problem z radiem CB

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

problem z radiem CB

Postprzez madoniek » 5 cze 2009, o 16:45

Siemka zakupiłem niedawno tube (skrzynie basową JBL ) i do tego wzmacniacz blaupunkta .... zainstalowałem sprzęt i od tego czau jak włącze wzmcniacz, to radio CB mi bardzo trzeszczy 3/4 kreski na radiu CB wczesniej tak nie było .... A teraz mam zakupić kondensaror 1F i czy to coś zmieni ??? czy potrzeba mi jakieś filtry czo coś ??? :-/
Ostatnio edytowano 5 cze 2009, o 21:28 przez madoniek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

problem z radiem CB

 

Postprzez Pascal » 5 cze 2009, o 17:22

Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez swatu » 5 cze 2009, o 17:53

filtr by sie przydal taki przeciw zakłoceniom,ale jeszcze sprawa jest taka któredy masz poprowadzone przewody od radia do wzmacniacza ja mam to samo,jak wlacze cb i radio tez mam zakłocenia ,wynikac to moze z tego ze za blisko cb sa kable zasilajace i sygnałowe od wzmacniacza,
filtr powinien w tym pomoc chociaz nie zawsze tak jest ,podepnij cb bezposrednio do akumulatora
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzeliniasty » 5 cze 2009, o 18:22

madoniek napisał(a):radio SB


radio SB?? :-| SiBi?? :-| hehe
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez swatu » 5 cze 2009, o 18:41

strzeliniasty zdarza sie nawet najlepszym :-D
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 5 cze 2009, o 18:42

Tak jak ci podałem w linku wyzej....
Filtr Przeznaczony jest do eliminacji zakłóceń generowanych przez układ zapłonowy, alternator, silnik wycieraczek, silnik dmuchany, itp... przedostających się przez przewody zasilające do radioodbiornika. Jak wiemy każde radio ma wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy. Ale tylko drogie radia powyżej tysiąca złotych posiadają wysokiej jakości filtry z dużym dławikiem i kondensatorem, tańsze radia mają na wejściu zasilania tylko kondensator filtrujący im tańsze radio tym mniejszy.
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez madoniek » 5 cze 2009, o 21:32

strzeliniasty, no i widzisz kolego nawet najlepszym się zdarzają pomyłki :)) a mianowicie mam juz radyjko CB od 2lat :)) hehe dzięki za poprawe bo nawet nie zauwarzyłem ;)Pascal, no dzięki kolego własnie myślałem nad jakimś filtrem... ;] popytam jeszcze u mnie w sklepach ile takie cuś w sklepie stoi ;) bo na allero to taniocha ;) i dobra wygoda ;) jeszcze raz dzięki koledzy :))
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Postprzez Bradley » 6 cze 2009, o 11:07

Jestem ciekaw czy to da cokolwiek bo mam wzmacniacz JL 300/4 i samo podpiecie go pod zasilanie, nie wazne czy kable ida przez caly samochod czy od bagaznika poza samochodem to sieje zakloceniami i antena cb to zbiera. Jedynym rozwiazaniem bylo by zamontowanie wzmacniacza w jak najdalszym sasiedztwie anteny cb ale w moim przypadku nie wchodzi to w gre.
Po prostu lepsze wzmacniacze maja przetwornice, powinny byc filtrowane, sa ale jednak to i tak malo.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez Jumper » 9 cze 2009, o 09:48

to jezeli ostatnio kupilem tube do bagaznika i za niedlugo planuje CB radio, to lepiej go nie kupowac, bo bede mial zaklocenia?
Avatar użytkownika
Jumper
Czytacz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 10:19
Lokalizacja: Olkusz/Gliwice

Postprzez Bradley » 9 cze 2009, o 10:18

Ja skrecam po prostu rf gaina na godzine 12-13 i zaklocen brak. Z jednej strony skracam sobie zasieg choc z drugiej jezdzac po slasku takie ustawienie jest idealne bo po slasku nie da sie jezdzic z rozkreconym gainem na maksa z racji tego ze jednoczesnie nadaje 3 w eter... :zly:

Wszystko tez zalezy od wzmacniacza jaki kupisz. Niby JL Audio to porzadna firma, a jednak sieje. Antena lemm eagle, radio president herbert.
W Golfach to antene chyba daje sie na dach bo nie ma innej mozliwosci, ja mam na klapie bagaznika, wiec blizsze sasiedztwo wzmacniacza.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości