Podłączenie 6 głośników

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Podłączenie 6 głośników

Postprzez Mikolaj211 » 12 maja 2012, o 19:54

Witam Golf jednak doczekał się poskładania...
Mam taką wątpliwość, otóż mam takie radio http://allegro.pl/radio-peiying-py-3118 ... 24869.html , do tej pory miałem cztery głośniki (dwa w podszybiu, dwa w przednich drzwiach) i skrzynie basową w bagażniku, podłączoną do dwóch wyjść RCA, przez blaupunkt gta-260, teraz dokupiłem boczki na tył od20 jahre i tam też chciałbym założyć dwa głośniki i syczki...

Pojawia się się problem jak podłączyć te dodatkowe głośniki, wszystkie cztery wyjścia głośnikowe są zajęte (a rozumiem, że nie można podłączyć po dwa głośniki do jednego wyjścia), zostają mi jeszcze dwa wyjścia RCA, czy jedyne sensowne wyjście, to zakup drugiego wzmacniacza dwukanałowego i podłączenie do niego tych głośników z tyłu?
Jaki typ głośników kupić? Najlepiej jakiś przykład z allegro... (chodzi o to, że te w drzwiach grają w zasadzie same niskie tony, a cała właściwa muzyka idzie tymi z podszybia, wiecie o co mi chodzi, nie znam fachowego nazewnictwa...)
Pozdrawiam.
Mikolaj211
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2010, o 20:29
Lokalizacja: Nakło

Podłączenie 6 głośników

 

Postprzez sebadure » 12 maja 2012, o 21:35

Jakiś masz zestaw z przodu ? Jak masz lipne głośniki z przodu to je wymień a nie ładuj do tyłu. Ja mam w swoim głośniki z tyłu i powiem Ci, że szału to nie ma. Zrób dobry przód to porzucisz pomysł z tylnymi boczkami.
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez maciej78 » 12 maja 2012, o 22:13

SZkoda kasy na tył.
Nie słychać go prawie wcale.
Więc dobry przód i bass z bagarka i będzie :super:
Avatar użytkownika
maciej78
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 00:40
Lokalizacja: Poznan

Postprzez lackas » 12 maja 2012, o 23:09

Uporządkujmy.Masz radio,a w nim dwa rca tak?Do tego 6 głośników oraz sub.Aby to zagrało chodź osobiście zrobiłbym jak koledzy wcześniej pisali czyli tylko przód to trzeba jednak zainwestowac w dwa wzmacniacze oraz jakieś porządne odseparowane zestawy,odseparowane czyli osobno głośnik wysoko tonowy jak i nisko do tego zwrotnica i możesz się cieszyc jakimś dobrym graniem.To wszystko zależy jaki masz budżet dośc dobrze grają Hertze dsk,jeśli masz więcej kasy to może JBL gto 6508C plus dystans,dobre wygłuszenie i masz cacy.Gwarantuje Ci,że jeden zestaw tych JBL-ów pod wzmacniaczem Ci wystarczy ;-) Jedno RCA do wzmacniacza i na głośniki (odseparowane) drugie RCA na sub i tyle.

Powodzenia
Avatar użytkownika
lackas
Members
 
Posty: 587
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 13:15
Lokalizacja: SI


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości