Nawigacja z Biedronki ?? Co sądzicie ?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Nawigacja z Biedronki ?? Co sądzicie ?

Postprzez DaRu » 27 maja 2008, o 00:05

Witam.
Już niedługo w sprzedaży pojawi się ponownie gps.
Tym razem to będzie Navia
Obrazek

Więcej o tym można by przeczytać z gazetki
-ekran dotykowy 3,5'
-procesor SiRF Atlas II300KHz
-Pamięc operacyjna 64 MB
-Pamięć flash 256 MB
-Gniazdo kart pamięci SD
-POI
-Polskie komunikaty głosowe
-Technologia Finger Friendly
-proste menu
-dzienny nocny tryb pracy
-komputer pokładowy ( :-) )
-w zestawie: instrukcja, ładowarka samochodowa, uchwyt samochodowy, kabel usb, rysyk.


Mapa
MapaMap
1260 szczegółowych planów miast i miejscowości
-1,7 miliona adresów
-dokłada mapa drogowa
-9500 obiektów POI takich jak :
stacje benzynowe, restauracje, hotele, banki, centra handlowe, stałe fotoradary oraz wiele innych

Co sądzicie o tym sprzęcie?? Cena przyciąga. A jakoś ?
Ma ktoś takie coś albo to co kiedyś było w biedronce.. czyli AKIRA??

Nie znam się za bardzo na nawigacjach, ale z tego co wyczytałem można go odblokować,
by móc np, oglądać filny w różnych formatach,słuchać muzyki w mp3, tworzyć właśne pliki, a nawet inną mape.
Bo to niby się odblokowuje do samego windowsa czy jakoś tak no nie ??


Myślę nad kupnem jakiejś taniej nawigacji. Ale czy ta spełni moje oczekiwania.
Golfisko sprzedane. Już powoli do bankructwa doprowadzało. Ulga totalna...
Avatar użytkownika
DaRu
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 20:54
Lokalizacja: Konin

Nawigacja z Biedronki ?? Co sądzicie ?

 

Postprzez Aro » 27 maja 2008, o 00:18

Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez byry007 » 27 maja 2008, o 21:17

Ja mam kupione daw tv z biedronki i jest wszystko ok, kupiłem radio do auta cd i po 10 miesiącach mi sie nie wyłączało poszedłem i bez problemu oddali pieniądze a w sklepie by Ci naprawiali i o oddaniu pieniedzy by nie było mowy wogóle. Naj lepiej to spytaj sie kierowniczy jak jest z gwaracją ze jak sie popsuje cos czy naprawiają czy oddają pieniądze .
Avatar użytkownika
byry007
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 17:10
Lokalizacja: Koło

Postprzez K@mil » 27 maja 2008, o 21:38

no cena przyciaga a powiedz mi kolego kiedy to ma byc ? ? ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez DaRu » 28 maja 2008, o 14:35

K@mil napisał(a):no cena przyciaga a powiedz mi kolego kiedy to ma byc ? ? ? :mrgreen:


od 5.06.2008 :)

Myślę że gdy się go odblokuje i wgra lepsze mapy to będzie już coś konkretnego, bo podobno mapamap jest słaba
Golfisko sprzedane. Już powoli do bankructwa doprowadzało. Ulga totalna...
Avatar użytkownika
DaRu
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 20:54
Lokalizacja: Konin

Postprzez MediaX » 28 maja 2008, o 16:47

odpusc sobie ta zabawke dla dzieci;/ dobra nawigacja kosztuje ponad 1kawalek ;/ za tyle to nawet dobrego radia nie kupisz a co mowic o navi;/
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez zeddicus » 28 maja 2008, o 23:56

Sprzedaje tego typu sprzęty więc troszkę o tym wiem.

Osobiście jeżeli miałbym już kupować typową nawigację samochodową to kupiłbym sobie jakiegoś TomToma, Mio albo Garmina i ewentualnie dograł mapki całej europy. Głównie z tego powodu że te sprzęty są po prostu solidniej zrobione i są duuużo mniej awaryjne. A wiadomo że nikt nie lubi czekać na serwis.

Jeżeli chodzi o mapy to MapaMap akurat moim zdaniem za szczególna nie jest ale jej dokładność jest porównywalna z fabrycznymi mapami większości nawigacji samochodowych.

Od strony sprzętowej to zawsze jest to ta sama architektura, te same lub podobne procesory i te same odbiorniki GPS. Różnica między różnymi markami jest tylko w jakości wykonania. Niektóre droższe nawigacje mają lepsze, szybsze procki co wpływa znacznie na wygodę pracy (szybciej wyznacza trase, płynniej chodzi). Aha no i nie ma co się spodziewać super jakości wyświetlacza w tanich nawigacjach.

Ogólnie nie jest to zły sprzęt ale z tego typu wynalazkami jest podobnie jak z tanimi DVD. Jak dobrze trafisz to używasz długo i przyjemnie. Jak trafisz marnie to szybko Ci padnie, o ile będzie na gwarancji to nic się nie stanie bo wymienią Ci całą elektronikę i masz znowu nowe urządzenie. Ale jak padnie po gwarancji to najczęściej naprawić się tego nie da albo nie ma sensu.

A podsumowując ten wywód i tak bym nie kupił nawigacji tylko palmtopa i wgrał sobie na niego automape. Palmtop Mio P360 kosztuje około 700zł a ma w zestawie uchwyt i ładowarkę samochodową. Jest to mniej wygodnie bo ma mniejszy wyswietlacz no i trzeba to samemu zainstalować. Ale jakość mapy polski jest o niebo lepsza niż w jakiejkolwiek nawigacji.
zeddicus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 maja 2008, o 22:59
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez pawel_ns » 29 maja 2008, o 07:45

zgadzam sie z kolega zeddicus... ja tez bym wolal kupic palmptopa i wgrywac sobie do niego coraz to nowsze mapy... ja osobiscie mam nokie n73 z wgranym tomtomem oraz najnowsza mapa i jeszcze nigdy mnie nie zawiodl, a jezeli utracil zasieg to tylko na 2-3 sekundy
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez radkowski92 » 29 maja 2008, o 17:54

nie polecałbym produktów tego typu z biedronki bo tam trafiaja sprzety juz naprawiane albo z jakims małym defektem fabrycznym i dla tego sa tak tanie chociaz z drygiej stromny miałem kiedys radio denvera i chodziło piknie z usb i slotem na karty :-D
radkowski92
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:22
Lokalizacja: torun

Postprzez mike102 » 31 maja 2008, o 09:28

moim zdaniem mapamap w wersji 5 jest lepsza od automapy...
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości