Pomocy

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Pomocy

Postprzez michael » 2 gru 2007, o 23:27

Witam wszytskich. Od ponad roku jestem posiadaczem golfika 1.4/91r. Niedlugo mam zamiar zalozyc wzmacniacz i jakis dobry subwoofer. Mam do was prosbe , czy ktos posiada moze instrukcje podlaczenia takiego sprzetu ? Instalacje bede zakladal pierwszy raz , i chcialbym wiedziec jak najwiecej zeby niczego nie uszkodzic i zeby wszytsko chodzilo wmiare sensownie. Nie che tez korzystac z uslug firm , bo jak wiecie wiaze sie to z dodatkowymi (niemalymi) kosztami. Wielkie dzieki za wszelkie porady i uwagi. Pozdrawiam
michael
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 21:38
Lokalizacja: łódź

Pomocy

 

Postprzez PiJey88 » 3 gru 2007, o 11:01

bardzo prosta sprawa z podłaczeniem subwoofera,
musisz kupić zestaw kabli, na allegro jest tego pełno
1. musisz przeciągnąć kabel zasilajacy od akumulatora aż do bagażnika (koniecznie z bezpiecznikiem, gdzieś bliżej akumulatora), ja u siebie puściłem go wzdłóż progu
2. musisz w bagażniku znaleźć miejsce skąd można wziąć mase, nallepiej gdzieś przy lampie
3. od radia przeciągasz 3 kable do bagażnika, 2 kable będa sygnałowe, 2xchinch, i jeden ważny kabel REMOTE, jest to kabel sterowania wzmacniaczem (gdy radio wyłączone wzmacniacz też się wyłącza) przy radiu musisz znaleźć NIEBIESKI kabelek z napisem REMOTE, większość z radioodrwarzaczy ma zrobione fajne końcówki, których nie trzeba przerabiać.
Podłączenie tych kabli do wzmacniacza jest banalnie proste, w miejsce +12V podłączasz kabel od akumulatora, REM - kabel REMOTE z radia, GND - masa z bagażnika, 2 chinche podłączasz do LINE IN, a potem już tylko kablem jak do głośników od wzmacniacza do Subwoofera, + do +, - do -, prawdopodobnie bedziesz musiał mostkować, więc jeden kabelek do + od jednego kanału, a drugi do - drugiego kanału (biędzie napewno opisane na schemacie w wzmacniaczu (BRIDGE - nie wiem ja sie to pisze :-P )

UDANEJ ZABAWY :!: :!: :!:
Pozdrawiam :]
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez michael » 3 gru 2007, o 20:48

wielkie dzieki :) To chyba nie jest takie trudne:) damy rade :P Pozdrawiam
michael
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 21:38
Lokalizacja: łódź


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości