Podłączenie Głośników

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Podłączenie Głośników

Postprzez faber99 » 5 paź 2011, o 17:12

Witam

Kupiłem 2 tyg temu Golfa III z 95r. 1.4KAT i mam taki problem że nie jest on wyposażony w głośniki w drzwiach. I teraz mam pytanie jak podłączyć kable do kostki tak żeby to chodził bez zarzutu i tak samo do tyłu jak to wszystko podłączyć żeby to miało ręce i nogi.
faber99
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 22:37
Lokalizacja: Poznań

Podłączenie Głośników

 

Postprzez Poldek » 5 paź 2011, o 18:25

Nie masz zadnych kabli w drzwich,przeciez powinny byc
moj-golf/czerwony-mk3-1-6-t34903.html
Mój MK3 RED! Setup na 2012!
Poldek
Fanatyk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): 18 kwi 2011, o 22:00
Lokalizacja: Lubin

Postprzez bryan92 » 5 paź 2011, o 18:30

Witam

Rozumiem że głośników nie ma, ale miejsce w drzwiach jest ? Sprawdziłeś może są już poprowadzone przewody ? Do przodu będzie mniej roboty, wszystkie kable do tyłu poprowadzisz w progach, będziesz musiał ze zdemontować. Wszystko łączysz w kostce ISO i ma grać. Pamiętaj o właściwym doborze kabli.

Z mojej obserwacji nie opłaca się nagłaśniać tyłu samochodu, lepszy efekt uzyskasz montując zestaw odseparowany tylko z przodu.
Dobry sprzęt i będziesz zadowolony, myślałeś nad głośnikami ?
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez faber99 » 5 paź 2011, o 18:54

No niestety mam żadnych kabli w drzwiach i to jest właśnie problem. Jakie najlepiej kupić kable i jak je podłączyć do kostki gdzie jest podłączone radio.
faber99
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 22:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Poldek » 5 paź 2011, o 19:05

radio masz oryginale z golfa czy nowe?
a kable sa zestwy gotowe na allegro trzebabyloby pobawic sie troche i porozprowadzac kable wlasnie do dziur na glosniki nic trudnego troche czasu poswiecisz i bedzie gralo ;)
moj-golf/czerwony-mk3-1-6-t34903.html
Mój MK3 RED! Setup na 2012!
Poldek
Fanatyk
 
Posty: 1033
Dołączył(a): 18 kwi 2011, o 22:00
Lokalizacja: Lubin

Postprzez bryan92 » 5 paź 2011, o 19:06

Idziesz do sklepu elektronicznego lub z jakiś car audio i prosisz o zestaw kabli głośnikowych, w różnych kolorach (to robisz dla swojej wygody) kupujesz ich 2x tyle ile chcesz zamontować głośników. Kable wprowadzasz bezpośrednio do drzwi i kryjesz je w tapicerce. Jeśli chcesz mięć z tyłu głośniki to kable ciągniesz pod plastykowa osłona progu. Średnica kabli głośnikowych 2.0 mm, jeśli masz pojecie o montażu to z kostka nie będziesz miał problemów. Zasada jest prosta, łączysz wszystko w kostce zgodnie z kolorami, zwracając uwagę na biegunowość, potem ładnie szukasz głośników i zestaw gotowy.

PS: To co napisałem jest sposobem na to jak ja bym to zrobił, na pewno masz kumpla który to Ci zrobi za 4-pak ;-)
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez faber99 » 5 paź 2011, o 20:08

Ok dzięki myślę że dam sobie radę

Pozdrawiam
faber99
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 wrz 2011, o 22:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kombinatorpl » 12 maja 2013, o 08:17

Witam Panowie i Panie :P

Wczoraj jakiś sku....syn włamał się do mojego golfika oczywiście {cenzura} połaszczył sie na radio ,choć mógł zebrać ciekawsze fanty ale wracając ..... oczywiście nie wyjął go tylko wyrwał i mam dylemat bo jak zasilanie udało mi się podłączyć to ni cholery nie mam koncepcji do podłączenie choćby głośników w drzwiach (były 4 kable ) są dwa i to jeszcze fabryczne jak mi sie wydaje ..... mam nadzieje ze nie będe musiał rozbierać pół auta aby się jakoś podłąćzyć ale chyba tym to pachnie .... jeśli któryś z kolegów dysponował by jakimś eysunkiem jak idą te kablelki lub czy też jestem w błędzie będe - grzeczny :P.

Pozdrawiam : Kombinatorpl
Kombinatorpl
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 10:24
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez phase » 12 maja 2013, o 09:12

Jak zostały głośniki to sprawdź baterią.
Avatar użytkownika
phase
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 9 sty 2013, o 23:08
Lokalizacja: Wawa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości