Pomoc z wyregulowaniem wzmacniacza

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Pomoc z wyregulowaniem wzmacniacza

Postprzez microsd » 18 sty 2014, o 00:14

Witam chciałem się dowiedzieć dokładnie jak wyregulować wzmacniacz do głośników przednich:
- co muszę w pierwszej kolejności zrobić? Podłączyć kable głośnikowe jako stereo czyli na stronę FRONT w wzmacniaczu tak jak poniżej na zdjęciu http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=13 ... =0&ndsp=15
- a później co dalej robić po podłączeniu kabli głośnikowych do wzmacniacza jakie pokrętła muszę pierwsze co poustawiać ? ]
MAM NADZIEJĘ ŻE POMOŻECIE Z GÓRY DZIĘKI :)
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Pomoc z wyregulowaniem wzmacniacza

 

Postprzez slavwek.ie » 18 sty 2014, o 12:22

Nie wiem jakie tam masz filtry we wzmacniaczu, ale standardowo:
- ustawiasz Gail/Level na minimum (skrajne lewe położenie)
- włączasz filtr HPF dla przedniego systemu
- pokrętło od częstotliwości filtra ustawiasz na ok 70-80Hz
- odpalasz radio i ustawiasz głośność na ok 3/4 skali (jesli do radia podłączone są inne głośniki, wówczas ustawiasz głośność na progu pojawienia się zniekształceń/charczenia na nich)
- odkręcasz powoli Gain/Level we wzmacniaczu do momentu aż głośniki będą miały dość i cofasz minimalnie.
- filtr HPF wówczas ustawiasz na własne ucho, tak aby bas z głośników miał przyjemną barwę, jednak nie schodził poniżej 60Hz (żeby nie uszkodzić midbasów przy głośnym graniu)
- gotowe!

Tak samo ma się sprawa regulacji subwoofera, trzeba ustawić głośność przodu na poziomie początku zniekształceń i odkręcać wzmacniacz do poziomu żądanego brzmienia subwoofera.

Nowe głośniki powinny się wygrzać i ułożyć (ok 40h grania) więc w początkowej fazie lepiej ich nie katować, później można zawsze doregulować wzmacniacz, wygrzewające się głośniki powinny grać coraz lepiej.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez microsd » 18 sty 2014, o 13:48

-To czyli przełącznik crossover przełączyć na HPF ? czy FULL ? po tylko te dwie opcje mam do wyboru
-A Te pokrętło od częstotliwości skala liczy się tak: jedna kreska 50hz druga kreska 60 hz i czym wyżej kreska to skala wzrasta o 10 hz, bo ja na pokrętle mam napisane 50hz-250hz
-A te ustawienie Gain ustawia się przy włączonej piosence czy tylko wystarczy radio włączyć bez piosenki ? Oczywiście mam tylko przednie głośniki i są one tylko podłączone do wzmacniacza
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez slavwek.ie » 18 sty 2014, o 17:28

Przełącznik na HPF (full ustawiasz wówczas gdy filtr HPF masz w radiu)
Pokrętło początkowo na ok 1/4 obrotu, reszta na wlasne ucho.
Gain oczywiście ze przy muzyce, jak zamierzasz usłyszeć zniekształcenia słuchając ciszy (tudzież szumów)?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez microsd » 20 sty 2014, o 20:20

slavwek.ie, Ok dzięki za pomoc i wskazówki , wszystko dobrze wyregulowałem i jestem zadowolony
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron