montaz glosnikow

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

montaz glosnikow

Postprzez white71 » 28 mar 2008, o 15:58

przed chwila zalozylem temat..ale nie spytalem o wszystko teraz postaram sie spytac o kazdy watek dotyczacy montazu glosnikow w moim golfie:) montuje glosniki blaupunkt gtx 663 w przednich drzwiach.
Pytanie 1- czy maskownica ma wystawac poza tapicerke i tak powinna byc przykrecona?(innej opcji nie widze) ale mimo to spytam
2- podlaczam je narazie do radia seryjnego(BETA)...czy da sie to zrobic...? jesli tak to jak...widzialem z tylu jest w nim kostka, ale jak podlaczyc do niej te kabelki
Jesli ma ktos mozliwosc to z checia zobaczyl bym zdjecia tej kostki i gdzie co mam podlaczyc, wtedy byloby mi latwiej ;-) Za pomoc z góry dzieki :-)
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

montaz glosnikow

 

Postprzez valenti.no » 28 mar 2008, o 16:33

a ja powiem ze trzeba dystanse- w przeciwnym wypadku cała tapicerka "gra" razem z głośnikiem.. może jestem upierdliwym maniakiem car audio, ale lubie jak wszystko jest zrobione dobrze!! i nie chodzi tu o głębokość głośnika, bo dystanse nie muszą wystawać poza tapicerkę, chodzi o to zeby dystans sztywno przylegał do konstrukcji drzwi... tyle narazie ode mnie ;-)

a masz kable pociągniete w drzwiach??
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez PiJey88 » 28 mar 2008, o 16:41

jesli nie masz kabli to sobie przciągnij nowe i podłącz je pod kostkę ISO w aucie

a co do tych dystansów, to aby je założyć musiałbyś pociąć boczek, ale to troszkę więcej pracy, jeśli nie jesteś jakims maniakiem, to standardowe miejsce na głośnik ci wystarczy, bez zadnych dystansów
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez white71 » 28 mar 2008, o 17:02

hmm...no wiem wiem...dobrze byloby je zalozyc ....ale narazie wsadze tak o pozniej pomysle o nich bo to troszke roboty...kable narazie nie sa pociagniete ale to raczej z tym nie bede mial problemu...powiedzcie mi tylko czy maskownice maja wystawac przed tapicerke czy powinny by wsadzone wglab(chodz tego sie chyba nie da zrobic) tak jak te fabryczne plastiki...

[ Dodano: 2008-03-28, 17:17 ]
prosze jeszcze o pomoc co zrobic z tymi maskownicami...maja wystawac czy powinny byc w srodku? na pewno juz ktos montowal tego typu glosniki i wie o co chodzi...z gory dzieks
white71
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 12:34
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez PiJey88 » 28 mar 2008, o 19:13

seryjne są równo, a te dokładane z Blaupunktami to pewnie odstają, wkońcu nie są dedykowane do golfa tylko uniwersalne, nie masz chyba wyjścia i musza wystawać, choć ja bym założył seryjne maskownice, bo lipnie wygląda jak w czarnych boczkach jest srebrna maskownica
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez lysutki » 3 kwi 2008, o 15:58

utnij kostke, przylutuj koncowki, a tak na prawde wystarczy porzadnie skrecic i zaizolowac tasma, tez bedzie gralo bardzo dobrze!
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Aro » 3 kwi 2008, o 18:35

lysutki napisał(a):... a tak na prawde wystarczy porzadnie skrecic i zaizolowac tasma, tez bedzie gralo bardzo dobrze!

przemyśl swoje słowa :-| lepiej poświęcić te 5min. więcej i mieć święty spokój i porządnie zrobione "złączki"
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kamilecki » 6 kwi 2008, o 23:38

lysutki napisał(a):utnij kostke, przylutuj koncowki, a tak na prawde wystarczy porzadnie skrecic i zaizolowac tasma, tez bedzie gralo bardzo dobrze!


są ludzie którzy łączą audio na skrętkę...

oczywiście szanujemy ich!!
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez lysutki » 8 kwi 2008, o 16:46

a tak szczerze, to nie wystarczy? przeciez nie rozmawiamy to o audio bardzo wysokiej klasy, bo wtedy zamiast tej kostki i kabelkow po 2zł za metr trzeba by bylo kupic kable za mniej wiecej tyle co ludzie tutaj wydaja na radio + glosniki...
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kamilecki » 8 kwi 2008, o 20:28

a wyobraź sobie sytuację...
przypuśćmy kolega połączył by kable głośnikowe na skrętkę,
dodam ze radio kupione za długo oszczędzane pieniądze (odnośnie tego ze nie mówimy o profesjonalnym audio)
jak wiadomo nie wszystkich od tak stać na radio za 300-500zł

i Nie daj Boże wyciągając radio lub podłaczając cokolwiek innego w samochodzie szrpnął kablami i bezwiednie rozerwał skręcane połączenie, kable zwarły się ze sobą, lub co gorsza do maszy i wtedy leci radio za ciężko wygospodarowaną kasę, a to tylko dla tego ze nie chciało sie poświęcić 10 minut na porządne połączenie.

mamy sobie pomagać więc pomagajmy...

pozdr
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez lysutki » 10 kwi 2008, o 17:36

oczywiscie, zgadzam sie jak najbardziej, jest to pod tym wzgledem ryzyko...
Avatar użytkownika
lysutki
Badacz tematu
 
Posty: 294
Dołączył(a): 8 mar 2008, o 23:58
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości