okablowanie dla głośników w drzwi

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

okablowanie dla głośników w drzwi

Postprzez przem_uc » 5 mar 2009, o 17:28

Witam, u siebie mam tylko głośniki w półce - dziś zajrzałem w drzwi i tam nie mam kabli od głośników (w każdym razie pod maskownicą). Poprowadzenia tam kabli sam się nie podejmę. Więc jak podjadę do fachowca to w jakim przedziale cenowym będę mógł uznać że ze mnie nie zdziera?
Pozdrwaiam
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

okablowanie dla głośników w drzwi

 

Postprzez Pro100 » 5 mar 2009, o 18:48

Ja na twoim miejscu podjalbym sie takiej roboty wyjdzie Cie maX 100zl a u fachowca... ze 3x tyle mysle
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez K@mil » 5 mar 2009, o 19:10

hmm drzwi przod czy tył ??

mysle ze z rozebranie tapicerki drzwi, wezmie z 80zł jesli glosniki do tylu to bedzie musial jeszcze rozebrac plastik przy wejsciu i przy pasach wiec jeszcze wiecej roboty...

Do tego z 6-7metrów kabla (nie znam ceny za metr, na tyl wiadomo wiecej kabla) no i podlaczenie pod radio to mysle ze ze 150 zl moze skasować, oczywiscie tak na ludzi rozum, chyba nie wezmie za dwa glosniki 500zl haha..

aha no i jeszcze cena 2szt. glosnikow :P :hyhy:


Wejdz w Porady i tam masz jak rozebrac tapicerke oraz jak podlaczyc kable do kostki w radio.... i zrob to sam, (przy okazji mozesz zrobic tez fotoporade montazu glosników tzn instalacji :hyhy:)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez marcinkoz2910 » 5 mar 2009, o 20:49

Konektorki (samce i samice) kupisz w każdym elektronicznym sklepie tylko musisz sprawdzić jakie tam wejdą a jak nie to na allegro. Sztuka max. 25gr potrzebujesz ich 8 sztuk co wchodzą do tej złączki w drzwiach

Przewód głośnikowy beztlenowy powiedzmy z dużym zapasem 3,5m na każdą stronę czyli 7m cena za metr to od 2,5zł wzwyż zależy jaki przekrój

Radio jak podłączyć jest o tym na 4um w dziale porad, co do boczków to jest też opis wiec zabieraj się za robotę a zaoszczędzoną kasę wydaj na benzynę co idzie w górę lub na jakiś fajny wosk na auto czo by się po zimie zaczęło świecić
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez przem_uc » 5 mar 2009, o 22:42

ok, dzięki za zachętę, głośniki planuję tylko w drzwi przednie.
zaczynam myśleć nad autorskim wykonaniem, ale nie zrobię tego wcześniej niż w sobotę. dlatego pierwsze pytanie - którędy poprowadzić kable pod deską (w sensie: od drzwi do radia) ?
mam ten kłopot, że dziś zajrzałem tylko pod maskownicę a nie przyjrzałem się całym drzwiom i temu łączeniu, może macie liki do porad ze zdjęciami?
jak jutro będę wstępnie grzebał, to będę też robił zdjęcia i prosił o pomoc :ok:
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez patrys1989 » 6 mar 2009, o 01:17

akurat zdjąć tapicerkę z przednich drzwi to sprawa prosta. tez zakładałem niedawno głośniki. najwięcej problemów było na ciągnięciu kabli do radia. kumpel elektryk mi podłączał bo jest specem od tego. a w ogóle masz maskownice? bo u mnie okazało sie że to zaślepki. to co wyglądało na dziurki to nie były dziurki :D z drugiej strony widać, że to całość plastik bez perforacji
patrys1989
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 16 kwi 2008, o 20:47
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez przem_uc » 7 kwi 2009, o 17:42

Witam, chciałbym wrócić do tematu. Po zdjęciu prawej tapicerki oczom ukazały się dwa kabelki:
Obrazek
Jak sprawdzić czy tam dochodzi sygnał z radia (nie mam jeszcze głośników)? Spróbowałem z tymi co mam w tylnej półce, ale nie dał głosu. Nie wykluczam, że coś zrobiłem źle, i może sygnał jest. Z góry dzięki za rady.
A jeżeli trzeba będzie wyciągać radio to podpowiedzcie co tam sprawdzić (kable w drzwiach są dwa: niebieski i brązowy)
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości