Problem z podłączeniem tuby

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z podłączeniem tuby

Postprzez zdoniuu » 17 lut 2008, o 21:25

Mam takie pytanie, zwykle kupowałem tuby basowe aktywne ale tym razem kupiłem pasywną i do tego wzmacniacz, czy mozna połączyć kable sygnałowe na lewy i prawy kanał za wzmacniaczem?? Tak aby razem wchodziły na wspólne jedno wejście tuby?? Z góry dzieki za pomoc :-)
zdoniuu
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: wschowa

Problem z podłączeniem tuby

 

Postprzez demon300 » 18 lut 2008, o 11:51

no raczej nie. probowalem kiedys polaczyc kanaly w radiu i nic to nie dalo a bylo nawet gorzej. podkrecajac glos do polowy glosniki pierdzialy i cichly zaraz. wiec nie radze. pozdr :-D
demon300
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 11:56
Lokalizacja: Sejny k. Suwalk

Postprzez oizo » 18 lut 2008, o 12:22

nie wiem po co chcesz to laczyc bo bass nie jest podzielony na lewy i prawy kanal tylko leci mono na kazdym jest taki sam nie jest nagrywany w stereo bo jakby to bylo slychac pomysl wiec wystarczy jak podepniesz jeden kanal i bedzie ok
oizo
 

Postprzez PiJey88 » 18 lut 2008, o 19:17

chodzi ci o to żeby podłaczyć (pomiędzy wzmacniaczem a głośnikiem) dwa kanały w jeden? To sie nazywa "Mostek", podłączasz "+" z prawego kanału i "-" z lewego kanału, lub przeciwnie (powinno być zaznaczone na wzmacniaczu w postaci rysunku pod wyjściami)
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez zdoniuu » 18 lut 2008, o 20:38

Dzięki za rady :-) , PiJey88 no właśnie słyszałem od kogoś to co mi doradziłeś ale nie byłem pewien czy tak można zrobić...
zdoniuu
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: wschowa

Postprzez oizo » 19 lut 2008, o 23:53

nie doczytalem dokladnie myslalem ze chodzi o wejscie do wzmacniacza a co do wyjscia to przewaznie mozna to zrobic ale wzmacniacz musi byc do tego przystosowany inaczej moze sie spalic a w najlepszym wypadku nic to nie da bo nie bedzie wiekszej mocy. jak nie ma narysowanego mostka na wzmacniaczu to nie proboj i zostaw normalnie
oizo
 

Postprzez MediaX » 23 lut 2008, o 20:41

oizo,
mozna to zrobic ale wzmacniacz musi byc do tego przystosowany


na kazdym wzmacniaczu 2 kanaowym da sie to zrobic-zmostkowac

wtedy z 2x60rms bedziesz mial 1x120 rms

lub jesli to ma byc wzmacniacz tylko i wylacznie do skrzynki(jak wy to mowice tuby :) ) to najlepiej kupic monoblocka ktory ma tylko jedno wyjscie + i - i ma specjalne filtry do suba :)


pozdro
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości