Problem z podłączeniem radia

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z podłączeniem radia

Postprzez DJM » 5 lut 2010, o 18:20

Witam,
mam taki problem z zamontowaniem radia Clatronic jakiegoś tam.
Otóż chodzi o to, ze chciałem podłączyć subwoofer, a radio Blaupunkta, które miałem w aucie dotychczas nie posiada wyjść RCA. Postanowiłem więc zamontować to, które zostało mi po poprzednim aucie.
I tu pojawił się problem. Kable wszystkie podłączyłem, radyjko działa, ale... nie mieści się w tej kieszeni na radio...
Ma ono tyle tych kabli z tyłu, jakiś bezpieczników na kablach+wyjścia na chinche, antena i gdyby nie to, to zmieściło by się chyba na styk, ale w takiej sytuacji brakuje około 1-2cm... :kwasny:

Da się tam może pogłębić nieco tą kieszeń? Lub może jest jakieś inne rozwiązanie...
Do radia bez RCA nie da się podłączyć wzmacniacza?
DJM
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 23:10
Lokalizacja: okolice JG

Problem z podłączeniem radia

 

Postprzez radziakrts » 5 lut 2010, o 19:22

Da się to upchać ja miałem tak samo kupe przewodów i mi sie udało. Jak chinche nie potrzebne to kasuj je ;-)
Avatar użytkownika
radziakrts
Czytacz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 23 lut 2008, o 00:08
Lokalizacja: Spała

Postprzez DJM » 5 lut 2010, o 19:34

radziakrts napisał(a):Jak chinche nie potrzebne to kasuj je ;-)

Teraz nie potrzebne, ale kto wie czy nie wymyślę czegoś ;-)

Problem też w tym, że samo radio jest długie (dłuższe od tego blaupunkta co był wcześniej). No i nie mogę na początku włożyć takiej metalowej jakby właśnie kieszeni, dzięki której to radio się trzyma na miejscu i nie lata, bo otwór jest zbyt mały, ale na to to już nie ma rady chyba...

A którędy można się dostać tak, by przytrzymać sobie te kable z tyłu i pociągnąć je tam gdzie mają pójść? Chciałem schowek wyjąć, ale nie rozkminiłem gdzie się trzyma
DJM
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 23:10
Lokalizacja: okolice JG

Postprzez radziakrts » 5 lut 2010, o 20:26

To bez tej kratki dawaj zobacz jak siedzi. Ja zrobiłem tak z chinchami dorobiłem kawałek kabla i przeciągnąłem sobie je do tej wnęki pod popielniczką
Avatar użytkownika
radziakrts
Czytacz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 23 lut 2008, o 00:08
Lokalizacja: Spała

Postprzez swatu » 5 lut 2010, o 20:37

DJM napisał(a):A którędy można się dostać tak, by przytrzymać sobie te kable z tyłu i pociągnąć je tam gdzie mają pójść?
najlepiej dosac sie tam pprzez panel nawiewu.Muszisz rozkrecic konsole z zapalniczka ,popielniczka.Panel od nawiewu lekko odchyl zeby ci linki nie pospadały ,wsadz reke i wyciagnij przewody od radia a jednoczesnie wpychaj je głebiej.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez mani51 » 5 lut 2010, o 20:54

ja włożyłem rękę od spodu za schowkami po stronie pasażera i udało mi się pociągnąc za kable ale radyjko to już mi musiał kumpel wpychać bo mi ręki brakło :mrgreen:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez swatu » 5 lut 2010, o 20:56

mani51 napisał(a):ja włożyłem rękę od spodu za schowkami po stronie pasażera i udało mi się pociągnąc za kable
no tamta strona tez mozna ,tylko jest troche ciasno.:)
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez dadi321vw » 5 lut 2010, o 21:13

Tak jak koledzy mówią ja miałem podobny problem po prawej stronie masz troche miejsca z tamtą przynjmniej u mnie wychodzą kable wiec tak spróbuj. :-D
Avatar użytkownika
dadi321vw
Badacz tematu
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 gru 2009, o 21:38
Lokalizacja: TKA Zakrzów

Postprzez DJM » 5 lut 2010, o 22:06

No tak właśnie myślałem, czy by nie rozkręcić tych nawiewów, jeszcze próbowałem wyjąć lampkę w schowku i tamtędy, ale miejsca tam mało :-)

No nic, jutro spróbuję
DJM
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 23:10
Lokalizacja: okolice JG

Postprzez gbcolin » 5 lut 2010, o 22:13

możesz schowek wykręcić i sie dostaniesz spokojnie z Airbagiem nie wiem jak jest w tych bez.
Avatar użytkownika
gbcolin
Badacz tematu
 
Posty: 372
Dołączył(a): 11 mar 2009, o 21:39
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8 aam
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 5 lut 2010, o 23:29

Zamiast rozbierać pół deski rozdzielczej poodpinaj zaślepki obok radia, przez nie będziesz mógł kierować (długim wkrętakiem) przewodami i kostkami, jeśli ułożysz je odpowiednio przed wsunięciem radia.
Wszystko idzie ogarnąć, cierpliwości.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez DJM » 5 lut 2010, o 23:50

slavwek.ie napisał(a):Zamiast rozbierać pół deski rozdzielczej poodpinaj zaślepki obok radia,

Już to zrobiłem, tylko, że tych kabli jest zdecydowanie za dużo :mrgreen:

gbcolin napisał(a):możesz schowek wykręcić i sie dostaniesz spokojnie z Airbagiem nie wiem jak jest w tych bez.

Ja nie mam airbaga. Wykręciłem 3 dolne śruby pod schowkiem, jednak nadal nie chciał wyjść, nie wiem gdzie jeszcze się trzymał.

Swoją drogą dziwne jak mało miejsca na radio przewidział producent ;-)


slavwek.ie napisał(a):Wszystko idzie ogarnąć, cierpliwości.

Od 13 do 16:30 probowałem, potem skończyła się moja cierpliwość :suchy:
DJM
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 23:10
Lokalizacja: okolice JG

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości