Mocne uderzenie basu w tubie.

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Mocne uderzenie basu w tubie.

Postprzez zowik » 1 lip 2014, o 16:03

Siemka, mam dość spory problem z moim subwooferem w golfie, otóż zakupiłem tubę pasywną wraz z wzmacniaczem, sprzęt kumpla więc jestem za niego pewny. Wszystko świetnie grało do póki nie zachciało mi się wymienić wnętrza, gdy wymieniałem wnętrze wypiąłem tylko 2 kable te co idą z wzmacniacza do tuby, reszta nie została ruszona. Gdy złożyłem całość do kupy, załączyłem radio w samochodzie i z każdym naciśnięciem klawisza w radiu jest bardzo mocne uderzenie basu, to samo dzieje się gdy przekręcam kluczyk na druga pozycję, oraz gdy ściszam z 01 do 00 jest potrójne lub podwójne uderzenie basu. Moje radio to pioneer deh-2200. Z początku myślałem że uszkodzony kabel z masy, albo z sterowania, kable okazały się dobre, nigdzie nie ma przebicia. Bardzo proszę o pomoc ;)
zowik
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:37
Lokalizacja: Radzionków

Mocne uderzenie basu w tubie.

 

Re: Mocne uderzenie basu w tubie.

Postprzez slavwek.ie » 1 lip 2014, o 16:55

Sprawdź, czy kable sygnałowe wszędzie siedzą dobrze w gniazdach, czy któryś się nie wysunął.
Jak masz możliwość, to podmień radio na inne.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez zowik » 3 lip 2014, o 12:20

kable siedzą dobrze, niestety nie mam innego radia by sprawdzić
zowik
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:37
Lokalizacja: Radzionków

Postprzez Thorsten » 3 lip 2014, o 12:37

zowik napisał(a):kable siedzą dobrze, niestety nie mam innego radia by sprawdzić


ale masz komputer, telefon. wystarczy kabel jack> chinch. albo nawet weź odtwarzać jakiś najzwyklejsze dvd, tam masz dźwięk właśnie w cinch, włącz jakiś utwór i sprawdzaj. Odepnij kable od radia i podłącz pod te właśnie dvd i sprawdź czy problem nadal występuje. Powodzenia
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez zowik » 3 lip 2014, o 13:29

Podłączyłem tak jak napisałeś, i tuba gra dobrze, czyli problem tkwi w radiu, czy tez może w kablach RCA ?
zowik
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:37
Lokalizacja: Radzionków

Postprzez Thorsten » 3 lip 2014, o 14:26

zowik napisał(a):Podłączyłem tak jak napisałeś, i tuba gra dobrze, czyli problem tkwi w radiu, czy tez może w kablach RCA ?


jeśli wpiąłeś się przez przewody które masz w aucie, w sensie odłączyłeś cinch od radia i wpiąłeś w dvd i gra dobrze to kable są dobre, bo przecież gdyby nie grało to nie były by dobre. Wina tkwi w radiu, może nastąpiło zwarcie na którymś z kanałów i uwaliło końcówkę mocy, która teraz wariuje. Moim zdaniem radio jest winowajcą. Hmmmm można też w sumie sprawdzić radio w inny sposób- masz słuchawki? jeśli tak to na szybko zgraj je z chinch na wzmaka w radiu. Chodzi by dźwięk z radia przeznaczony na wzmaka zagrał chociaż przez chwilę na słuchawkach lub jakiś małych głośnikach tak byś słyszał czy nadal wali tak basem, jeśli tak to "Adijos pionneros" :hyhy:

póki co zrób ten patent i pomyślimy co dalej.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 3 lip 2014, o 14:44

Uwalona masa RCA w radiu.
Jeśli na gwarancji, to oddawaj, jeśli nie to weź kawałek przewodu i zewrzyj masę (zewnętrzną część) gniazda RCA obojętnie którego z obudową radia i włacz sprzęt.
Jeśli ustąpi, to masz winowajcę.
[/quote]
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez zowik » 4 lip 2014, o 12:14

Dzięki za pomoc :super: uwalona była masa w radiu :-D
zowik
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:37
Lokalizacja: Radzionków


- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości