Problem z radiem !!!

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z radiem !!!

Postprzez nanuk » 14 sty 2008, o 12:51

Witam !!

Posiadam antenę seryjnej produkcji umieszczoną na dachu mojego auta, pomimo tego mam problem z odbiorem stacji radiowych (straszne szumy i niewielka ilosc stacji jest automatycznie wyszukiwana przez radio) model radia - PIONEER DEH-2900. Wczesniej posiadałem seryjne radio vw ale problem z radiem był ten sam..

z góry dziekuje za pomoc.

pozdrawiam!
Boże chroń Mnie,przed Demonami w mundurach o niebieskim kolorze..
Avatar użytkownika
nanuk
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 17:21
Lokalizacja: Biała Podlaska

Problem z radiem !!!

 

Postprzez stingeros » 14 sty 2008, o 14:01

znczy sie problem z antena;/...mozliwe ze gdzies jest kabel przerwany i nawet o tym nie wiesz;/...odlacz antene i sprawdz ile wyszuka ci stacji bez anteny...jak bedzie to samo to znaczy ze antena wogole jest zwalona albo kabel totalnie przerwany...
*****************************
VW GOLF MK3 by STINGER
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez kamilecki » 15 sty 2008, o 13:11

myślę że problem polega na tym że Antena dachowa ma wbudowany wzmacniacz, niestety PIONEER-y niemają zasilania wzmacniacza.

http://allegro.pl/item296189438_zasilac ... skoda.html

podłącz to cudo z linku i masz problem z głowy!!

no chyba ze kabel padł.. :-/

pozdrawiam
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez revers » 15 sty 2008, o 14:17

kolega kamilecki ma racje radio nie będzie smigać beż tego separatora
a skoro fabryczne radio też kiepsko odbierało to masz przerwe na kablu lub popsuł ci się wzmacniacz w antenie czasem się rozszczelnia i zalewa go woda :-? jest jeszcze możliwe że ukręciłeś bat anteny np przez doczepianie balonów do niego fajnie to wygląda jak jedziesz w kolumnie weselnej ale potem takie żeczy się zdarzają
revers
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 02:11
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Postprzez opolanin » 17 sty 2008, o 09:19

mam antene dachowa ale wzmacniacza zadnego i radyjko smiga
opolanin
 

Postprzez kamilecki » 17 sty 2008, o 14:50

jeżeli Antena ORYGINALNA to albo radio ma wyjście napięcia stałego zasilającego wzmacniacz wbudowany w stopkę anteny, albo jest gdzieś za radiem w przewód wpięte zasilanie poprzez separator.


w przypadku anteny NIEORYGINALNEJ niema potrzeby stosowania żadnych zasilań ponieważ niema ona wzmacniacza a radio gra na niej Bardzo ładnie. jej koszt to od 15 - 30zł
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości