niema prądu w radiu jak nie ma kluczyka w stacyjce

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

niema prądu w radiu jak nie ma kluczyka w stacyjce

Postprzez Pajdus » 23 lis 2011, o 15:54

mam pytanie jakiś magik jak robił kable do radia to jest tak że jak mam kluczyk w stacyjce to jest prąd a jak wyjmę to go nie ma jak zrobić żeby radio działało bez kluczyka
Pajdus
Pajdus
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 18:46
Lokalizacja: wlkp

niema prądu w radiu jak nie ma kluczyka w stacyjce

 

Postprzez BartheZz_3 » 23 lis 2011, o 16:09

Nie jestem pewien ale masz jakies dwa kable od radia podpiete pod jeden, i ktorys z tych dwoch nalezy odlaczyc...
Tak mi sie wydaje ale pewnosci nie mam :zdziwko:
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez T@jny1990 » 23 lis 2011, o 16:14

to proste do radia podchodzą ci 2 kable pradowe z tym że (najlepiej sprawdź miernikiem lampką czy innym ustrojstwem)jeden to stałe +12V a na drugim pojawia sie po włożeniu kluczyka. Przy radiu też sa jak zauważyłeś 2 kable do podłączenia pod +12V. Wystarczy że te 2 kable od radia podłączysz pod ten przewód którym doprowadzone jest do radia stałe 12V i po kłopocie, ja tak mam i jest :ok: Mam nadzieje że zrozumiałeś :-P

[ Dodano: 2011-11-23, 15:20 ]
BartheZz_3 napisał(a):Nie jestem pewien ale masz jakies dwa kable od radia podpiete pod jeden

żeby rozwiązać problem kolegi to właśnie tak musi dopiero zrobić :-)

BartheZz_3 napisał(a):i ktorys z tych dwoch nalezy odlaczyc...
No nie wiem jak w Twoim radiu ale u mnie obydwa kable muszą mieć podłączenie pod +12V inaczej nie chce gadać ;-) A dlaczego tak jest to wystarczy wygooglać sobie kto nie wie albo domagać sie wyjaśnień :hyhy: :-P
Najmniej groźny pies jest ten co najwięcej szczeka...

=>zmiana zawieszenia na ORI str3<=>kolizyjka str4<=>ORI FRONT str5<=
Moja mała Biała Bestia
Avatar użytkownika
T@jny1990
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2010, o 15:34
Lokalizacja: Mława/Toruń/Neuwied(De)

Postprzez BartheZz_3 » 23 lis 2011, o 16:33

Domagam sie wyjasnien :-D
Wiec u mnie jest tak ze czerwony i zolty kabel (chyba to te kolory) z kostki ISO od strony radia jest podlaczony pod jakis jeden...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez T@jny1990 » 23 lis 2011, o 16:40

No właśnie i dlatego możesz słuchać sobie radia bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki prawda :?: :chytry:

[ Dodano: 2011-11-23, 16:04 ]
Kolego Pajdus daj znać jak Ci poszło z tym radiem ;-)
Najmniej groźny pies jest ten co najwięcej szczeka...

=>zmiana zawieszenia na ORI str3<=>kolizyjka str4<=>ORI FRONT str5<=
Moja mała Biała Bestia
Avatar użytkownika
T@jny1990
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2010, o 15:34
Lokalizacja: Mława/Toruń/Neuwied(De)

Postprzez BartheZz_3 » 23 lis 2011, o 17:27

T@jny1990 napisał(a):No właśnie i dlatego możesz słuchać sobie radia bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki prawda :?: :chytry:

Hmm no wlasnie wyciagam kluczyk i nie ma radia :-P
Moze jest w druga strone ??
Ktos niech rozjasni tutaj :-D
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez T@jny1990 » 23 lis 2011, o 18:03

W większości chyba aut jest tak że do radia są doprowadzone standardowo 2 kable prądowe... Jeden z nich bodajże żółty ma stałe +12V niezależnie czy kluczyk jest w stacyjce czy nie ma i nazywany jest jako podtrzymanie albo pamięć radia. Dzieki niemu np po włączeniu zapłonu radio nam sie włącza samo i np kontynuuje odtwarzanie piosenki z płyty od tego samego momentu kiedy ostatnio wyłączyliśmy radio. Drugi z nich bodajże czerwony jest doprowadzony ze stacyjki. Na chłopski rozum to zasilanie pamięci radio żeby nam sie nie rozprogramowało ani stacje radiowe ani ustawienia w radiu o.... :hyhy:
Drugi kabelek bodajże czerwony poprowadzony jest to w zasadzie zasilanie główne radia bez którego nie zadziała wogóle... W stacyjce znajduje sie styk (przełącznik jak ktoś nie kapuje) który po włożeniu kluczyka załącza sie i podaje napięcie +12v na radio... Dlatego większości bez przerobienia kostki ISO albo przerobieniu kabli radio bez włożonego kluczyka nie chce grać.
A wystarczy żółty i czerwony kabel przy radiu zewrzeć ze sobą i połączyć z kablem od podtrzymania albo nowym poprowadzonym który da nam +12V... Poprostu ominąć stacyjke :-D :-P

[ Dodano: 2011-11-23, 17:10 ]
BartheZz_3 napisał(a):Wiec u mnie jest tak ze czerwony i zolty kabel (chyba to te kolory) z kostki ISO od strony radia jest podlaczony pod jakis jeden...
BartheZz_3 napisał(a):Hmm no wlasnie wyciagam kluczyk i nie ma radia


Skoro masz zwarte kable od radia i podłączone pod jeden to stałeś sie ofiarą "mega elektryka"...
Podłączone masz pod kabel od stacyjki jak tak... wyjmij radio i znajdź Ori wiązke z radia... tam powinien być jeszcze jeden kabel właśnie od podtrzymania na którym masz stałe +12V i podłącz sie pod to... Jak mówiłem ja mam tak zrobione i jest :super:
U mnie była konieczność takiej przeróbki bo mi styk w stacyjce wysiadł i wogóle radia nie mogłem odpalić no chyba że mocno kluczyk docisnąłem ale jak tu jeździć i słuchać :hyhy:
Najmniej groźny pies jest ten co najwięcej szczeka...

=>zmiana zawieszenia na ORI str3<=>kolizyjka str4<=>ORI FRONT str5<=
Moja mała Biała Bestia
Avatar użytkownika
T@jny1990
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2010, o 15:34
Lokalizacja: Mława/Toruń/Neuwied(De)

Postprzez PrzemkoXVI » 24 lis 2011, o 21:20

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy jest sens cokolwiek modzić. Jak zapomnisz wyłączyć radia to może grać i grać i grać, aż ponownie wsiądziesz do samochodu.
;-)
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez T@jny1990 » 24 lis 2011, o 23:14

MaziXVI napisał(a):Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy jest sens cokolwiek modzić. Jak zapomnisz wyłączyć radia to może grać i grać i grać, aż ponownie wsiądziesz do samochodu.
;-)


Zgodze sie, ale wiem z własnego doświadczenia jak i znajomych czy rodziny, że prędzej zapomnisz zamknąć samochodu niż wyłączyć radia :hyhy:

Zreszta wygodą też jest dla reszty osób, że ty wziąłeś z przyzwyczajenia kluczyki ze sobą np do sklepu a ktoś kto czeka w samochodzie nie nudzi sie bo mu muza gra;)
Nie wiem jak sie inni wypowiedzą na ten temat ale dla mnie taka opcja jest :super:

[ Dodano: 2011-11-24, 22:29 ]
Ale wiadomo każdy lubi co innego;)
Dlatego mam nadzieje że kolega Pajdus powie nam co postanowił i jak mu to wyszło ;-)
Najmniej groźny pies jest ten co najwięcej szczeka...

=>zmiana zawieszenia na ORI str3<=>kolizyjka str4<=>ORI FRONT str5<=
Moja mała Biała Bestia
Avatar użytkownika
T@jny1990
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 19 lip 2010, o 15:34
Lokalizacja: Mława/Toruń/Neuwied(De)


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości