Potrzebuje mape Niemiec i Holandi GPS na telefon.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Potrzebuje mape Niemiec i Holandi GPS na telefon.

Postprzez Artur G » 27 gru 2012, o 01:51

Witam.

Jak w temacie potrzebuje mapy wgrać na telefon. Telefon to Nokia 603 z systemem Symbian Belle. Mam go od kilku dni. Szukałem na stronie nokii w sieci i nic. Po Nowym Roku jade swoim golfem do Holandii i przydałaby sie nawigacja w tym telefonie. Wie ktoś gdzie tego szukać. Mile widziane linki. Prosze o pomoc.
Artur
Artur G
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 21:00
Lokalizacja: małopolska

Potrzebuje mape Niemiec i Holandi GPS na telefon.

 

Postprzez PiJey88 » 27 gru 2012, o 09:53

na symbiana to najlepiej GARMIN + mapa europy

nie powinienem ci dawać bezpośrednich linków do pirackiego oprogramowania, ale wystarczy wejść na chomika lub na peb.pl i tam poszukać
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez strzeliniasty » 27 gru 2012, o 10:12

wszystko cacy ale licz sie z tym ze pewnie aplikacja bedzie chciala laczyc sie z siecia by sciagac dane o korkach itp itd a w roamingu to kosztuje niestety

a na tym symbianie pojda jeszcze

OviMapy
Sygic

polecam Sygica :)


a na marginesie - kup najzwyklejsza nawi na allegro (jakas akire czy larka koszt uzywanych to niecale 100zl sa na windows CE i wgrasz na nie kazdy program nawigacyjny) nawi w telefonie dobra sprawa ale bedziesz w wiekszym miescie ktos zadzwoni i co wtedy :P a po drugie to ryzyko aktualizacji danych poprzez gprs
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez sebadure » 27 gru 2012, o 10:15

W tych nokiach navi jest darmowa z tego co pamiętam. Może nie ma najwięcej funkcji, ale ja na takiej darmówce całą naszą piękną Polskę przejechałem i się dało ;-)
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez strzeliniasty » 27 gru 2012, o 10:25

sebadure napisał(a):nokiach navi jest darmowa


moze racja ale do czasu jak bedziesz jechal droga a tu niespodzianka - nie bedziesz mial jej wgranej lub twoja mapa jej nie zawiera to wtedy

"...Jeżeli danego fragmentu mapy nie ma, trzeba zezwolić na połaczenie z netem i mapa się zaktualizuje..." a to juz koszty

liczmy w roamingu

przyklad mapa jakiegos miasta w niemczech niech wazy 40Mb, koszt transferu w roamingu to 3,75zl/Mb czyli rachunek jest prosty prawie 160zl nie twoje


sprawdz jeszcze ta nawi Garmina XT w wersji mobile
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez slawek5t » 1 sty 2013, o 22:55

Mam nokie z Ovi mapy i jest super. Są na niej nawet moje polne drogi itd. Gada kiedy są radary itp.
Jest ona darmowa. Wyłączamy żeby nie pobierało danych i jest git.

Jak chce jakąś mape, aktualizacje itp to włączam Ovi suite pc na kompie, podłączam telefon i wgrywam sobie jaką chce mape za darmo. Zaznaczam sobie tylko jakie chce kraje i już.

Nie używam często ale jak używałem to wszystko super pokazywało.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Artur G » 3 sty 2013, o 00:43

Panowie wybaczcie że tak późno pisze.

Aplikacja w tym moim telefonie jest darmowa. Mapa Polski jest bardzo szczegółowa. Są nawet drogi gruntowe. Wszystkie ograniczenia prędkości wskazuje dokładnie. Jeżeli chodzi o używanie tej nawigacji za granicą to tylko w trybie offline. To działa. Sprawdzone na innych telefonach na miejscu w Holandii. Potrzebne są tylko wgrane mapy do komórki. Czasem tylko trzeba połączyć sie na chwile z internetem żeby aplikacja wyznaczyła trasę ale to trwa krótko. Potem wyłączamy internet bez obaw o koszty za granicą i nawigacja działa. Co do korków to w Niemczech i Holandii korki to codzienność rzecz normalna. Zwłaszcza w godzinach popołudniowych jak wracają z pracy.

Problem z mapami rozwiązałem tak:
Moja nokia 603 posiada aplikacje o nazwie Pobierz Mapy. Wystarczy wejść połączyć się z siecią wifi wybrać kontynent potem konkretne mapy państw i legalnie ściągnąć. Mapę Holandii już mam. Co do Niemiec to wystarczy mi 5 landów. Tym sie zajmę jutro.

Wszystkim którzy sie odezwali serdeczne dzięki. Plusiki sie należą. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku życzę.
Artur
Artur G
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 cze 2011, o 21:00
Lokalizacja: małopolska


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości