Pomocy i porady mi potrzeba!!

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Pomocy i porady mi potrzeba!!

Postprzez Toldi » 26 lis 2007, o 13:11

Witajcie użytkowsnicy Golfa III :) Sam jestem szczęsliwym użytkownikiem Golfa 1.6, '93 5d :).

Ostatnio zmieniłem oryginalne radio vw beta na nowe z db tronic - niby lipa ale fajnie gra. I tutaj pojawiają się problemy - gdy wyciągam kluczyk ze stacyjki to radio traci zasilanie i pamięć. Trace ustawienia dźwięku i prawdopodobnie częstotliwość radiostacji - nie wiem- jeszcze nie sprawdzałem. Co mam zrobić żeby tak nie było? O tym że radio nie działa kiedy nie ma kluczyka w stacyjce to nie wspominam bo to norma, ale że traci pamięć to potrafi człowieka wkurzyć :/... Drugi problem związany z tym radiem to kwestia podłączenia anteny - wtyczka anteny nie pasuje do gniazda w radiu :(. Wtyczka jaka jest pewnie każdy wie - taka łamana pod kątem 90° a w tym raiu jest takie cośdziwne - odrobinę węższe i w takiej tulejce dziwnej. CZy istnieją jakieś przejściówki a jak nie to jak to przerobić??

Mam jeszcze jedno pytanko - jaki system audio moglibyście mi zaproponować? Mam tylko 2 głośniki w podszybiu - oryginalne - ale też nie chce się pakować w jakieś dodatkowe wzmacniacze czy tuby, bo to mnie nie kręci aż tak bardzo. Też nie chce głośników na tylnej półce. Myślałem o czymś tylko do przednich drzwi, ewentualnie jeżeli się da to też do tylnich, albo do boczków z tyłu - co o tym myślicie?? A i czy takie rzeczy można zrobić sobie samemu - chodzi mi o rozbieranie deski i podłączenie - czy lepiej oddać do 'specjalisty'?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :!:
Avatar użytkownika
Toldi
Badacz tematu
 
Posty: 221
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 18:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pomocy i porady mi potrzeba!!

 

Postprzez Tongpo » 26 lis 2007, o 16:15

Toldi,

Przejściówki kupisz w każdym sklepie rtv, a takowe są.

Ja miałem ten sam problem z radiem Clatronica - okazało się że przy złączce z tyłu jest bezpiecznik, ma on dwie pozycje, (jedna dla wszystkich samochodów, druga dla VW i Audi) że nie zauważyłem tego wcześniej, nie zmieniałem ustawienia - po zmianie pomogło...radio gra i nie traci pamięci:)
Tongpo
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 12:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Toldi » 26 lis 2007, o 18:50

Tongpo, dzięki za newsa - przejdę się do tego rtv :) u mnie w radiu z tyłu są trzy bezpieczniki ale takie szklane-tulejkowe i tam za bardzo nie ma co zmieniać :(... Więc dalej nic nie wiem. Gdzieś czytałem że można coś przy kablach robić, ale nie wiem co :(...
Avatar użytkownika
Toldi
Badacz tematu
 
Posty: 221
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 18:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez piotrus23 » 26 lis 2007, o 18:57

złacz razem czerwony i zółty kabel oba wychodza z radia
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork

Postprzez Toldi » 26 lis 2007, o 19:37

Dzięki :). A co to sąza kable?? Ja z elektroniki to nie za bardzo - ja humanistą jestem ;P
Avatar użytkownika
Toldi
Badacz tematu
 
Posty: 221
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 18:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomocy i porady mi potrzeba!!

Postprzez Aro » 27 lis 2007, o 20:48

Toldi napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanko - jaki system audio moglibyście mi zaproponować? Mam tylko 2 głośniki w podszybiu - oryginalne - ale też nie chce się pakować w jakieś dodatkowe wzmacniacze czy tuby, bo to mnie nie kręci aż tak bardzo. Też nie chce głośników na tylnej półce. Myślałem o czymś tylko do przednich drzwi, ewentualnie jeżeli się da to też do tylnich, albo do boczków z tyłu - co o tym myślicie?? A i czy takie rzeczy można zrobić sobie samemu - chodzi mi o rozbieranie deski i podłączenie - czy lepiej oddać do 'specjalisty'?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :!:


tez mam golfa 1.6 '93 ver. 5d. glosniki kupilem zwykle 100W 16,5cm na bazarku :D i graja ladnie w polaczeniu z radiem Pioneer'a. Montaz glosnikow mozesz sam przeprowadzic niejest to az tak trudne. ja montowalem w przednich i tylnych drzwiach niemajac przeprowadzonych kabli nawet oryginalnych bo ktos wczesniej je zabral :evil: ale dalem rade i ladnie gra... znajde chwilke to wrzuce fotki i zobaczysz ogolny efekt.

a i pytanko extra do wszystkich: mam radio Pioneera DEH 2920 MP i tez pamiec sie resetuje po kazdym wyjeciu kluczyka... co robic?
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Toldi » 28 lis 2007, o 11:16

Dzieki z newsa :) czekam jeszcze tylko na info co do resetowania radia i będzie git :). Przejściówkę do anteny kupiłem i fajnie mi chwyta stacje :)

Mam pytanie jeszcze-co oznacza komunikat error 1 i error2?? :(

[ Dodano: 2007-11-28, 19:55 ]
Wziąłem na przesłuchanie to radio z db tronica i chyba lipa jest - co chwila mi wyskakują komunikaty error 1 i error 2 (nie wiem co znaczą) i nie idą płyty. natomiast nasepnym znowu razem wszystko jest ok :/ chyba się skuszę i kupię takie radio - http://www.allegro.pl/item270100153_ken ... agwfv.html - co o nim myślicie? Słyszałem wiele dobrego też na temat pionnier'ów - co myślicie o tym? http://www.allegro.pl/item273481764_pio ... e_gw_.html

Na więcej mnie nie staćraczej więc tylko to wchodziłoby w grę...

Jeżeli ktoś się może wypowiedzieć to zapraszam do dyskusji :)

Pozdrawiam wszystkich :)
Avatar użytkownika
Toldi
Badacz tematu
 
Posty: 221
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 18:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Aro » 29 lis 2007, o 00:32

Toldi napisał(a):... Słyszałem wiele dobrego też na temat pionnier'ów - co myślicie o tym? http://www.allegro.pl/item273481764_pio ... e_gw_.html

Na więcej mnie nie staćraczej więc tylko to wchodziłoby w grę...

Jeżeli ktoś się może wypowiedzieć to zapraszam do dyskusji :)

Pozdrawiam wszystkich :)


Sam posiadam PIONEER DEH-2920MP :evil: i ładnie gra... ale mam badziewne bazarowe głośniczki 100W i słaby bass jest... ale radio jest niczego sobie... procz tego ze niedoszedlem jak zapisywac ustawienia zeby sie nieresetowaly...
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Toldi » 29 lis 2007, o 14:17

Tam jest opcja zamienić żółty kabel z czerwonym :) żółty to podtrzymanie pamięci. Ale nie wiem jak zrobić bo są różne bezpieczniki na tych kablach - jeden mam 15a a na drugim 1a :/
Avatar użytkownika
Toldi
Badacz tematu
 
Posty: 221
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 18:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez piotrus23 » 30 lis 2007, o 18:32

ja mam pionka deh 6100r i terzm pamieci nie trzymał ale złaczyłem zółty z czerwonym i jest oki
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork

Postprzez Toldi » 1 gru 2007, o 15:37

Aro napisał(a):Sam posiadam PIONEER DEH-2920MP :evil: i ładnie gra... ale mam badziewne bazarowe głośniczki 100W i słaby bass jest... ale radio jest niczego sobie... procz tego ze niedoszedlem jak zapisywac ustawienia zeby sie nieresetowaly...


Czyli co masz problem z tym radiem?? Za każdym razem musisz ustawić wszystko??!!
Avatar użytkownika
Toldi
Badacz tematu
 
Posty: 221
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 18:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Aro » 2 gru 2007, o 15:00

Toldi napisał(a):Czyli co masz problem z tym radiem?? Za każdym razem musisz ustawić wszystko??!!


No jutro pobawie sie kabelkami to zobaczymy. bo narazie oryginalnie to sie resetuja ustawienia. ale zobaczymy jutro.
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości