Nowe głośniki

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Nowe głośniki

Postprzez dawidg87 » 4 mar 2008, o 19:09

Witam, dziś oderwałem siateczki ochronne z głośników w drzwiach przednich i widzę potargane membrany :D a zastanawiałem się dlaczego mi tak pierdzą jak dam troszkę głośniej, a poza tym to basu u mnie w aucie zero :( nie mam wzmacniacza ale mam mam radyjko: Alpine CDE-9873RB. poza tym mam jakieś głośniczki na podszybiu i jakieś piszczki w słupkach zaczepione trochę ponad głową.
Teraz pytania:
- jakie kupić głośniki do drzwi? (mają zagrać dobrze przy każdej muzyce, nie podaje ile jestem w stanie wydać bo sam nie wiem jeszcze i nie wiem w do jakich przedziałów cenowych klasyfikują się poszczególne dobre jakościowo głośniki, to samo się tyczy innych niżej wymienionych głośniczków)
- jakie kupić piszczki do słupków?
- co wstawić na podszybie?
- da się zakupić jakoś te osłonki z siateczki na te głośniki na podszybiu, bo z jednej strony widzę jest zatrzask złamany, i ciągle mi to wylatuje :(
- no i jeszcze pytanko o wzmacniacz, czy przedni zestaw głośnikowy powinien być zasilany ze wzmacniacza? czy może być tylko z radia?

Jak się trochę ociepli kupie sobie dystanse z MDF'u ido nich przykręcę głośniki, no i mam też w planach wytłumienie drzwi, ale to dopiero jak zamontuje centralny i elektryczne szyby, nar azie po prostu przykręcę głośniki tak jak były orginalnie przykręcane.
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Nowe głośniki

 

Postprzez Aro » 4 mar 2008, o 19:15

proponowałbym :

Drzwi i syki -> BLAUPUNKT VANTAGE V6 VELOCITY

http://allegro.pl/item323835504__blaupu ... tion_.html

Na podszybie -> Nic.
Bass -> Skrzynia ze wzmachorem w bagażniku.
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez dawidg87 » 4 mar 2008, o 19:31

Aro dzięki za odpowiedź :)

Aro napisał(a):Na podszybie -> Nic.


No ale to w takim razie co zrobić z tymi które już tam są? Jak to jakoś ukryć albo zabezpieczyć? Ma ktoś jakieś patenty na to? :D
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez MediaX » 4 mar 2008, o 20:34

witam bylo wczesniej pare tematow :P

hmmm po 1 ile kasy konkretnie(bo glosniki do samochodzu mozna kupic i za 20tys ;/ konkretnie podaj cene
po 2 co sluchasz
po 3 czego oczekujesz

najlepiej bedzie tak jak kupisz przedni system(woofer w drzwi na dystans przykrecony i tweeter w podszybie)

do tego jakis nie wielki wzmacniacz cos z starszej seri sony albo alpine,tylko wzmacniacz apine bym ci juz tu odradzil bo masz radio alpine a te zas ostrzy gore w polaczeniu z wzmakiem alpine bedzie dosc ostro,no chyba,ze lubisz ostra gore :)

teraz tak lepsze glosniki beda lepiej graly pd wzmakiem gdy dostana wicej mocy niz z radia gdzie te daje zazwyczaj 16-18w rms :-o :-/


wzmak da wiecej
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez dawidg87 » 5 mar 2008, o 19:42

ok więc:

1. Głośniki w przednie drzwi do 200zł.
2. Głośniki w przednie boczki do 100zł chyba, że lepiej dać trochę więcej albo dopłacić do punktu pierwszego i kupić w zestawie, dwa drzwiowe i dwa piszczki na słupki?
3. Techno i hh.
4. Sugerując się punktem 3 interesuje mnie szybki i dynamiczny bas, a zarazem głęboki i odczuwalny :D jeśli w tym przedziale cenowym da się to jakoś zawrzeć, wiem że za bas będzie odpowiadać skrzynia którą też kiedyś kupie, no ale na razie musi mi wystarczyć to co będzie z przodu :)
5. Wzmacniacz im tańszy tym lepiej, aczkolwiek syfu nie chce, ma napędzić te 4 głośniki z przodu, czyli jakiś 2 kanałowy pod moje radyjko Alpinki. Jeśli się da wyrwać do 100-150zł coś fajnego to się uciesze, jeśli będę musiał zainwestować drugie tyle, to trudno zainwestuje, byle nie żałować :D Nie jestem jakimś audiofilem i porównania nie mam żadnego z drogim sprzętem, do dzisiaj i pewnie do momentu gdy nie kupie tego będę nadal słuchał muzyki na nie wiem jakich głośnikach z pozrywanymi membranami :D help :D
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez MediaX » 5 mar 2008, o 21:36

czyli razem na glosniki 300 zl

nie ma tak ze wdrzwi kupujesz oddzielnie a w slupki oddzielnie gdyz wtedy nie dobierzesz zwrotnic(bo dobranie konkretnych zwrotnic pod konkretny zestaw kosztuje majatek)

PRZECZYTAJ UWAZNIE

SYSTEM ODSEPAROWANY Z PRZODU

- Najlepiej żeby był to 16cm woofer i tweeter zamontowany w słupku ewentualnie gdzieś w okolicy lusterka
- Jest to optymalne najstosowniejsze rozwiązanie
- Daje poprawną scenę dźwiękową
- Dobrze zainstalowany i dobrany wystarczy na nagłośnieni całego samochodu (nie licząc subwoofera)
- Gra dobrze bo:
– tweetery grają w kierunku słuchacza a nie w jego nogawkę czy sufit
- woofery mają komorę drzwi która poprawia ich grą (musi być wytłumiona)
- Pasmo dzieli zwrotnica, która wydatnie poprawia dźwięk nie obciążając głośników niepotrzebnym pasmem.
- Tweeter ma miejsce żeby się wybrzmieć (odległość od głowy jest odpowiednia)
- woofer jest bliżej niż w przypadku montażu z tyłu lepiej go słychać, a co najważniejsze mamy g przed sobą.
- głośniki systemach są zazwyczaj wyższej jakości od tych współosiowych (mowa tu o systemach za minimum przyzwoitości, czyli w okolicach 300zł i wzwyż)
- (montaż systemu opiszę w innym miejscu)



dla przykladu

http://www.allegro.pl/item318902375_hel ... ratis.html

http://www.allegro.pl/item321470736_pho ... f_vat.html

http://www.ceneo.pl/387990

najnizsza polka DLS
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 76&pid=261

no i PB,znam ludz ktorzy polecaja i preferuja tylko i wylacznie t glosniki, za swa cena=jakosc, za swa nie wielka cene oferuja czyste lagodne brzemienie

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 79&pid=945

wzmacniacz hmm
mowisz 200zl obawiam sie, ze za ta sume nie kupisz nic co ladnie zagra, co wogole zagra :/ trzeba minimum dolozyc do 300-400 zeby cos wyrwac bynajmniej juz z uzywek bo jakis tam blaupunktow czy jbl nie polecalbym pchac do alpinki i tych glosnikow co wyzej polecilem

spojrz na to to nowka http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 4&pid=1004

Do 500zł z nowych wzmacniaczy to 2 kanałowy GLOW 2075 byłby najlepszym rozwiązaniem. 459zł u Kubusia20 z innego foum jesli bedziesz zainteresowany to napisz na priv to dam ci o niego namiary



ale mozna uzywke wyrwac czasem za pol ceny to sie zmiescisz

lub tez cos z rarytasow

kup Alpinę 3522, MRV-F300/F400 lub Sony XM 3040F/5540F.

To są wzmaki które zagrają ładnie z tym systemem i kilka razy lepiej niż Carpower a tym bardziej jbl lub blaupunkt
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez dawidg87 » 10 kwi 2008, o 18:40

Witam was jeszcze raz :D w końcu trochę kaski się znalazło i zdecydowałem się na małe zakupki. Zanim jednak dam Kup Teraz proszę jeszcze o opinie:

Przedni zestaw:
http://www.allegro.pl/item344733904_hel ... ncja_.html
czy ta cena nie jest zbyt niska? hmmmmm na allegro te głośniki są w cenach od 199zł do 299zł, chce jak najbardziej oszczędnie :)

Oczywiście dystanse z mdf i maty do wytłumienia też kupuję :D

O takie dystanse:
http://allegro.pl/item341772994_dystans ... gorn_.html
nie przepłacę za nie tam?

Jak by ktoś mógł podać jeszcze link do aukcji z matami

I teraz jaki wzmacniacz do tego mi zaproponujecie?
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez MediaX » 10 kwi 2008, o 19:08

hmmm jak najbardziej :) za ta cene owszem

co do wzmaka to bylo:P

hmm co do wzmakow hmm moge polecic ci alpina seria mrv, sony XM 3040f 5540f,axtona, soudstream,μ-Dimension glow(na essa poszukaj tam jest) signat seria ram

[ Dodano: 2008-04-10, 19:11 ]
co do dystansow to dobre

co do mat to jest ich sporo na allegro wybierz te na ktore cie stac :)

APP najlepiej i mate dekarksa i bedzie ok,napewno cie to wyniesie taniej niz w jakims zakladzie cA
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez dawidg87 » 10 kwi 2008, o 19:21

a co myślicie o SONY XM-2042 4X60?
czy wystarczyłby do napędzenia dwoma kanałami przodu i dwoma kolejnymi w mostku jakiegoś subika? :) a może lepszym rozwiązaniem będzie osobny wzmacniacz na przód i osobny wzmacniacz na suba?
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez MediaX » 10 kwi 2008, o 19:26

hmm jesli masz miejsce i chcesz to mozesz kupic 2 wzmaki

na przod lepiej juz by zagral 3040f :D (podlaczenie w bi amping)

a na tyl jakiegos 2 kanly lub mono(drozsze wiec odpada)

2 kanaly by tylko napedzic suba

albo mozesz kupic 3040f do przodu i tylu(napewno wystarczy) ale to zalezy jaki sub
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron