Problem z głośnikami

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z głośnikami

Postprzez $kubi » 30 sty 2008, o 22:16

Mam problem z głośnikami PEIYING PY-1685F. Podczas gdy standardowe głośniki przy volume 30 grały tak głośno że głośniej już bym nie wytrzymał to te przy 30 grają o połowe ciszej. Dlaczego? Czy tak one już mają czy może ja je źle podłączyłem, bo podłączyłem je do kabli od seryjnej instalacji, tylko odciełem wtyczke.

Oraz drugie pytanko. Co musiałbym zrobić żeby do radia 4x50W podłączyć 6 głośników nie narażając radia na uszkodzenie? Bo wymyśliłem żeby te PEIYINGi skoro tak cicho grają wsadzić z tyłu bo nie będą wrzeszczały do uszu pasażerom a do przodu kupić phonocar lub coś podobnego.
Nie mam dużego budżetu więc szalał z zestawami za 300zł i więcej nie będe niestety a chce mieć w miarę dobre warunki do posłuchania muzyki głośno ale w nie najgorszej jakości.
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Problem z głośnikami

 

Postprzez wolfman » 30 sty 2008, o 22:41

Witam.
ja tez wymieniłem z przodu na phonocary,graja ciut ciszej od fabrycznych przy vol 20,ale moge śmialo kręcic radio na maxa i jest piękne brzmienie oraz bas lepszy. Ja mam w aucie 8 głosników i nic sie nie dzieje.Z przodu mam na zwrotnicy 2 twity i woofery a z tyłu 2 woofery i twity bez zwrotnicy.Gra ładnie.
Pozdro!!!!!!!
Avatar użytkownika
wolfman
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 15:21
Lokalizacja: czecho

Postprzez piotr0488 » 30 sty 2008, o 22:49

Zamienniki niektore tak juz maja... Głosniki PEIYING PY-1685F nie sa najwyzszej jakosci, polecal by ci jakies glosniki SONY . Ja ostatnio kupiłem http://www.allegro.pl/item304439293_oka ... f1723.html tylko ze czerwone, i do golfa sa idealny. Ja dalem 150 zł. A jesli chodzi o drugie pytanie to kup sobie wzmacniacz i podlacz tylnie glosniki pod wzmacniacz.
piotr0488
Members
 
Posty: 1314
Dołączył(a): 24 sty 2008, o 00:39
Lokalizacja: Lędyczek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Aro » 30 sty 2008, o 23:18

$kubi, a jakie masz radyjko ? Bo ja mam 4 takie głośniki u siebie w golfie podpięte pod Pioneerka 2920 i przy dobrym ustawieniu radia to na poziomie 7-10 na ok. 30 dają ostro czadu ...
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez $kubi » 31 sty 2008, o 18:44

wolfman - a masz do tego jakiś wzmacniacz? Jeśli nie to jak je podłączyłeś? do starych kabli czy gdzieś na nowo z kostki??

Aro - radyjko to JVC KD-G632. na 30 faktycznie dają nie najgorzej, ale jeśli podłącze stare do grają w tym momencie dużo głośniej. I takie pytanie mam, używasz do tych 4 głośników jeszcze tych na podszybiu czy je odłączyłeś? Jeśli tak to w jaki sposób bo odłanczając je przerywa się obwód i głośnik w drzwiach nie gra, ja wpadłem na pomysł przerwania obwodu na głośniku żeby pomiędzy wtyczkami był nadal.
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez Aro » 31 sty 2008, o 21:39

$kubi, ja przeciągałem nowe wiązki kabli do wszystkich drzwi , na podszybiu mam seryjne glosniki ,ale odłączone , kable tam gdzieś zaizolowałem i zostawiłem ,a nowe wiązki mam na każdy głośniczek do każdych drzwi i zrobioną nową kostke ISO. teraz tylko szykuje sie do założenia syczków na podszybie z przodu i z tyłu może i suba ze wzmacniaczem 2kanałowym do bagażnika.
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez $kubi » 1 lut 2008, o 00:08

Hmm... dziś zrobiłem tak... narazie wsadziłem stare głośniki na swoje miejsce, a do głośników na podszybiu dolutowałem dodatkowe kable skąd je poprowadze na tył samochodu. Głośniki grają normalnie i nic się z nimi dziwnego nie dzieje, więc chyba może to tak zostać?

Za jakiś czas seryjne głośniki zastąpie czymś innym, może kupie jakieś phonocary albo same tweetery, bo te seryjne przy 30 wrzeszczą niemiłosiernie przez co psują dźwięk. Może polecicie mi jakieś tweetery z ładną barwą dźwięku?
Avatar użytkownika
$kubi
Gaduła
 
Posty: 500
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 14:34
Lokalizacja: brać na mody

Postprzez opolanin » 1 lut 2008, o 00:55

moze tak zostac choc byly przypadki ze koncowki mocy sie palily w radyjkach
opolanin
 

Postprzez kamilecki » 1 lut 2008, o 01:08

$kubi, nie możesz bez zwrotnicy podłączyć 2 głośników do tego samego kanału w radiu.

mieszkasz niedaleko mnie... dasz znać, podjedziesz... i Ci to za symboliczne piwo podłączę.

A do wszystkich!!! Pamiętajcie panowie o POLARYZACJI!!
jeżeli którykolwiek z głośników będzie podłączony odwrotnie, to cały Wasz trud będzie PSU W DUPĘ.
pozdrawiam
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez opolanin » 1 lut 2008, o 01:13

polaryzacja wazna rzecz a bez zwrotnic tez sie obejdzie
opolanin
 

Postprzez kamilecki » 1 lut 2008, o 01:52

opolanin, przeciez nie można podłączyć dwóch głośników BASOWYCH do jednego kanału radia?

chyba ze o czymś niewiem ;-)

[ Dodano: 2008-02-01, 00:52 ]
no chyba e oba będą 8 omowe... :-P

ale to się z celem mija przeciez....
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez opolanin » 1 lut 2008, o 09:32

z basowymi nie wiem mialem na mysli zwykle a nie basowe, zle napisalem sorry
opolanin
 

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości