Nagłośnienie

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Nagłośnienie

Postprzez chmiel0007 » 13 paź 2013, o 18:49

Witam wszystkich,
mam do Was sprawę.
Ostatnio zakupiłem radio sony cdx-a251c
I mam w planach zakup do tego radia wzmacniacza blaupunkt EMA 260
Oraz skrzyni basowej z tej aukcji http://tablica.pl/oferta/skrzynia-basow ... ef56350a7d

I tu mam pytanie, czy to wszystko będzie do siebie pasowało, do tego mam tam w moim golfie już jakieś głośniki, na razie ich nie bede zmieniał bo brak mi funduszy :P
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
chmiel0007
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 20:27
Lokalizacja: Człuchów

Nagłośnienie

 

Postprzez assesino » 14 paź 2013, o 13:25

No pewnie że będzie pasowało, a i łeb urwie i flaki wypruje :-P .
Tyle jest tematów na forum, ale nikomu nie chce się poczytać.
Przy twoim wyborze kieruj się sercem a nie rozumem ;-)
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez gawior » 18 paź 2013, o 18:12

Pasować będzie, bo czemu by nie miało, ale wymagać "czegoś" od tego zestawu, to też nie możesz ( wiele nie oczekuj ).

Do tego wszystkiego dolicz jeszcze kable zasilające i przewody sygnałowe, bo wiele osób o tym zupełnie zapomina i rozdziela budżet na wzmak + sub, a tu jeszcze przychodzi ponad 100zł na kable.
Rozejrzyj się za używanymi kablami, albo za przewodami Renegade, bo dobra cena niedawno była jak za miedziane kable.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez killah » 19 paź 2013, o 11:19

gawior napisał(a):Pasować będzie, bo czemu by nie miało, ale wymagać "czegoś" od tego zestawu, to też nie możesz ( wiele nie oczekuj ).

Do tego wszystkiego dolicz jeszcze kable zasilające i przewody sygnałowe, bo wiele osób o tym zupełnie zapomina i rozdziela budżet na wzmak + sub, a tu jeszcze przychodzi ponad 100zł na kable.
Rozejrzyj się za używanymi kablami, albo za przewodami Renegade, bo dobra cena niedawno była jak za miedziane kable.


chyba x3 ta kwota jak chce mieć się dobre kabelki.. ja dałem więcej za kable niż za wzmaka <lol>
killah
 

Postprzez gawior » 19 paź 2013, o 22:16

Kwestia co masz na myśli pisząc "kable" ? Czy o zasilające chodzi, czy o sygnałowe.

Ja za kabel 50mm^2 dałem 40zł, a za 35mm^2 dałem 20zł ( 4-4.5m miedzianego ).
Natomiast RCA, to Phonocar z serii Platinum, bo miałem 1/2 ceny jakie wtedy były w sieci itp.
Jeżeli dałeś za kable 3x tyle co za wzmaka, to nie wiem czy zazdrościć świetnych kabli, czy współczuć kiepskiego wzmaka ( chyba, że była to bardzo, dobra okazja :) ).
Ale dosyć offtopu, bo nie o to tu chodzi, co kto ma na pokładzie.

Jeżeli chodzi o miedziane Renegade, to czemu mają być złe ? Miedź to miedź, czy ze sklepu CA, czy kable do spawarki. Natomiast jeżeli chodzi o RCA, to nie zauważysz różnicy między tymi, a RCA z zestawu DIETZ z miedzianymi kablami ( ~140-150zł ).

Autorowi raczej chodzi o budżetowe granie i zapewne nie będzie pakował tu kabli KLOTZ-a, Stinger-a itp. bo o kable zasilające, to tak czy inaczej o miedź mi chodzi.
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez robert19kor » 19 paź 2013, o 22:47

sinuslive też są dobre i nie spustoszą Ci portfela
robert19kor
Badacz tematu
 
Posty: 369
Dołączył(a): 18 sty 2010, o 18:16
Lokalizacja: Koronowo

Postprzez gawior » 20 paź 2013, o 15:44

Sinuslive nie są złe, ale RCA to tylko czerwone, ze względu na lepsze wtyki.. W niebieskich wtyczki rozpadły się przy wyciąganiu z gniazda.
Jednakże praktycznie o 10zł drożej można obecnie dostać Phonocar Platinum 4/246
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez chmiel0007 » 20 paź 2013, o 22:06

ufff, dzięki za rady, i tak się okazało ze na razie nie bede nic montował w golfie, bo niestety, ale mechanik za dużo pieniążków mnie kosztował ;P
Ale na przyszłosc bede miał na uwadze wasze rady,
dzieki :)
Początkujący :)
Avatar użytkownika
chmiel0007
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 20:27
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez killah » 21 paź 2013, o 08:38

gawior napisał(a):Kwestia co masz na myśli pisząc "kable" ? Czy o zasilające chodzi, czy o sygnałowe.

Ja za kabel 50mm^2 dałem 40zł, a za 35mm^2 dałem 20zł ( 4-4.5m miedzianego ).
Natomiast RCA, to Phonocar z serii Platinum, bo miałem 1/2 ceny jakie wtedy były w sieci itp.
Jeżeli dałeś za kable 3x tyle co za wzmaka, to nie wiem czy zazdrościć świetnych kabli, czy współczuć kiepskiego wzmaka ( chyba, że była to bardzo, dobra okazja :) ).
Ale dosyć offtopu, bo nie o to tu chodzi, co kto ma na pokładzie.

Jeżeli chodzi o miedziane Renegade, to czemu mają być złe ? Miedź to miedź, czy ze sklepu CA, czy kable do spawarki. Natomiast jeżeli chodzi o RCA, to nie zauważysz różnicy między tymi, a RCA z zestawu DIETZ z miedzianymi kablami ( ~140-150zł ).

Autorowi raczej chodzi o budżetowe granie i zapewne nie będzie pakował tu kabli KLOTZ-a, Stinger-a itp. bo o kable zasilające, to tak czy inaczej o miedź mi chodzi.


chodzilo 3x wiecej niz 100 zł czyli 300 za kabelki. Jeśli chodzi o kable to mówie o cenie za cały komplet czyli 2 pary rca + zasilające i głośnikowe. Do tego rozdzielacz zasilania + oploty nylonowe.

A wzmak to rockford fosgate 300x więc nie gadasz z kimś kogo interesują jble oraz magnaty :)
killah
 

Postprzez gawior » 21 paź 2013, o 21:07

O tych kablach Renegade, czy Dietz mowa jest o zasilaniu i sygnałowych.
O głośnikowych, czy rozdzielaczach nie ma mowy. Chodzi o podłączenie radyjka i jednego wzmacniacza.
BTW. ja rozdzielacz kupiłem za 25zł w sklepie i była to okazja. Kupił bym jeszcze parę szt. żeby sprzedać na allegro, ale w tym sklepie mówią, że nie ma już u hurtownika tego jak chciałem żeby zamówili mi parę sztuk. Pewnie ktoś rąbnął się na cenie sprzedając i teraz kręcą :)

Co do "A wzmak to rockford fosgate 300x więc nie gadasz z kimś kogo interesują jble oraz magnaty", to uczysz się i idziesz do przodu. To dobrze, ale także pamiętam twoje wcześniejsze posty.

U mnie na przodzie gra pewien Hifon obecnie na wooferach, a na średniakach i tweeterach gra Protovision Reality 284, tak więc chyba też nie jest źle ;-)
Alpine CDA-7897->CHA-S634->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1 ) + Focal 6K2P, Rodek R4100A2->2xSTX 8" 23L@35Hz
gawior
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:02
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez killah » 22 paź 2013, o 08:00

gawior napisał(a):O tych kablach Renegade, czy Dietz mowa jest o zasilaniu i sygnałowych.
O głośnikowych, czy rozdzielaczach nie ma mowy. Chodzi o podłączenie radyjka i jednego wzmacniacza.
BTW. ja rozdzielacz kupiłem za 25zł w sklepie i była to okazja. Kupił bym jeszcze parę szt. żeby sprzedać na allegro, ale w tym sklepie mówią, że nie ma już u hurtownika tego jak chciałem żeby zamówili mi parę sztuk. Pewnie ktoś rąbnął się na cenie sprzedając i teraz kręcą :)

Co do "A wzmak to rockford fosgate 300x więc nie gadasz z kimś kogo interesują jble oraz magnaty", to uczysz się i idziesz do przodu. To dobrze, ale także pamiętam twoje wcześniejsze posty.

U mnie na przodzie gra pewien Hifon obecnie na wooferach, a na średniakach i tweeterach gra Protovision Reality 284, tak więc chyba też nie jest źle ;-)


Może 3 lata temu byłem zainteresowany kupnem hertzów ale na szczęście najpierw poczytałem forum a potem dopiero zabrałem się za car audio do samochodu. :) Tylko że 3 lata temu to Ciebie jeszcze na forum nie było także jeśli znajdziesz post w którym ja szukam audio z takiej półki do swojego samochodu to pls wyślij mi na pw :)

Kable głośnikowe też przecież trzeba kupić. Najlepiej z miedzi OFC. Drogie szczególnie nie są ale wg mnie jak robic to porządnie.
killah
 

Postprzez bogib184 » 23 paź 2013, o 19:52

Killah dobrze podszedl do tematu, cierpliwie zbieral klocki, a RF ma ode mnie, dostal sie mu nowy piec z czasow Made in USA. :) Kartonik, certyfikat, taki maly rarytas. ;)
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości