Nokia sound system trzeszczące głośniki

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Nokia sound system trzeszczące głośniki

Postprzez Blink2011 » 7 cze 2011, o 22:14

Witam,

Mam problem z nagłośnieniem w Golfie III GTI. Samochód oryginalnie wyposażony jest w system nagłośnienia Nokia. Od jakiegoś czasu głośniki strasznie trzeszczą (zwłaszcza prawy z przodu na desce) lub momentami jeden albo drugi przestaje zupełnie grać. Sytuacja się nasila zwłaszcza na nierównościach drogi.

Czy ktoś wie może co jest przyczyną?? Czy problem jest w okablowaniu, systemie nagłośnienia, czy może samych głośnikach?

Będę wdzięczna za wszelkie pomysły.
Blink2011
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 22:08
Lokalizacja: Płock

Nokia sound system trzeszczące głośniki

 

Postprzez Alen » 8 cze 2011, o 09:52

miałem to samo , zanim zmieniłem głosniki jezdziłem na standandardach .

a mianowicie u mnie było ze jak drzwi były otwarte to nie grały a jak zamykałem to grały , zdejmij osłonki głosników i je wymontuj a potem sprawdz podłaczenie kabli pewnie sie cos poluzowało :)

na wszelki przeczysc jeszcze lekko papierem sciernym styki u mnie to pomogło i wszystko spowrotem działało ;-)
Avatar użytkownika
Alen
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 kwi 2011, o 08:58
Lokalizacja: Ciechocinek / CAL

Postprzez Blink2011 » 8 cze 2011, o 10:22

No właśnie w tym problem ze styki były już czyszczone, wydaje mi sie ze jakby na chwile pomogło, ale teraz znowu jest to samo.

Byc moze jest to takze problem samego radia a dokładnie kostek.

No juz sama nie wiem
Blink2011
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 22:08
Lokalizacja: Płock

Postprzez MiChAoS » 8 cze 2011, o 11:29

Mialem to samo pierw spokojnie cos tam zaczelo trzeszczec z dnia na dIen coraz czesciej i bardZiej wkoncu niedalo sie sluchac wogule... Najpierw trzeszczal prawy w desce to odlaczylem go to zaczol lewy i tak wkulko dluuugo walczylem z tym zwlaszcza ze mialem pare gratow z dsp z poprzedniego golfa ale nic nie pomagalo wkoncu wywalilem caly system bo juz nie mialem nerwow na niego
MiChAoS
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sie 2010, o 21:20
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości