prośba o wybór wzmacniacza

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez valenti.no » 22 mar 2008, o 22:37

ja się dopiero uczę- dużo czytam informacji w necie (np. elektroda), patrze na testy na audiophile, troche moi znajomi sprzętu mają mniej lub bardziej fajnego.. do tego dorabiam sobie u kolegi który prowadzi diagnostyke komputerową samochodów, do tego zakłada centralne i car audio (chociaż to ostatnio rzadko sie zakłada, a jak juz to ma robić bum bum wiec bez finezji).. na forum w sumie żadnym tematycznym sie nie udzielam- narazie tylko czytam. a tutaj jak moge pomoc w tej kwesti czy doradzić to sie staram, ale czasto sam jeszcze tej pomocy potrzebuje ;-) musimy sobie pomagac...

troche oftop sie zrobił wiec moze zrobie małe podsumowanie- jak kupujemy wzmacniacz to:
- ustalamy do jakiego sprzetu go kupujemy- do firmowych, dobrych głośników nie kupujemy słabej jakości wzmacniacza i odwrotnie- do tańszych głośników nie opłaca sie kupować super wzmacniacza
- ustalamy czy wzmacniaczem napedzamy system przedni, czy subwoofer, czy jedno i drugie
- pamietamy, że "nie wszystko złoto co się świeci"
- no i przede wszystkim ustalamy cene, za jaką chcemy kupic sprzet- do ceny wzmacniacza trzeba doliczyć jeszcze koszt okablowania (przewód badz przewody sygnałowe, przewody zasilające, kable głośnikowe, bezpiecznik z oprawką)- w zależności od konfiguracji koszt od ok 150 zł wzwyż
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

 

Postprzez MediaX » 22 mar 2008, o 22:55

brawo :D czytanie jak widac nie boli hehehe soko

valenti.no,
koszt okablowania (przewód badz przewody sygnałowe, przewody zasilające, kable głośnikowe, bezpiecznik z oprawką)- w zależności od konfiguracji koszt od ok 150 zł wzwyż


nie zgodze sie z toba w tym:P ja za swoje kable stingera dalem 120 :P bez kosztu wysylki :mrgreen:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 6&pid=1526


dolicz do tego dobry kabel minimum 35mm2

jakies 20zl za metr = 10 chociaz ostatnbio slyszalem,ze kabel spawaniczy jest dobry

sa tez bezfirmowe kable dobre mozna wyrwac od 5 do 10zl za metr

kable glosnkikowe oraz jakis pozadny bezpiecznik :D


to na kable minimum to 250zl przeznaczyc


:!: taka mala uwaga :!:

ludzie sie skarza czemu im w glosnikach piszczy czemu trzaski itp

jesli sie kupi kabel sygnalowy za 10z kable zasilajace moze z 10mm2 kable glosnikowe posklejane w kilku miejscach(na kablu glosnikowym od wzmaka do zwrotki lub glosnika nie moze byc zadnych konektorow zlaczek it gdyz to takze wplywa na jakosc) wzmak tez nie wiadomo jaki(nie kaze od razu wszystkim kupywac formowek mozna czasem za smieszna kase wyrwac POZADNA uzywke)


i takie sa potem tego skutki :lol:
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez valenti.no » 22 mar 2008, o 23:06

no tak- ja podałem wersje budżetową i tylko do wzmacniacza zasilającego tylko subwoofer.. ceny oczywiście rosną wraz z wymaganiami i jakością..
jak słusznie zauważyłeś na kablach nie powinno sie oszczędzać!!

btw- dzięki za linka akurat czegoś takiego potrzebuje..
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MediaX » 22 mar 2008, o 23:19

aha no fat budzetowka :) jednak jest tak jak mowiles wczesniej CA to worek bez dna;/ i dla mnie juz sprzet za tak smieszna sume to nic wiec tak sie rozpisale

sam juz daze coraz wyzej i wyzej :D

link hmm nie wiem czy chodzi ci o kable

jesli o kable to sa bardzo dobre kable jednakze lepsze od nich byly by DLS i stinger z wersji HI-END ale to juz dla duzych chlopcow :)

natomiast jesli chodzi o sama stronke to tez polecam :D


polecam ci rowniez stronke www.vwgolf.pl

a zwlaszcza forum
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez mariomc » 25 mar 2008, o 20:14

hmmm poczytalem panowie cos wiecej na temat tego xm5540 i mysle ze to nie głupi pomysł szczególnie za te pieniaqdze, a glosniki nie wiem co to za badziewie jeden jest aphrad a drugi "BM" mi to duzo nie mowi.... sie zobaczy najwyzej sie sprzeda to przecie tylko wybór CA a nie żony:) pozdr
mariomc
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 22:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez valenti.no » 25 mar 2008, o 20:43

pamietaj ze ten wzmacniacz nie ma filtrów- wiec musisz dokupic jeszcze filtry dolnoprzepustowe ;-) chyba ze masz wbudowane w sub'ach.. wszystko zależy od Twoich oczekiwań- jeśli chcesz żeby Ci tylko pukało to zostaw te głośniki, a jeśli chcesz uderzyć w jakość dźwieku to poszukaj czegoś innego :-)
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MediaX » 25 mar 2008, o 23:02

mariomc,
hmmm poczytalem panowie cos wiecej na temat tego xm5540


gratuluje zaczynasz myslec w dobra strone :mrgreen:

valenti.no,
hmmm poczytalem panowie cos wiecej na temat tego xm5540

dokladnie


wiec musisz dokupic jeszcze filtry dolnoprzepustowe ;-)


jakie filtry :( lepiej kup radio z wbuwanymi filtrami ;-)


chyba ze masz wbudowane w sub'ach


kolego zeby ta mial to by nie potrzebowal wzmaka :mrgreen:
gdyz sub z wbudowanymi filtrami posiada do filtrow takze wbudowany wzmak :)

mysle ze to nie głupi pomysł szczególnie za te pieniaqdze

to jest BARDZO GLUPI pomysl

ty chcesz takim klasykiem takim rarytasem chcesz 2 jakies nie wiadomo jakie suby zasilic, chcesz go zajezdzic

ludzie tego wzmaka montuja pod sprzet warty z 1000 zl czasem ciut wiecej

kup se jakiegos magnata i po sprawie

szczerze poweiem ci tak,nie uslyszysz zadnej roznicy na subach jesli zamontojesz XM a magnata bo do tego wzmaka trzema miec takrze glosnik ktory potrzfi zagrac a nie tylko lupac



pozdro ;-)
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez valenti.no » 26 mar 2008, o 10:57

no o filtrach mowiłem bo akurat może kolega nie ma radia z filtrami ;-) aczkolwiek byłaby to dobra inwestycja na przyszłość.
co do filtrów w skrzyniach to spotkałem sie z tym pare razy w tzw. "samoróbkach" poprostu wrzucili zwrotnice basową do skrzynki, no i oczywiscie- tak jak Ty mowisz- w aktywnych subwooferach
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MediaX » 27 mar 2008, o 22:25

hmm nie chcem byc zly

ale moim zdaniem to nie tak zaczynanie od dupy strony

pomysl najpierw nad radiem najlepij nad oldskool nie bedzie ono mialo zadnych bajerow bez blotooth itp itd czysty deck ale jakosc nieporownywalna cos takiego mozna smignac na allegro za 300-400 zl

potem przedni system cos z wyzszzej polki jest warte wydania kasy na star by miec przyszlosc spokojna

potem wzmak jesli hcesz zostawic te 2 suby to ok najpier wkup cos dobrego na przod i podepnij to pod bi-amping na aukcji za rozsadna cene jest teraz kicker spoko wzmak

a potem na kocu suba


w tej chwili jesli chcesz aby ci to wogole gralo czy tez zaslila te dwa glosniki to kup magnata rapbull czy jakiegos jbl gt czy cos w tym stylu 4 kanaly i bedzie ok
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości