Pomoc w car-audio

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Pomoc w car-audio

Postprzez kajasos » 28 wrz 2014, o 19:19

Witam.
Chciabym prosić Was o pomoc.
Dostałem golfika na urodziny i chciałbym zrobić car audio.
Chciałbym kupić sobie Pioneera MVH-X560BT. Podobno ma wzmacniacz. Chciałbym pod niego podpiąć jakiegoś subwoofera i 4 lub 6 głośników (2 w drzwiach, 2 w desce rozdzielczej i 2 z tyłu na "stole" bagażnika.
Jaki dobry sprzęt polecacie , ale zarazem tani (same głośniki). Chciałbym też wspomnieć, że aktualnie posiada głośniki ale tylne nie działają, w drzwiach działa cicho lewe a drugie wcale i w desce oby dwa również bardzo cicho.
Prosiłbym was o pomoc bo raczej to jest wina przewodów bo jeszcze niedawno gdy mój ojciec go użytkował to było wszystko w porządku. Jak się zabrać za wymianę kabli , podłączenie pod kostkę i wymianę tych głośników.
Moja wiedza jest nijaka lecz mam jakieś zdolności manualne i chciałbym zrobić to sam :)
kajasos
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 18:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pomoc w car-audio

 

Postprzez Elmo » 28 wrz 2014, o 20:19

No stary po pierwsze :D Żadne seryjne radio nie uciągnie Ci takiej ilości głośników, więc wzamk i tak będzie Ci potrzebny :)

Jak ma to być coś konkretnego to Albo JBL (Tuba+wzmak) Albo hertz
A a jeśli chodzi o głośniki do drzwi to polecam kruger & matz są fajne zestawy 120w rms z tweetkami dobre do drzwi z przodu i jakieś dwu drożne do tyłu :) i taki zestaw by Ci siadł :) A najprościej kable ciągnąć w jeden sposób kupujesz nowe kostki z częścią wiązki zazwyczaj dodawana do radia a starą bierzesz odcinasz i te kable któr chcesz przeciągnąć to po prostu z jednej strony zawijasz nowe kable i przeciągasz aż wyjdą w miejscu starych :) A jak byś chciał szczegóły to pisz :P
[center][glow=red]

I zapraszam na BlackMambaMK3[/glow]
[/center]
Avatar użytkownika
Elmo
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 00:30
Lokalizacja: Ustroń

Postprzez kajasos » 28 wrz 2014, o 21:18

Kiedy zaglądałem do środka i wyciągnąłem tą kostkę do radia to jest tam tych kabli , Bóg wie do czego każdy z nich jest. Ostatnio udało mi się podłączyć radio do świateł i włączało się gdy włączyłem światła pozycyjne. Może ma ktoś schemat owej wtyczki bo nie chcę niczego spieprzyć.
A jakie przewody polecacie i mniej więcej ile metrów bym potrzebował na każde z głośników oraz pod wzmacniacz i tubę?
Ostatnio edytowano 29 wrz 2014, o 13:47 przez kajasos, łącznie edytowano 1 raz
kajasos
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 18:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Elmo » 28 wrz 2014, o 21:50

Nie chodzi o zasilające :) Bo są dwie kostki zazwyczaj w kolorystyce czarna i brązowa :)
Brązowa odpowiada za głośniki i to te kable musisz na nowo przeciągać :) do każdego głośnika idą zawsze po 2. + i - :) A zaopatrzyć się musisz w przynajmniej ze 2,5m kabla zasilającego miedzianego przynajmniej żeby miał 8mm. Albo najprościej kupić zestaw montażowy do car-audio już z wszystkimi kablami bezpiecznikami itd :) najlepsze są takie powyżej 80-100zł bo te przewody są już czegoś warte :) i to masz przewody do pociągnięcia od aku do wzmaka :) w zależności gdzie go chcesz mieć :) a potem potrzebujesz przynajmniej z 3-4m kabla głośnikowego dwu żyłowego miedzianego :) żeby poprzeciągać na nowe przewody z głośników do kostki :) Albo jak już inwestować to wszystko podciągnąć pod wzmak lub założyć 2 wzmaki osobny na głośniki wewnątrz auta i osobny na samego suba :)
[center][glow=red]

I zapraszam na BlackMambaMK3[/glow]
[/center]
Avatar użytkownika
Elmo
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 00:30
Lokalizacja: Ustroń

Postprzez slavwek.ie » 29 wrz 2014, o 12:23

kajasos napisał(a):Chciałbym kupić sobie Pioneera MVH-X560BT. Podobno ma wzmacniacz. Chciałbym pod niego podpiąć jakiegoś subwoofera i 4 lub 6 głośników (2 w drzwiach, 2 w desce rozdzielczej i 2 z tyłu na "stole" bagażnika.
Każde radio ma wzmacniacz, oprócz tzw "Decków".
O ile głośniki jest w stanie napędzić, tak o subwooferze zapomnij, potrzeba zewnętrzny wzmacniacz.
Pakowanie tylu głośników mija się z celem, odsyłam do lektury poradnika:
http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf
Zacznij od podstaw, czyli instalacja radia i głośników od nowa, na przód zestaw odseparowany (165mm + tweetery)
kajasos napisał(a):mniej więcej ile metrów bym potrzebował na każde z głośników oraz pod wzmacniacz i tubę?
Masz w domu miarę zwijaną? pomierz sobie i do każdego zmierzonego odcinka dodaj 0,5m, wystarczy napewno.
kajasos napisał(a):Może ma ktoś schemat owej wtyczki bo nie chcę niczego spieprzyć.
Lenistwo będzie tępione:
http://bit.ly/1qNvwuD

Przy takich poradach nie łatwo powstrzymać się od komentarza..
Elmo napisał(a): Jak ma to być coś konkretnego to Albo JBL (Tuba+wzmak) Albo hertz
A słyszałeś może też o innych markach?
Elmo napisał(a):starą bierzesz odcinasz i te kable któr chcesz przeciągnąć to po prostu z jednej strony zawijasz nowe kable i przeciągasz aż wyjdą w miejscu starych
Chcę to zobaczyć, jak wyrywasz wiązkę z mocowań zaczepów i wywalasz cały kłąb pozrywanych przy okazji innych kabli przez dziurę od radia..
Elmo napisał(a):A zaopatrzyć się musisz w przynajmniej ze 2,5m kabla zasilającego miedzianego przynajmniej żeby miał 8mm.

A w jakim celu, jesli mógł byś objaśnić..?

Elmo, walnąłeś 17 emotów w swoich postach, ale żadnego kropka czy przecinka. Pisz poprawnie po polsku, bo ciężko się to czyta i marnie to wygląda.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez BartheZz_3 » 29 wrz 2014, o 15:29

kajasos napisał(a):Kiedy zaglądałem do środka i wyciągnąłem tą kostkę do radia to jest tam tych kabli , Bóg wie do czego każdy z nich jest.

Jeśli są fabryczne, w necie jest mnóstwo schematów z których się dowiesz jaki kolor do czego służył. sam się posiłkowałem takowym schematem.
Ogólnie rzecz biorąc naprawdę prosty temat, szukaj i czytaj, na tym forum wiele razy były poruszane te sprawy. Slavwek dobrze skwitował -
slavwek.ie napisał(a):Lenistwo będzie tępione
więc się weź do roboty. pzdr
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kajasos » 29 wrz 2014, o 19:35

Czytałem trochę o car-audio i o tych głośnikach z tyłu. Może ja mam takie zdanie, ale dosyć fajnie gra jak są głośniki z tyłu. Przyzwyczaiłem się do jeżdżenia ze starszym bratem który odpala muzę na max i również kiedyś miał z tyłu głośniki. No to już jest raczej kwestia upodobań każdego z osobna.
A co myślicie na temat radia? Jest fajne czy polecacie coś lepszego ale z podobnego segmentu(bt,zestaw głośnomówiący , kompatybilność z androidem)?
kajasos
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 18:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez BartheZz_3 » 29 wrz 2014, o 20:31

Co do sprzętu to się nie wypowiadam, ja mam Clariona od kilku lat i mi pasuje, kumpel ma JVC i też jest zadowolony. A głośniki z tyłu są zbyteczne wg mnie - naprawdę...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez figat » 1 paź 2014, o 18:24

Na dobrą sprawę to nie wiem czy mogę się tak wtrącić ale chciałem nadmienić, że mam na sprzedaż cały zestaw audio - w dziale na sprzedaż. Może będziesz zainteresowany. :)
Avatar użytkownika
figat
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 cze 2011, o 22:53
Lokalizacja: Płońsk


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości