Orginalne Radio VW Gamma 2x20w

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Orginalne Radio VW Gamma 2x20w

Postprzez PikPin » 19 wrz 2009, o 21:48

Mam problem ze swoim seryjnym radiem ponieważ na 2 stacjach które ustawiłem a mianowicie na FM PLANETA i na Radiu "Z" po chwili działania pokazuje mi sie komunikat TP LEARN i znajduje nową stacje niewiem dlaczego , na innych stacjach jest normalnie włanczam i działa a na tych dwóch po chwili działania wyskakuje ten komunikat i zmienia na jakąś inną stacje :/ moje pytanie jak temu zapobiec ?.

Oto moje radyjko:

[center]Obrazek[/center]
[center]Mój Pink Floyd 1.4[/center]
Avatar użytkownika
PikPin
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 sie 2009, o 11:41
Lokalizacja: Jaworzno Śląskie

Orginalne Radio VW Gamma 2x20w

 

Postprzez Pascal » 19 wrz 2009, o 22:22

Kolego wystarczy przełączyć TP Learn w opcjach na off czyli wyłączony :-D Tp learn jest to automatyczne strojenie programów radiowych :-D - poprostu wyłącz tą opcje.Jestem bankowo pewien tego.

[ Dodano: 2009-09-19, 22:25 ]
A tak przy okazji pewnie nie masz instrukcji do niego zassij sobie..jest na forum a tu masz takie najwazniejsze ustawienia:

:arrow: BEEP ON lub OFF - naciskanie przycisków z dzwiękiem lub bez
:arrow: MONO MANUAL (pamięta po właczeniu ostatni wybór przyciskiem LOUD /MONO) lub AUTO (zawsze włącza sięw systemie STEREO)
:arrow: LEARN ON lub OFF - automatyczne strojenie programów radiowych
:arrow: REGION ON (aktywne) lub OFF (nie aktywne) - automatyczne strojenie programów lokalnych
:arrow: IGN ON (radioodtwarzacz uruchamia się po przekręceniu zapłonu ) lub OFF (włacza się tylko głównym przyciskiem lub po włozeniu kasety)
:arrow: ON VOL - ustawienie zakresu ograniczenia głośności (max 35)
:arrow: TP VOL - minimalna głośność wiadomości o ruchu drogowym (zakres od 5 - 46 )
:arrow: SOFT VOL - ograniczenie głośnosci odbioru podczas rozmowy telefonicznej (max 35)
:arrow: TIME AUTO (automatyczn aktulaizacja czasu ) lub MANUAL (ręczne korygowanie )
:arrow: TP - automatyczne przełaczanie na wiadomosci o ruchu drogowym w kazdym z trybów pracy (RADIO/TAPE/CD)
:arrow: PTY - wyszukiwanie typu programu (np. news, sport, pop, rock, classics itp )
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez PikPin » 19 wrz 2009, o 22:37

dzięki za tak szybką odpowiedź , czy mógłbyś mi wskazać link do instrukcji do tego radyjka ????
[center]Mój Pink Floyd 1.4[/center]
Avatar użytkownika
PikPin
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 sie 2009, o 11:41
Lokalizacja: Jaworzno Śląskie

Postprzez Pascal » 20 wrz 2009, o 00:25

Ty masz Radio VW GAMMA IV...

Zassij sobie w przedostatnim poście moim jest PL instrukcja,po niemiecku też mam ale dużo zajmuje... ale jesli chcesz to na email wysle... ;-)

http://www.golf3.pl/topics8/potrzeban-p ... +obs%B3ugi
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez PikPin » 20 wrz 2009, o 10:34

W instrukcji jest napisane takie coś :

9. Guzik ,,TP” Analog automatycznego wyboru częstotliwości stacji
Na przykład, wybieramy stacje FM, włączamy TP, jeśli ta stacja jest jej przynależna. Po cichutku oddalamy się od miasta, ale przybliżamy się do drugiego, gdzie także jest ta stacja, ale pracująca na innej częstotliwości. Tak więc, jak tylko sygnał drugiego miasta będzie lepszy, niż z tego pierwszego to ona sama powinna przełączyć się na nową częstotliwość. Jeśli się nie mylę konieczne jest to, żeby stacja wspierała tę funkcję (jakiś kod rozpoznawania)


moje pytanie brzmi jak tą funkcje wyłączyć żeby nieprzeskakiwało automatycznie
[center]Mój Pink Floyd 1.4[/center]
Avatar użytkownika
PikPin
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 sie 2009, o 11:41
Lokalizacja: Jaworzno Śląskie

Postprzez Pascal » 20 wrz 2009, o 12:31

PikPin napisał(a):moje pytanie brzmi jak tą funkcje wyłączyć żeby nieprzeskakiwało automatycznie


Radio już dawno mam wyjęte z auta ale z tego co pamiętam to wystarczy tylko wcisnąć przycisk TP na wyświetlaczu pojawi się komunikat ze działa ta funkcja wciskasz jeszcze raz i się wyłancza...lub wyłancza przez przytrzymanie przycisku TP...nie pamiętam za bardzo.I jeszcze jedna sprawa wyświetla Ci się napis Safe 2?
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez PikPin » 20 wrz 2009, o 13:21

Nic takiego o Safe 2 niepamiętam żeby mi sie coś takiego wyświetlało a przy próbie wyłączenia TP nic nieskutkowało ale popróbuje jeszcze raz jak będe w Autku dzięki za pomoc jak nieuda mi się z tym zrobić to napisze napewno.


Edit:

Znalazłem rozwiązanie problemu , gdy na ekraniku było TP wystarczyło nacisnąć klawisz FM i TP znikło .
[center]Mój Pink Floyd 1.4[/center]
Avatar użytkownika
PikPin
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 sie 2009, o 11:41
Lokalizacja: Jaworzno Śląskie

Postprzez Pascal » 20 wrz 2009, o 18:39

Znalazłem rozwiązanie problemu , gdy na ekraniku było TP wystarczyło nacisnąć klawisz FM i TP znikło .


Automatyczne na reczne... ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

a wie ktos z Was jak wyjac to radio?

Postprzez grzegorz1203 » 10 mar 2010, o 11:46

Czy wie ktos z Was jak wyjac to radio?, Bo za nic nie potrafie tego wyciagnac :(
grzegorz1203
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 lis 2008, o 17:41
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez swatu » 10 mar 2010, o 13:30

nie wiem czy w tym przypadku sie to sprawdzi ale spróbowac mozna:
http://www.golf3.pl/topics28/jak-wyciag ... t24265.htm
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcinkoz2910 » 10 mar 2010, o 17:57

Na krańcach panelu z guzikami masz zaślepki, otwierasz je i potrzebujesz takich kluczy by je wyjąć
Obrazek

Powodzenia
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości