Pierwszy zestaw, co polecacie ?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Antek93 » 20 wrz 2011, o 21:25

co do tweeterów to mam pytanie ;p montować je tam gdzie są głośniki na podszybiu, czy jakoś inaczej ? :niepewny:
Antek93
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 16:46
Lokalizacja: Chorzów

 

Postprzez LeonSkennedy » 21 wrz 2011, o 13:57

Podłączam się do pytania kolegi , bo nie wiem gdzie i jak swoje montować ^^
LeonSkennedy
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 23:31
Lokalizacja: Tomaszów Maz

Postprzez Antek93 » 27 wrz 2011, o 20:22

Te głośniki w podszybiu to co to są za głośniki ? wysokotonowe czy jakie ? Bo nie wiem jakie mam tam wsadzić, bo jeden z głośników orginalnych nie gra, a chce kupić jakiś zestaw na przód ale nie wiem jak sie za to zabrać. Do drzwi dystansowe ? a w podszybie... ? :niepewny:
Antek93
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 16:46
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez slavwek.ie » 28 wrz 2011, o 08:10

W podszybiu seryjnie wkładali albo szerokopasmowe 10cm papierzaki albo tweetery w komplecie z głośnikami w drzwiach.
Co do miejsca montażu tweetera, daje się go tam, gdzie brzmi on najlepiej, czyli trzeba potestować.
Tweetery powinny być ukierunkowane, czyli zamontowane w taki sposób, aby tworzyły czytelną scenę stereo ponad deską rozdzielczą. montowanie ich w fabrycznych miejscach w podszybiu nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem, bo ukierunkowania praktycznie brak, dźwięk do słuchacza dociera odbity od przedniej szyby i zniekształcony.
Dobrym miejscem na umieszczenie tweetera jest dolna część przedniego słupka lub osłony lusterek w drzwiach.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Antek93 » 5 paź 2011, o 16:47

Kupiłem ten wzmacniacz http://allegro.pl/monoblock-wzmacniacz- ... 40686.html i radyjko Kenwooda KDC-4051UR i teraz pytanie..
Jaką skrzynie byście pod to dali ?

Co do głośników na przód, to pytałem sie w sklepie i gość polecił mi Hertze, jakie jest wasze zdanie o tej firmie ? Dobry, zły pomysł ?
Antek93
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 16:46
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez bryan92 » 5 paź 2011, o 18:53

Witam

Hertz moim zdaniem grają świetnie (obowiązkiem jest mieć dystanse). Choć zdarzały się takie buble że potrafiły pękać membrany, stąd też dobre i mniej pochlebne opinie na temat tej marki.
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez Antek93 » 5 paź 2011, o 19:11

hmm, a jakby kupić tylko same głośniki w drzwi ? byloby strasznie źle ? :D i mowie teraz nie tylko o tej jednej marce (jestem otwarty na propozycje :roll: )
Antek93
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 16:46
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez bryan92 » 5 paź 2011, o 19:17

To wszystko zależy od tego jak lubisz słuchać muzyki. Ja sam mam tylko nagłośniony przód auta (podszybie + drzwi) i jestem zadowolony. Lekki bass (jeśli Ci o niego chodzi) można uzyskać montując "dobre" głośniki wraz z dystansami.

Lubie miękki, leciutki bass, ale wyskoki ton też musi być słyszalny. Audio to taka sprawa że każdy dopasowuje go pod siebie, stąd też dużo i opinii. Kumpel ma takie audio (lubi szpanowac widocznie) ze jadać z nim, wybieram autobus :-D
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości