polepszenie dzwięku

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

polepszenie dzwięku

Postprzez Auron » 3 sty 2013, o 00:23

Witam
mam taki problem. potrzebuję polepszyć mój sprzęt car-audio. radio mam JVC http://allegro.pl/radio-samochodowe-jvc ... 26822.html jak igłośniki http://allegro.pl/jvc-cs-vs607-16cm-glo ... 08111.html z przodu a z tyłu pioneera. chce wygłuszyć samochód ale nie wiem czym i chce kupić głośnik aby zabudować z tyłu lukę po lewej stronie w bagażniku (mam kombi) i do tego jakiś wzmacniacz i gdzie go najlepiej umieścić aby jak najmniej zajmował miejsca.?
Auron
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 00:01
Lokalizacja: Sulgostów

polepszenie dzwięku

 

Postprzez slavwek.ie » 3 sty 2013, o 15:32

Auron, o wygłuszaniu było mnóstwo tematów, poradników itd, są wymienione materiały ich ilość, rodzaje... wszystko jest wystarczy pomęczyć wyszukiwarkę i poczytać.
Np tu: http://www.golf3.pl/topics28/fotoporada ... t48560.htm

Wzmacniacz w zależności od jego gabarytów można przykręcić do oparcia kanapy, dać w prawej wnęce, pod podłogą bagażnika, nawet pod kanapą, choć to najgorszy pomysł.
Wzmacniacz przede wszystkim ma się stabilnie trzymać podłoża, nie przemieszczać, nie obijać o nic i mieć właściwą wentylację radiatora.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Auron » 3 sty 2013, o 20:30

dzięki :ok: . a czy wystarczy wygłuszyć przednie drzwi i tylne aby jakość była lepsza czy się lepiej dłużej pobawić i wygłuszyć cały?
i jeszcze jedno czy do zestawu głośnik basowy i wzmacniacz dodawać jeszcze coś np. zwrotnice?
Auron
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 00:01
Lokalizacja: Sulgostów

Postprzez slavwek.ie » 3 sty 2013, o 21:18

Wygłuszanie to indywidualna sprawa i każdy robi po swojemu. Wszystko też zależy od komponentów jakie masz w aucie, bo nie ukrywajmy, dla systemu za 200zł nie warto głuszyć całego auta, bo i tak nie zrobi to różnicy, Natomiast głuszenie drzwi i dystanse pod głośnik, to obowiązek jeśli zależy nam na graniu (nie na brzęczeniu tapicerek)
Tylne drzwi czy miejsca montażowe w 3 drzwiowym można pominąć całkowicie, tzn nie montować tam wcale głośników, bo zgodnie ze sztuką CA nie pomagają one w poprawnej scenie dźwiękowej a wręcz odwrotnie - czasami przeszkadzają. Dobrze dobrany, właściwie zamontowany i odpowiednio zasilony przedni system nagłośni ci całe auto, tylne głośniki będą zbędne.

Wytłumianie całego auta znacząco wpływa na wyciszenie odgłosów jazdy, ale do tematu trzeba się solidnie przyłożyć i nie żałować grosza, inaczej cała robota idzie na marne.
Roboty jest sporo, bo trzeba wypruć całe wnętrze, łącznie z deską rozdzielczą, żeby miało to ręce i nogi. Wyklejenie całej podłogi samymi matami też nie przyniesie żądanego efektu, trzeba też położyć warstwę filcową ok 1,5cm grubości. Krótko - dużo pracy, dużo pieniędzy.

Odnośnie drugiego pytania, to odpowiedni wzmacniacz będzie wyposażony w wymagane filtry i zwrotnice, więc nic nie trzeba będzie dokładać. Pod subwoofer interesuje nas płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy (LPF ) i ewentualnie jeśli jest poddźwiękowy (subsonic) a także korekcja fazy (phase). Są też podbicia basu (bassboost) ale w większości przypadków są zbyteczne a czasem wprowadzają więcej zamieszania niż pożytku. Oczywiście występuje również regulacja poziomu wejściowego (Gain/Level), służąca do spasowania wyjścia radia z wejściem wzmacniacza.
Kupując wzmacniacz i głośnik kieruj się zasadą: mocniejszy wzmacniacz - słabszy głośnik. Taka konfiguracja daje właściwe efekty.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Auron » 3 sty 2013, o 23:56

głośniki już są z tyłu w drzwiach, czyli lepiej aby je wyjąć bo tylko przeszkadzają? tak zrozumiałem
Auron
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 00:01
Lokalizacja: Sulgostów

Postprzez Czesio207 » 4 sty 2013, o 13:12

Ja mam wzmacniacz przykręcony do subwoofera :)
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez slavwek.ie » 4 sty 2013, o 14:23

Auron napisał(a):głośniki już są z tyłu w drzwiach, czyli lepiej aby je wyjąć bo tylko przeszkadzają? tak zrozumiałem

Jak są, to niech będą, jeśli okaże sie ze przeszkadzają, to je odłączysz.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez maciej78 » 5 sty 2013, o 11:59

Auron, Ja Ci tylko podpowiem (tez mam kombi) ze jak zabudujesz glosnik tak jak chciales w luce bagaznika to jak wymienisz zarowke w tylnej lampie ? Musisz przemyslec.
Ja mam wzmaka zamontowanego wlasnie w tej luce.
Zrobione to jest na plycie drewnianej z funkcja otworzenia i dojscia do swiatla tylnego.
Zastosowalem zawiasy z castoramy.

Obrazek
Obrazek

Wiecej fotek znajdziesz u mnie w temacie ;-)
Avatar użytkownika
maciej78
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 00:40
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Auron » 8 sty 2013, o 16:39

Dzięki za rady. Postanowiłem więc że na razie zamontuje sam wzmacniacz w tej luce. tylko pytanie jaki wzmacniacz aby podłączyć te cztery głośniki?
Auron
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 00:01
Lokalizacja: Sulgostów

Postprzez bogib184 » 8 sty 2013, o 18:53

Rockford Fosgate 550x.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez Auron » 8 sty 2013, o 22:46

znalazłem taki na internecie ale jest tylko jeden i to używany. czy opłaca się używane?
:?:
Auron
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 00:01
Lokalizacja: Sulgostów

Postprzez bogib184 » 8 sty 2013, o 23:21

Takich cacek już się nie produkuje, warto.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości