Niebieski kabelek w radiu

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Niebieski kabelek w radiu

Postprzez Liuxus » 27 kwi 2010, o 19:43

Witam,
posiadam magiel Apline ida-x300 no i ogólnie dudni tylko problem mam z radiem. Chodzi o to, że podłączyłem antenę normalnie do złącza na antenę ale radio nie zbiera dobrze stacji, (w Warszawie jeszcze daje radę, ale gdzieś dalej już gubi stacje i szumi). Z radia wychodzi mi niebieski kabelek (zasilanie anteny) ale nie wiem z czym go połączyć. Macie jakieś wskazówki? Antenę mam na dachu, nie wiem czy ona jest ze wzmacniaczem czy nie, bo jak dobrze rozumiem to powinienem ten niebieski kabelek połaczyć z kabelkiem od wzmacniacza anteny, a jeśli nie ma tego kabelka to przez separator (niebieski z radia z niebieskim z separatora?) Dobrze rozumuję?:)
Avatar użytkownika
Liuxus
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 17:13
Lokalizacja: Białobrzegi

Niebieski kabelek w radiu

 

Postprzez Edek12345 » 27 kwi 2010, o 21:37

Niebieski jeśli dobrze pamiętam to zasilanie anteny elektrycznej, ja pod ten kabel mam podpięte sterowanie wzmaka. Jeśli Ci radio nie odbiera ja bym sprawdził ciągłość przewodu antenowego, i jaki jest punkt w którym antena jest zamocowana oraz wogóle stan anteny. ;-)
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez kluz4 » 27 kwi 2010, o 22:00

Jeśli masz ori antenę to sygnal do wzmacniacza idzie poprzez kabel antenowy, przy oryginalnym radyjku jeśli masz zmieniane radio musisz mieć separator bo wzmacniacz antenowy nie będzie zasilany i w mieście gdzie jest mocny sygnał radyjko będzie jako tako gralo . Sprawdz czy nie padl ci wzmacniacz albo kabel nie jest uszkodzony. Ja miałem walnięty kabelek,wymieniłem na ori ze szrotu ,podpiełem pod separator i radyjko hula jak zloto. Pozdro
Avatar użytkownika
kluz4
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lis 2009, o 00:45
Lokalizacja: FNW Nowa Sól

Postprzez Liuxus » 28 kwi 2010, o 07:58

no dobra czyli ten niebieski kabelek z separatora wtedy łączy się z niebieskim z radia?

edit: wyczytałem w instrukcji, że ten niebieski kabel powinien być wykorzystywany tylko do sterowania anteną pojazdu. Nie podłączać za jego pomocą wzmacniacza, procesora sygnałowego itd.

więc teraz w końcu gdzie wpiąć ten kabel separatora?:)
Avatar użytkownika
Liuxus
Czytacz
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 cze 2007, o 17:13
Lokalizacja: Białobrzegi

Postprzez swatu » 28 kwi 2010, o 08:48

Kod: Zaznacz cały
sterowanie anteną automatyczną (power antena) (lub/i dodatkowym wzmacniaczem). Kabelek koloru niebieskiego (japońskie, trochę europejskich), ale czasem inny (np. "krzak" ma... czerwony). Podłączamy to do wejścia w sterowniku anteny (ale nie jako zasilanie anteny automatycznej - grozi to uszkodzeniem radia) lub też złącza sterującego wzmacniaczem mocy (tylko i wyłącznie do tego złącza a nigdy jako zasilanie).
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcinkoz2910 » 29 kwi 2010, o 22:30

dział porad się kłania i opcja szukaj !!

ZAMYKAM
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron