Parametry głośników

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Parametry głośników

Postprzez figat » 31 sty 2012, o 21:36

Siema forumowiczom,
Na wstępie piszę, że pytania zadam takie, a nie inne bo jestem kompletnie zielony w tych elektronicznych klimatach dlatego może to być zabawne :)
A teraz na temat:
Chcę kupić głośniki w przednie drzwi (tak, wiem - znowu ten temat xD) ale pomimo że przejrzałem sporą część działu nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Czy mógłby ktoś łaskawy łopatologicznie wytłumaczyć czy lepsze są głośniki dwu- czy trzydrożne (i co to w ogóle oznacza), czy np. do któregoś typu daje sie syki a do drugiego nie, czy to nie ma nic do rzeczy; następnie - co to znaczy że głośniki są współosiowe i czy to dobra cecha czy nie? Bardzo bym prosił, żeby mi ktoś nakreślił czego mam szukać, żeby było dobrze, a może ktoś może polecić coś ok. 150 zł (preferowany Hertz). Pomóżcie :)
Avatar użytkownika
figat
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 cze 2011, o 22:53
Lokalizacja: Płońsk

Parametry głośników

 

Postprzez Basior1997 » 1 lut 2012, o 00:41

figat napisał(a):wytłumaczyć czy lepsze są głośniki dwu- czy trzydrożne (i co to w ogóle oznacza
wiadomo ze 3way lepszy ale.....
figat napisał(a):co to znaczy że głośniki są współosiowe i czy to dobra cecha czy nie?
to znaczy ze woferek z kopółka(inaczej "syk")jest wmontowana w jeden głosnik
ale polecam poczytac sobie faq bartka nazara.tam sporo sie dowiesz co jest co.
figat napisał(a):prosił, żeby mi ktoś nakreślił czego mam szukać, żeby było dobrze, a może ktoś może polecić coś ok. 150 zł (preferowany Hertz)
jeśli o głosniki.to zakup jakieś urzywki od zaufanej osoby.np systemik separowany którym bedziesz mogł juz całkiem fajnie sie pobawić.

ale.... no i tu jest pies pogrzebany. jak wiadomo 3way jest lepszy ale pod warunkiem ze jest to 3way separowany.w innym układzie nie wiedze sęsu zakupu współosiowego psełdo 3way :-)

[ Dodano: 2012-01-31, 23:54 ]
http://allegro.pl/zestaw-powerbass-s-6c ... 90412.html prosze. ogarniety elektronik zrobi to w pare min. dobry zestawik jak na początek + oczywiście dystanse MDF
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez slavwek.ie » 1 lut 2012, o 01:49

Basior1997 napisał(a):
wiadomo ze 3way lepszy ale.....
nie zawsze i nie wszędzie.. początkującemu taka informacja tylko w głowie namiesza.
Basior1997 napisał(a):polecam poczytac sobie faq bartka nazara.tam sporo sie dowiesz co jest co.
Popieram.. od tego zawsze trzeba zaczynać
Basior1997 napisał(a):http://allegro.pl/zestaw-...2079690412.html prosze. ogarniety elektronik zrobi to w pare min.
lutownica w łapkę i samemu ogarnie..
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez figat » 1 lut 2012, o 18:21

Dzięki chłopaki za pomoc, zaufałem Wam w pełni i wylicytowałem te głośniki za 175 zł :D Wasze dobre słowo i fakt, że nowy komplet stoi na allegro 300 zł mnie przekonały i mam nadzieję, że to była słuszna decyzja :) Dokupię jeszcze dystanse do tego i będę działał, żeby doświadczyć skutków. Liczę na dobry efekt bo do tej pory woziłem coś potwornego w podszybiu. Mam jeszcze w bagażniku wzmak i tubke niskiej mocy od blaupunkta ale to też gra powiedziałbym marnie bo też kupowałem jako laik, teraz bym tego nie kupił ale cóż. Funduszy nie staje na wymianę więc chyba tylko pokombinuje z organizacją skrzynki do tego głośnika z tuby. Czy to jest warte zachodu? :)
Avatar użytkownika
figat
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 cze 2011, o 22:53
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez Marian0753 » 1 lut 2012, o 18:57

No kolego z tymi głośnikami Ci si udało, jak najbardziej je polecam sam je użytkuje i są ok. Oczywiście dystans mdf to podstawa bo w samych boczkach szału nie ma ;-)
Druga ważna sprawa dobrze je podłącz nie zamień plusa z minusem w obydwu głośnikach bo nie będzie to dobrze grało. Jak masz 5d w goferku to podpowiem Ci że syczki bardzo ładnie pasują w ori miejsca w boczkach wystarczy je wkleić :-P
Marianowe mk3 ZAPRASZAM KLIK!!!
Avatar użytkownika
Marian0753
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 15:08
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Basior1997 » 1 lut 2012, o 20:28

figat napisał(a):Czy to jest warte zachodu
ogółem blaupunkt to słaba firma jak dla mnie, uklepiesz cos jeszcze kasy kupisz cos innego odrazu polski nie zbudowno ;-)
no jak masz juz ciekawe głośniki to warto by było i drzwi wygłuszyc :-)
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez figat » 1 lut 2012, o 21:38

O wygłuszeniu też już sporo przeczytałem bo chodziło mi to po głowie ale raczej się wstrzymam bo to też trochę peso, a w kufrze źle się dzieje :) Jest jakaś szansa żeby wzmakiem GTA 260 uzyskać jakieś przyzwoite niskie tony? Bo ta moja tuba (GTi 1200) to raczej stuka niż basuje. Może jakiś głośnik 25cm by lepiej zagrał na takim małym wzmacniaczu? Wiadomo że z gówna bata nie ukręcę ale porządny wzmacniacz to porządna kasa a mnie nie stać, a chciałbym uzyskać jakieś w miarę głębokie niskie tony a nie popiardywanie xD Bo jak tak dalej pójdzie to bagażnik opróżnię bo przestrzeń zabiera a radochy nie daje :D Może ten nowy przód coś zmieni.

A i jeszcze pytanie? Czy te głośniki powerbass S-6C dobrze pociągną pod samym radiem? Bo tak zamierzam zrobić. Moja jednostka sterująca to CLARION DB288RUSB - jak w linku: http://www.clarion.com/pl/pl/products/2 ... 84244.html :)
Avatar użytkownika
figat
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 cze 2011, o 22:53
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez slavwek.ie » 2 lut 2012, o 10:29

figat napisał(a):A i jeszcze pytanie? Czy te głośniki powerbass S-6C dobrze pociągną pod samym radiem? Bo tak zamierzam zrobić.
Każde głośniki lepiej grają pod wzmacniaczem, więc również S-6C.
Podpinając je pod radio będą grały trochę ociężale, zniekształcenia będą pojawiały się na dość niskim poziomie głośności.
Jak masz zamiar opróżnić bagażnik, to podłącz je pod GTA, nie będziesz żałował..
S-6C odpowiednio zasilone i solidnie zainstalowane dają dużo frajdy ze słuchania.

BTW, szkoda czasu i pieniędzy na kombinowanie skrzyni pod GTi 1200, z tego głośnika po prostu nie da się osiągnąć zadowalającego basu.
Pozbądź się tego w całości, dozbieraj trochę kasy i poszukamy czegoś co gra i nie kosztuje majątku.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez figat » 2 lut 2012, o 14:21

slavwek.ie napisał(a):Pozbądź się tego w całości, dozbieraj trochę kasy i poszukamy czegoś co gra i nie kosztuje majątku.


W całości czyli i wzmacniacza i tuby czy tylko tuby? :) Bo wspominałeś żebym s-6c podłączył pod wzmacniacz więc się zakręciłem :)
Jeszcze zapytam: zakup jakiegoś przyzwoitego zestawu wzmacniacz + tuba to kwota jakiego rzędu? Bo zanim bym się podjął jakiegoś manewru przewałki tych blaupunktów na coś przyzwoitego to chciałbym mieć chociaż w przybliżeniu świadomość jakie to koszty :)
Avatar użytkownika
figat
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 cze 2011, o 22:53
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez slavwek.ie » 2 lut 2012, o 14:49

figat napisał(a):W całości czyli i wzmacniacza i tuby czy tylko tuby?
Zależy jakiego nabywcę znajdziesz.
Mówiłem o podpięciu S-6C pod to co masz, bo będzie zdecydowanie lepiej, niż pod samym radiem. Jeżeli uda ci się znaleźć nabywcę na komplet (wzmacniacz i tuba) to opychaj i szukaj lepszych klocków.
Co do kosztów zestawu, to jeśli zdecydował byś się na używane klocki, to masz szerszy wybór i lepszej jakości sprzęt, niż nowe w tym przedziale cenowym.
Na używany wzmacniacz i skrzynkę z przyzwoitym głośnikiem trzeba szykować ok 600zł.
Oczywiście warto wówczas zainteresować się wzmacniaczem 4-kanałowym, posłuży wówczas do napędu przedniego zestawu i skrzynki w mostku.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez figat » 2 lut 2012, o 15:54

Mam jeszcze jedną tubę i może jej głośnik by się nadał. Tuba jest spora bo ma 70 cm a skrzynię mógłbym zrobić taką, żeby uzyskać więcej miejsca w bagażniku.
Co powiecie o TAKIM głośniku? Gdyby był ok to zakręcę się za dobrym wzmacniaczem tylko pod niego. :) Na pewno gra lepiej niż GTi 1200 ale ciekawe co by pokazał pod lepszym wzmacniaczem.

Dodaje jeszcze jedno pytanie:
Co sądzicie o tym wzmacniaczu: LINK ?
Czy to dobry produkt, dobra cena? I czy ta tuba magnata o której wyżej wspomniałem i s-6c dobrze by na nim latały? :)
Avatar użytkownika
figat
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 cze 2011, o 22:53
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez slavwek.ie » 3 lut 2012, o 12:13

figat napisał(a):skrzynię mógłbym zrobić taką, żeby uzyskać więcej miejsca w bagażniku.
Co powiecie o TAKIM głośniku?

Ciężko ci będzie znaleźć parametry tego głośnika potrzebne do wyliczenia skrzyni.
Co do wzmacniacza, to do napędu tegoż Magnata jak i S-6C w zupełności wystarczy, cena - przeciętna, targuj się jeśli chcesz go wziąć.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości