Problem z Brisbane

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Problem z Brisbane

Postprzez Nuki » 16 maja 2008, o 18:42

Klubowicze kupiłem sobie ciekawe radio Blaupunkta Brisbane SD48 jest super i wogóle ale mam problem jak zdejmuje panel to resetuje mi się zegar w nim ustawiony co może to powodować?
Ostatnio edytowano 16 maja 2008, o 21:46 przez Nuki, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Nuki
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 20:11
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Problem z Brisbane

 

Postprzez Zico63 » 16 maja 2008, o 20:08

W samochodach VW seryjnie są zamienione kabelki czerwono-biały (grubszy, zasilający) z czerwono-brązowym (cieniutki, sygnał stacyjki). Po wyjęciu ich i wzajemnym zamienieniu wszystko będzie normalne. Jak pewien Kolega napisał już na forum, celem takiego łaczenia jest zmuszenie klienta do zakupu odbiorników z "Programu Audio VW".
Gdyby było to radio mniej doskonałe niż Blaupunkt - traciło by wszystkie ustawienia natychmiast po wyjęciu kluczyka! Ale Blaupunkt ma "pamięć permanentną" - coś jak w odbiornikach TV - tam też wyłącza się prąd i stacje zostają! :-D
A swoją drogą mam już to radyjko - faktycznie świetne, GRATULUJĘ! :-D
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez tsubasa1982 » 16 maja 2008, o 20:47

bez urazy ale co w tym radiu jest takiego fajnego?
Avatar użytkownika
tsubasa1982
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 15:08
Lokalizacja: Gołańcz

Postprzez Nuki » 16 maja 2008, o 21:15

tsubasa1982,

hmmm sam fakt iż takowego nie posiadasz:P , każdemu pasi co innego

p.s. nie offtopuj

wracając do tematu:

Czy jak zamienie kabelki miejscami nie pozbawie się możliwości włączania radia z poziomu stacyjki?
Avatar użytkownika
Nuki
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 20:11
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Postprzez Zico63 » 16 maja 2008, o 21:38

Wprost przeciwnie: na Blaupunktach trudno wyczuć, że jest źle - bo (jak napisałem) mają pamięć bez napięcia, lecz do tej pory radio wyłączało się stacyjką ale pełne napięcie szło nie tym grubym tylko cieniutkim-sygnałowym - czyli wyłączało zasilanie a nie sygnał wyłączenia. Na dłuższą metę spaliłby się albo styk albo kabelek.
Teraz będzie(że powtórzę) napięcie zas. -grubym czerwono-białym stale a sygnał wyłączania - cieniutkim czerwono-brązowym tylko przy kluczyku w stacyjce (zapłon do grania nie jest konieczny).
Wyjmie Kolega dość łatwo kabelki z ISO bo mają one dwa języczki, które należy wcisnąć do siebie by lekko wyszedł kabelek razem z końcówką.
A co jest fajnego? Złącze USB, czytkik kart SD i ŻADNYCH części ruchomych, co na naszych dziurach jest nieocenione!
O ilości funkcji i mozliwości dopasowania sobie nawet takich drobiazgów jak czas skaningu czy poziom "MUTE" nie wspomnę... :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 16 maja 2008, o 21:47 przez Zico63, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Nuki » 16 maja 2008, o 21:46

dzięki mistrzu za pomoc :)
Avatar użytkownika
Nuki
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 20:11
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Postprzez Zico63 » 16 maja 2008, o 21:49

Dzieki i powodzenia oraz miłego grania! ;-)
Mój TDI, zapraszam w wolnej chwilce, przy: :kawa: moj-golf/vw-golf-1-9-tdi-specjal-zico-s-t12384.html
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości