Po zmostkowaniu Sub nie działa tak jak trzeba.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Po zmostkowaniu Sub nie działa tak jak trzeba.

Postprzez patrolfak » 14 maja 2013, o 22:06

Witam za przysłowiową paczkę fajków kupiłem wzmaka widocznego na zdjęciu oraz subwofer. Problem polega w tym że po mostku na suba nie działa jak trzeba tzn trzeszczy pierdzi i i gra cicho. gdy podłacze go pod jeden lub drugi kanał gra bardzo ładnie mocno i czysto. Zdaję sobie sprawę że nie jest to jakis super zaawansowany sprzęt ale za tą cenę nie ma co narzekać. Jednak z tego co się orientuje po mostku sub powinien otrzymac większą moc niz z jednego kanału i grać czysto a tak jednak nie jest. Kombinowałem już na wszystkie sposoby plus zamiast minusa itd itp. Na wzmacniaczu jest opcja mostkowania. W czym tkwi problem w subwoferze czy może w wzmacniaczu ? na instrukcji wzmaka była napisana prawdziwa moc czyli 2x45w i 100 w na mostku. O głośniku nie mam niestety żadnych informacji. Oto zdjęcia.

Obrazek Obrazek Obrazek
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Po zmostkowaniu Sub nie działa tak jak trzeba.

 

Postprzez BartheZz_3 » 15 maja 2013, o 07:43

Przestaw przełącznik całkiem po prawej z "NOR" na "SUB" :) może pomoże :P
i to nie ten co znalazłem :P mówiliśmy o dwóch innych wzmacniaczach :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez patrolfak » 15 maja 2013, o 11:09

BartheZz_3 no właśnie to też nie pomogło próbowałem już chyba wszystkiego kolega mi mówił że to może być wina subwofera ale ile w tym prawdy to nie wiem. może ma ktoś jakąś koncepcję ?
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bogib184 » 15 maja 2013, o 15:36

Prawdopodobnie wzmacniacz uszkodzony, raczej na uszkodzenie suba nie licz. Jeżeli wszystko jest ustawione jak trzeba, kable masz należytej grubości (nie masz drastycznych spadków na zaciskach wzmacniacza), chociaż samo "gra cicho w mostku" wskazuje na winę wzmacniacza.
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez patrolfak » 26 cze 2013, o 00:24

Nie wiem o co chodzi ale problem się rozwiązał w ten sposób że jeśli odepnę jeden przewód chinch obojętnie czy czerwony czy biały to sub gra poprawnie na jednym przewodzie. Tak samo mam już na nowym wzmacniaczu chrunch gpx1000 może to wina radia ?? Bo jest ono z bardzo niskiej półki
VW Golf Mk1 VR6
Avatar użytkownika
patrolfak
Members
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 18 sie 2011, o 21:19
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości