabla antenowego 3-4m i puść go sobie od miejsca gdzie radio zwykle trzymasz do bagażnika i wtedy podpinasz sobie antenę w bagażniku

mógłbyś to trochę rozwinąć bo nie wiem o co Ci chodzi?
tdu1705
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 12:38
Lokalizacja: Bytom
Rocznik: 1997
Silnik: AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez dj_jankes » 6 sie 2014, o 15:19

tak się stroi antenę w danym miejscu ale przecież milimetry nie robią różnicy wiec można stroić gdzie się chce dobra antena sirio przeważnie nie wymaga strojenia bo SWR jest na poziomie 1-1,5


ja też popieram montaż na stałe ale np u mnie jest to nie możliwe

a co do przedłużki to ja u siebie w mercedesie mam przeprowadzony kabel który jedną końcówkę mam w bagażniku i przez beczkę podpinam antenę a pod siedzeniem pasażera jest druga końcówka i tam podpinam antenę
Avatar użytkownika
dj_jankes
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 20:59
Lokalizacja: Płock

Postprzez tdu1705 » 6 sie 2014, o 16:28

wiadomo zawsze to twój wybór, choć sam mam na dwóch autach anteny CB na stałe, choć często na krótko (10 minut jazdy) po mieście nie załączam radia. A na trasie to rzadko jeżdżę na dwa auta.
tdu1705
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 12:38
Lokalizacja: Bytom
Rocznik: 1997
Silnik: AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez prezesik » 6 sie 2014, o 21:45

dj_jankes napisał(a):dobra antena sirio przeważnie nie wymaga strojenia bo SWR jest na poziomie 1-1,5
oj wymaga wymaga... choćby sprawdzenia jaki jest SWR.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości